چه کنیم بعد از لاغری وزنمان اضافه نشود

به گزارش جملات زیبا، مرحله سخت و پرزحمت کاهش وزن را برای رسیدن به تناسب اندام طی نموده اید حالا نوبت انتخاب راهی است برای لاغر ماندن ، راهی که چند توصیه ساده لازمه آن است.

چه کنیم بعد از لاغری وزنمان اضافه نشود

7 راه جلوگیری از برگشت وزن پس از لاغری

فرض کنید تمرینات ورزشی خود را سرعت بخشیده اید و عادت های بد غذایی را کنار گذاشته ا ید، حالا کوشش شما نتیجه داده است. زمانی که ترازو به عدد ایده آل شما نزدیک می شود، حتما به این موضوع فکر خواهید کرد که بعد از رسیدن به وزن ایده آل زندگی شما چگونه خواهد بود.

آیا در این لحظات احساس خوشایندی خواهید داشت؟ آیا می توانید خوردن مواد سرخ شده را دوباره شروع کنید یا از نوشیدنی های پرکالری لذت ببرید؟ در این مقاله قصد داریم به 7 مورد بپردازیم که بعد از کاهش وزن باید آن ها را مد نظر داشته باشید تا بتوانید در این وزن ایده آل باقی بمانید.

اولین چیزی که باید در نظر داشته باشید: این پیروزی را جشن بگیرید
خوب جشن گرفتن بخش مهمی از دستیابی به یک موفقیت بزرگ است. در خصوص کاهش وزن نیز این موضوع کاملا صادق است. شاید دوست داشته باشید به مغازه شیرینی فروشی بروید و با خرید شیرینی های خوشمزه به خودتان جایزه بدهید. دست نگه دارید.

اگر مصرف بعضی از غذاها را برای کاهش وزن خود ممنوع نموده بودید بهتر است با آن جشن نگیرید. از این مغازه ها عبور کنید و چشم خود را بر روی شیرینی هایی که به شما چشمک می زنند ببندید. در عوض می توانید در یک کلاس ورزشی که دوست دارید ثبت نام کنید.

به یاد داشته باشید افرادی که کاهش وزن مناسبی داشته اند و توانسته اند این کاهش وزن را برای مدت طولانی حفظ کنند، آن هایی هستند که به عادت های بد غذایی گذشته روی نیاورده اند. این افراد به خوبی توانسته اند عادت های غذایی خود را تنظیم کنند. شما نیز باید بتوانید کارهایی انجام دهید که از بازگشت وزن به حالت قبلی جلوگیری کند. بهتر است از یک ساختار مناسب استفاده نمایید.

مصرف سه وعده غذایی به همراه تنقلات مغذی در هر روز می تواند مناسب باشد. سعی کنید برنامه ای را دنبال کنید که زیاد محدود کننده نباشد. برنامه هایی که افراد را وادار در پی کردن موارد بسیار سخت و پیچیده می کنند، تاثیر مناسبی نخواهد داشت. بیشتر افراد نمی توانند از برنامه هایی پیروی کنند که بسیار محدود کننده هستند و از مواد بسیار کم کالری تشکیل شده اند.

اگر از چنین رژیم های سختی برای کاهش وزن خود استفاده نموده اید، حالا نوبت آن است که رویکرد نوی را اتخاذ نمایید. باید مسیری را انتخاب کنید که به طور منطقی بتواند بقیه زندگی شما را مدیریت کند و بر روی سلامت و شادیتان نیز تاثیر منفی نداشته باشد.

شما می توانید رفتارهای بیشتری به دست بیاورید
زمانی که شما به سرعت تمامی مواد غذایی را برای خود ممنوع می کنید، بدن بیشتر از همواره خواهان آن خواهد بود. در عوض شما می توانید چنین موادی را تنها یک بار در هفته مصرف کنید و از آن لذت ببرید.

