علم و تکنولوژی

هیچ کس مخالف توسعه پهنای باند داخل نیست

عضو شورای عالی فضای مجازی با بیان اینکه کسی مخالف توسعه پهنای باند داخل نیست، گفت: اغلب کارشناسان و کسانی که در مورد پهنای باند صحبت می کنند از توسعه پهنای باند و ترافیک داخلی حمایت می کنند.

12 اسفند 1399

لزوم مشارکت بیشتر بانوان در عرصه های تاثیرگذار اجتماعی

خبرنگاران/یزد استاندار یزد بر لزوم مشارکت بیشتر بانوان در عرصه های تاثیرگذار اجتماعی مانند انتخابات شوراها تاکید نمود و گفت: میزان ثبت نام داوطلبان زن در انتخابات دوره قبل بسیار پایین بود که نشان دهنده انگیزه پایین و باور نداشتن آنها به خود برای حضور...

10 اسفند 1399

پوستی صاف و درخشان با ماسک جو

ماسک جو سرشار از عناصر آلی و معدنی مورد احتیاج پوست است. این ماسک می تواند یک ماسک روشن کننده و درمانگر جوش ها باشد. با ترکیب جو با عسل، ماست و سرکه سیب ماسک های خانگی فوق العاده بسازید.

10 اسفند 1399

گوشی ایسوس راگ فون 5 در یک ویدیو دیده شد

با نزدیک شدن به زمان رونمایی از گوشی گیمینگ ایسوس راگ فون 5 شایعه ها پیرامون آن هم افزایش پیدا کرد. تا به این لحظه فقط از تصاویر و بخشی از مشخصات فنی این محصول باخبر بودیم اما به تازگی ویدیویی از آن منتشر شد که پنل پشت و جلوی آن را کاملا به تصویر می کشد.

4 اسفند 1399

آمریکا، چین را متهم به نسل کشی علیه اویغورها متهم کرد

مایک پمپئو گفت، دولت ترامپ به این نتیجه رسیده که چین مرتکب نسل کشی و جنایت علیه بشریت با سرکوب مسلمانان اویغور در منطقه سین کیانگ شده است.

3 اسفند 1399

ده گل بهاری که باید در زمستان کاشته شوند

بهمن و اسفند دو ماه مهم برای رسیدگی به باغچه ها هستند. بیش تر افراد در بهمن ماه به کوددهی، نشاکاری و هرس گیاهان و درختان می پردازند.

1 اسفند 1399

کارگردان فیلم اسکاری انگل رئیس هیات داوران جشنواره ونیز شد!

بونگ جون هو کارگردان پیروز کره ای که با اسکارهای متعدد برای فیلم َانگل تاریخ ساز شد، به عنوان رئیس هیات داوران جشنواره فیلم ونیز انتخاب شد.

28 بهمن 1399

حمایت پکن از منافع شرکت های چینی اخراج شده از بازار بورس نیویورک

پس از آنکه بازار بورس نیویورک اعلام نمود سه شرکت مخابراتی چینی را که به گفته واشنگتن با ارتش چین ارتباط دارند از لیست خود خارج می نماید، وزارت بازرگانی چین تاکید نمود، پکن اقدامات لازم را برای تضمین منافع شرکت هایش اتخاذ خواهد نمود.

22 بهمن 1399

شرکت هیوندای با عقد قراردادی Boston Dynamics را از Softbank خرید

بر اساس اعلام روزنامه اقتصادی کره شرکت هیوندای با عقد قراردادی Boston Dynamics را از Softbank خرید.

17 بهمن 1399

روانشناسی چهره مردان؛ تشخیص میزان هوش مردان از روی چهره

تحقیقات محققان در کشور چک در خصوص روانشناسی چهره مردان نشان می دهد که می توان به یاری آنالیز ویژگی های چهره مردان و با استفاده از عکس صورت آنها باهوش بودن و یا باهوش نبودن آنان را تخمین زد.

16 بهمن 1399

پشتیبانی وزارت انرژی آمریکا از راه اندازی 5 راکتور هسته ای

به گزارش خبرنگاران به نقل از نیواطلس، اداره انرژی هسته ای وزارت انرژی آمریکا بودجه ای 30 میلیون دلاری به پیشبرد طرحی موسوم به برنامه نمایش راکتورهای پیشرفته اختصاص داده که طی 7 سال آینده در نهایت 600 میلیون دلار به آن اختصاص می یابد. انتظار می رود بخش خصوصی...

15 بهمن 1399

بایدن: برای مقابله با چین باید ائتلاف کنیم!

رئیس جمهور منتخب آمریکا مدعی است مقابله با هر موضوعی که به چین مربوط باشد ازجمله مسائل مالی، در گرو ایجاد ائتلافی متشکل از کشورهای همسو و همفکر است.

15 بهمن 1399

در چه مواردی ریسک فوت و بدحالی ناشی از کرونا بالاتر است؟

عضو هیات علمی مرکز تحقیقات سلامت مردان و بهداشت باروری با اشاره به نتایج یک مطالعه مقطعی با عنوان بررسی خصوصیات اپیدمیولوژیک و ویژگی های بالینی بیماران کووید 19 در این مرکز تحقیقات، گفت: از میان فاکتورهای زمینه ای سن بالای 60 سال، جنسیت مذکر، بیماری پرفشاری...

14 بهمن 1399

بانک مرکزی روسیه: ارزهای مجازی تا چند سال آینده جای سوئیفت را می گیرند

بانک مرکزی روسیه بیان کرد طی 5 تا 7 سال آینده چندین کشور ارزهای مجازی خود را راه اندازی می نمایند و دیگر نیازی به وجود سوئیفت نخواهد بود.

13 بهمن 1399

پرچمدار شیائومی 8 دی ماه معرفی می شود

شیائومی اولین شرکتی است که قصد دارد از جدیدترین تراشه کوالکام استفاده کند. این شرکت پرچم دار بعدی خود را با تراشه اسنپدراگون 888 در تاریخ 8 دی ماه معرفی خواهد کرد.

13 بهمن 1399

جزئیات شرایط اختصاصی و عمومی داوطلبان ریاست جمهوری

نمایندگان مجلس شورای اسلامی شرایط اختصاصی و عمومی داوطلبان ریاست جمهوری را معین کردند.

10 بهمن 1399

شیوه ثبت نام انتخابات 1400 تغییر کرد

خبرنگاران : رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: با هماهنگی که با شورای نگهبان اجرا شده است، ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا به صورت الکترونیکی انجام می شود.

5 بهمن 1399

راهیابی 10 تیم به مرحله نهایی جشنواره کارآفرین دانشگاهی

از 437 طرح ارسال شده از سوی 58 دانشگاه کشور به جشنواره کارآفرین دانشگاهی، 10 تیم به مرحله سوم و نهایی این جشنواره که در دی ماه برگزار خواهد شد، راه یافتند.

1 بهمن 1399

سرماخوردگی کهنه میشه؟

خبرنگاران/کرمان فوق تخصص عفونی بچه ها و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: عفونت دوره خاصی دارد و بهبود پیدا می نماید و اینکه می گویند سرماخوردگی کهنه شده چنین چیزی نداریم؛ ممکن است سرماخوردگی عارضه دار و منجر به سینوزیت باکتریایی و عفونت گوش...

28 دی 1399

واقعیتهایی صریح درباره آینده نفت ایران

نفت حتی در شرایط تحریم هم بازیگر نقش اول اقتصاد کشور است. چه صادر بشود چه نه، نقل محافل است و چه بخواهد و چه نخواهد سرنوشتش بر بند بند بودجه تاثیرگذار!

28 دی 1399
تعداد: (162)