اخبار صنعت

معرفی تعدادی از بهترین جشنواره های غذایی دنیا

غذا یکی از نشانه های رسوم و فرهنگ هر قوم، قبیله و ملت بوده و گاهی شباهتهای غذایی نشان دهنده یکی بودن این دو ملت در زمانه دور است. جنگها و برخورد ملل در تاریخ، باعث بوجود آمدن فرهنگهای غذایی مشترک فراوانی شد. امروزه و با گسترش گردشگری و صنعت توریسم، مزه...

8 مهر 1399

واکنش رئیس اتاق بازرگانی تهران به طرح گشایش مالی دولت

رئیس اتاق بازرگانی تهران، پیش فروش نفت به مردم را طرح خوبی برای جمع آوری نقدینگی دانست ولی تأکید کرد که این طرح راه علاج تورم نیست.

8 مهر 1399

گردشگری با نمایشگاه های این هفته، پیشنهاد ویژه؛ توانمندی های صنایع کوچک و متوسط شیراز

اگر در این هفته قصد بازدید از نمایشگاه های مختلف را دارید، می توانید براساس فهرست زیر برنامه بازدید خود را تنظیم کنید.

6 مهر 1399

آلمان در طرح نظارت بر تحریم لیبی مشارکت می نماید

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری آلمان، آلمان در چارچوب ماموریت دریایی مشترک اتحادیه اروپا برای نظارت بر تحریم تسلیحاتی، یک ناو به سواحل لیبی اعزام خواهد نمود. در این عملیات 250 ملوان نیروی دریایی آلمان موظف به جلوگیری از قاچاق جنگ افزار و همچنین...

1 مهر 1399

بازتعریف صندلی بخش خصوصی در حوزه های بالادستی و پایین دستی گاز پیگیری می گردد

طرح اساس نامه شرکت ملی گاز ایران در نشست اخیر کمیسیون انرژی اتاق ایران مطرح و آنالیز شد. به باور اعضای این کمیسیون و رئیس کمیسیون اقتصاد کلان اتاق ایران صندلی بخش خصوصی، افق بلندمدت بخش گاز در منطقه، رویکرد و اولویت های مصرفی این منبع انرژی در کشور و...

30 شهریور 1399

فیلم ، شروع برداشت لیموترش از باغ های کهگیلویه

سرپرست جهاد کشاورزی کهگیلویه گفت: کار برداشت لیموترش مرغوب از 600 هکتار از باغ های این شهرستان در استان کهگیلویه و بویراحمد شروع شد.

29 شهریور 1399

داشبورد امنیتی جدید آی بی ام برای سرویس های کلود اقتصادی

به گزارش خبرنگاران به نقل از زد دی نت، داشبورد ایمن سازی شده آی بی ام به طور ویژه برای ارائه خدمات کلود اقتصادی عرضه شده و شرکت های تجاری از این طریق می توانند امنیت روندهای کاری اقتصادی خود را تضمین نمایند.

23 شهریور 1399

خبرنگاران استاد پاکستانی:اروپا منتظر تغییر نگرش ضدایرانی آمریکا است

اسلام آباد - خبرنگاران - استاد دانشکده سیاسی و روابط بین الملل پاکستان با اشاره به تاثیرات تحریم های ضد ایرانی آمریکا بر اروپا گفت که اروپا منتظر تغییر نگرش ضد ایرانی واشنگتن برای توسعه روابط با ایران وحفظ برجام است.

13 شهریور 1399

استفاده از قابلیت های آموزش مجازی در ایام پساکرونا

یک عضو هیئت علمی دانشگاه علم وصنعت با اشاره به شرایط آموزش دانشگاه در ایام شیوع کرونا گفت: مدام به دنبال راهکارهای جدید هستیم تا در آینده شیوه های حضوری و مجازی را در کنار یکدیگر داشته باشیم؛ چرا که ارائه آموزش ترکیبی قطعا کیفیت آموزش را ارتقاء می دهد....

9 شهریور 1399

خوابگاه های دانشجویی قدیمی که چشم به دست خیرین دوخته اند

سالانه چندین میلیارد تومان صرف ساخت و نوسازی خوابگاه های دانشجویی می گردد؛ اما هنوز 59 خوابگاه از کیفیت خوبی برخوردار نیستند و بیش از 30 سال از زمان ساخت بعضی از آن ها گذشته است.

8 شهریور 1399

عربستان مسئول بحران زیست محیطی ناشی از نشت نفتکش صافر است

به گزارش خبرنگاران به نقل از الجهته، محمد علی الحوثی رئیس کمیته عالی انقلاب یمن سخنانی را در مورد تداوم کارشکنی های عربستان سعودی در جهت تعمیر نفتکش صافر که در سواحل یمن پهلو گرفته، عنوان نمود.

8 شهریور 1399

دوباشی: کرونا نقش مردم در حل مسائل را نمایان کرد

قائم مقام نهضت اجتماعی جوانان گفت: مردم در مبارزه با کرونا نقش خود را دیدند؛ با این وجود به عنوان نظاره گر ننشستند و بگویند که این وظیفه دولت است به هر روی حاکمان نظام باید این موضوع را درک کنند.

7 شهریور 1399

اولین واریزی پول سهام عدالت بانک انصار ، کدام بانک ها جا مانده اند؟

به گزارش خبرنگاران، در دو سه هفته گذشته، عدم واریز پول سهام عدالت از سوی بانک ها منجر به نقدها بسیاری شده بود و از آن میان مشتریان بانک انصار گله داشتند که چرا پول سهام عدالت واریز نمی شود؟

7 شهریور 1399

ترم تحصیلی تابستانی برای برطرف عقب افتادگی های درسی دانشجویان برگزار می گردد

رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی گفت: دانشجویانی که دروس حذفی داشته یا احتیاج دارند بعضی دروس را زودتر بگذرانند و همچنین برای برطرف بعضی عقب افتادگی های درسی، ترم تابستانه برایشان برگزار می گردد.

5 شهریور 1399

کرونا، اخراج صدها کارمند غول نفتی آرامکو

غول نفتی آرامکوی سعودی به دنبال رکود بازار جهانی نفت در بحبوحه شیوع ویروس کرونا، در ماه جاری اخراج صدها کارمند خود را شروع می نماید.

26 مرداد 1399

موسوی: اکنون قلدر آمریکایی متحدان اروپایی خود را مورد گزند قرار داده است

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران با اشاره به تحریم پروژه انتقال انرژی به اروپا توسط آمریکا با بیان اینکه قلدر آمریکایی متحدان اروپایی خود را مورد گزند قرار داده، مطرح کرد: عادت آمریکا به قانون شکنی بی حد و حصر تنها به هرج و مرج جهانی...

22 مرداد 1399

افغانستان فروردین سال جاری مقصد بیشترین صادرات خراسان شمالی بود

رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی گفت: بیشترین میزان صادرات استان در فروردین ماه سال جاری با رقم 81.9 درصد به افغانستان اجرا شده است.

21 مرداد 1399

کدام محصول کشاورزی در سال 98 بیشترین افزایش قیمت را داشت؟

آفتابگردان روغنی و پیاز، متورم ترین محصول در میان محصولات کشاورزی در سال 98 شدند.

16 مرداد 1399

خبرنگاران کشت برنج در خوزستان قانونمند واقتصادی تر شد

اهواز- خبرنگاران - معاون تولیدات گیاهی جهادکشاورزی خوزستان گفت:با مصوبه اخیر هیات دولت ، کشت برنج در خوزستان قانونمند و مالی تر شد.

12 مرداد 1399

افتتاح بزرگترین نیروگاه لرستان توسط بنیاد مستضعفان

مدیرعامل هلدینگ برق و انرژی صبا وابسته به بنیاد مستضعفان، از افتتاح بزرگترین نیروگاه لرستان در خرم آباد همزمان با سفر رئیس این بنیاد اطلاع داد و گفت: این نیروگاه که با سرمایه گذاری 310 میلیون یورویی بنیاد مستضعفان احداث شده، صبح پنجشنبه به بهره برداری...

5 مرداد 1399
تعداد: (95)