زمانی که می خواهید کاهش وزن خود را نگه دارید، می توانید به خودتان اجازه دهید هفته ای یک بار از مواد غذایی ممنوع استفاده نمایید. اما به یاد داشته باشید که افراط نکنید. میزان مصرفی از این مواد به سطح فعالیت و متابولیسم بدن شما بستگی دارد. از ترازو بهره ببرید و مطمئن شوید که اضافه وزنی ندارید.

به طور منظم از ترازو بهره ببرید
استفاده روزانه از ترازو نمی تواند انتخاب و تصمیم مناسبی باشد. استفاده نکردن طولانی مدت از آن نیز اشتباه بزرگی است. اگر نمی خواهید از بازگشت وزنتان شگفت زده شوید پس به طور مرتب از تراوز استفاده نمایید.

بر اساس تحقیقات اجرا شده، افرادی که بیشتر از 15 کیلوگرم وزن خود را از دست داده اند و توانسته اند این کاهش وزن را برای مدت طولانی نگه دارند، به طور میانه هفته ای یک بار از ترازو استفاده نموده اند.

شما یک کارت گزارش خوب از پزشک دریافت خواهید کرد
حتما شما هم می دانید که فهرست طولانی از شرایط سلامتی وجود دارد که با کاهش وزن و نگه داشتن آن بهبود خواهد یافت. اما اگر بدانید این تغییر در کاهش وزن، چقدر تاثیر سریعی دارد شگفت زده خواهید شد.

شاخص های متابولیک مرتبط با دیابت نوع 2 و بیماری های قلبی در عرض شش هفته بعد از کاهش وزن بهبود می یابد. از پزشک خود بخواهید سطح قند خون و چربی را آنالیز کند. بعد از مشاهده نتایج خودتان را به خاطر دسترسی به این هدف، تحسین کنید.

شاید در پی یک بینش نو باشید
کاهش وزن چند کیلویی به تنهایی مسئله بدی خوبی است. اما برای بعضی از افراد رسیدن به این کاهش وزن رضایت بخش نیست و نمی تواند آن ها را شاد کند.

خوب در این مرحله باید کارهای دیگری را نیز انجام دهید. با ارزش ترین کاری که می توانید انجام دهید این است که خود را با ظاهر نو تنظیم و منطبق کنید. اینکار نیز ممکن است به زمان احتیاج داشته باشد.

هر چند کاهش وزن برای بیشتر افراد باعث ایجاد اعتماد به نفس و جلب توجه افراد می شود.

ممکن است دوستان و اعضای خانواده به شما حسادت کنند
رسیدن به اهداف کاهش وزن ممکن است باعث ایجاد حس حسادت در اطرافیان شود. افراد زیادی وجود دارند که می خواهند راز لاغری شما را بدانند. در این میان بعضی از افراد سعی می کنند شما را برای خوردن مواد ممنوعه تشویق کنند.

به یاد داشته باشید که اگرچه خانواده یک منبع حمایتی خوب برای شماست اما رسیدن به این هدف می تواند حسادت را در میان بعضی از افراد ایجاد کند.

ممکن است بعد از کاهش وزن، پوست افتاده ای داشته باشید
یکی از مسائل و نگرانی هایی که در خصوص کاهش وزن زیاد وجود دارد، افتادن پوست یا به عبارت دیگر شل شدن آن است. بسته به ژنتیک و نوع پوستی که شما دارید، این افتادگی نیز متفاوت خواهد بود.

بعضی از افراد عمل جراحی را برای برداشتن پوست اضافی انتخاب می کنند در حالیکه بعضی دیگر تصمیم می گیرند به همین شکل زندگی کنند. اینکه چه راهی را انتخاب می کنید به شما بستگی دارد اما قبل از کاهش وزن باید این مسائل را به خوبی مد نظر داشته باشید.

منبع: سایت مجله سلامت

منبع: راسخون
انتشار: 20 آبان 1400 بروزرسانی: 20 آبان 1400 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 1337

به "چه کنیم بعد از لاغری وزنمان اضافه نشود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه کنیم بعد از لاغری وزنمان اضافه نشود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید