طرز تهیه سوربه هندوانه به 2 روش خوشمزه کافی شاپی

به گزارش جملات زیبا، سوربه هندوانه یکی از خنک ترین و راحت ترین میوه ای است که می توانید آن را در عرض چند دقیقه در خانه آماده کنید. برخی در طرز تهیه سوربه هندوانه از شکر استفاده می کنند و برخی دیگر آن را به صورت خالص و با شیرینی خود هندوانه ترجیح می دهند. به هر حال سوربه هندوانه یکی از بهترین انتخاب ها به خصوص در هوای گرم تابستانی است. اما بستنی سوربه هندوانه چطور آماده می شود؟ آیا چیزی در مورد نکات و فوت و فن های درست کردن سوربه هندوانه می دانید؟ در این مقاله از سرویس در با هم یاد می گیریم که سوربه هندوانه را چگونه درست کنیم. در انتهای مقاله به سوالات متداول در مورد دستور تهیه سوربه هندوانه پاسخ خواهیم داد.

طرز تهیه سوربه هندوانه به 2 روش خوشمزه کافی شاپی

طرز تهیه سوربه هندوانه

مدت زمان آماده سازی: 5 دقیقه

مدت زمان پخت: 120 دقیقه

مواد لازم برای تهیه سوربه هندوانه

  • هندوانه خرد شده: 2 لیوان فرانسوی دسته دار
  • لیموترش: 1/2 یک عدد

مراحل طرز تهیه سوربه هندوانه

درست کردن سوربه هندوانه یکی از راحت ترین کارهایی است که می توانید در تابستان برای خنک شدنتان انجام دهید. برای تهیه این لذیذ تنها به میزانی هندوانه و یک لیموترش نصفه نیاز دارید. این دسر هم برای پذیرایی از مهمان ها ایده مناسبی است و هم می تواند مثل شما را از در فصل تابستان نجات دهد. در ادامه می توانید با مراحل درست کردن بستنی سوربه هندوانه آشنا شوید.

مرحله اول؛ خرد کردن هندوانه

در اولین مرحله از طرز تهیه سوربه هندوانه باید هندوانه را نصف کنید و پوست و دانه های آن را جدا کنید. سپس آن را به مکعب های نسبتاً کوچک تقسیم کنید.

مرحله دوم؛ قرار دادن هندوانه در فریزر

برای قرار دادن هندوانه در فریزر بهتر است از ظرفی استفاده کنید که تکه های هندوانه روی هم قرار نگیرند و بعد از منجمد شدن به راحتی از هم جدا شوند. اگر به ظرف بزرگ دسترسی ندارید و یا فضای کافی در فریزر ندارید، می توانید این کار را در چند نوبت انجام دهید و یا از چند ظرف برای منجمد کردن هندوانه ها استفاده کنید. برای این کار با دقت تکه های هندوانه را در کنار هم روی سینی بچینید و برای حدود 2 ساعت یا یک شب در فریزر بگذارید تا کاملاً منجمد شوند.

مرحله سوم، میکس کردن هندوانه ها

در این مرحله از طرز تهیه بستنی سوربه هندوانه باید تکه های هندوانه را از فریزر خارج کنید. هندوانه ها را همراه با میزانی آب لیمو ترش تازه در غذاساز یا مخلوط کن بریزید و خوب با هم ترکیب کنید. در این مرحله بافت هندوانه باید کاملاً یخی و نرم شود. در صورت نیاز می توانید کمی آب به هندوانه ها اضافه کنید تا راحت تر میکس شوند.

بیشتر بخوانید: طرز تهیه سوربات طالبی

مرحله چهارم؛ سرو کردن سوربه هندوانه

بعد از درست کردن بستنی سوربه هندوانه می توانید با استفاده از دستگاه اسکوپ بستنی سوربه ها را از داخل غذاساز بردارید و در ظرف مورد نظرتان بریزید. برای تزیین این سوربه های خوشمزه پیشنهاد می شود از یک برش لیمو و برگ تازه نعنا استفاده کنید.

طرز تهیه سوربه هندوانه در پوست لیمو

مواد لازم برای تهیه سوربه هندوانه در پوست لیمو

  • هندوانه خرد شده: 2/5 لیوان فرانسوی دسته دار
  • شکر: 3 قاشق غذاخوری
  • شربت ذرت: 1/8 لیوان فرانسوی دسته دار
  • لیموترش: 6 عدد
  • چیپس شکلاتی: به میزان لازم برای تزیین

مراحل طرز تهیه دسر بستنی سوربه هندوانه

اگر دوست دارید سوربه هندوانه را به روشی خلاقانه و متفاوت آماده کنید، می توانید آن را در پوست لیمو بریزید و با تکه های کوچک شکلات تزیین کنید. این دسر ظاهر فوق العاده مجذوب کنندهی دارد و برای بچه ها و پذیرایی از اعضای خانواده و مهمان ها نیز ایده جالبی است. در ادامه می توانید با مراحل درست کردن بستنی سوربه هندوانه در پوست لیموترش آشنا شوید.

مرحله اول؛ آماده کردن شربت سوربه

در اولین مرحله از طرز تهیه سوربه هندوانه باید شربت ذرت را همراه با شکر ترکیب کنید و در یک قابلمه بریزید. شعله گاز را با حرارت ملایم روشن کنید و اجازه دهید شکر کاملاً در شربت حل شود.

مرحله دوم؛ منجمد کردن هندوانه ها

در این مرحله باید تکه های هندوانه را برای بیشتر از 2 ساعت در فریزر بگذارید تا کاملاً منجمد شوند. زمانی که هندوانه ها به طول کامل یخ زدند و سفت شدند، می توانید آن ها را از فریزر خارج کنید.

مرحله سوم؛ میکس کردن سوربه هندوانه

هندوانه های یخ زده را همراه با شربتی که از قبل آماده کرده اید و حالا سرد شده، در مخلوط کن یا غذاساز بریزید. دستگاه را روشن کنید و اجازه دهید هندوانه ها به طور کامل میکس شوند. در صورت تمایل می توانید میزانی آب لیموترش تازه نیز به این سوربه اضافه کنید.

مرحله چهارم؛ خالی کردن لیموترش ها

برای این که بتوانید سوربه هندوانه را در پوست لیموترش درست کنید، باید لیمو ترش ها را از وسط نصف کنید. سپس با کمک یک قاشق کوچک لیموها را از داخل پوست آن بردارید.

مرحله پنجم، ریختن سوربه هندوانه در پوست لیمو

بعد از خالی کردن داخل همه لیموترش ها، با کمک یک قاشق کوچک سوربه هندوانه را در پوست لیمو بریزید و پشت قاشق روی آن را صاف کنید. سپس روی آن چند عدد چیپس شکلاتی قرار دهید تا شبیه به دانه های هندوانه شود.

مرحله ششم، قرار دادن سوربه هندوانه در فریزر

در آخرین مرحله از طرز تهیه سوربه هندوانه باید یک پلاستیک روی سوربه هایی که در لیمو ریختید، بکشید و آن ها را برای حدود 1 تا 2 ساعت دیگر در فریزر بگذارید تا دوباره سفت شوند. سپس می توانید این سوربه های مجذوب کننده را از فریزر خارج کنید و میل کنید.

نکات و فوت و فن های طرز تهیه سوربه هندوانه

*اگر به مبتلا هستید و یا ترجیح می دهید سوربه هندوانه خانگی تان را به صورت کم شیرین میل کنید، بهتر است شکر را به طور کامل حذف کنید.

*برای تهیه سوربه هندوانه بهتر است از هندوانه رسیده و شیرین استفاده شود.

*در صورت نیاز برای میکس کردن هندوانه های یخ زده در مخلوط کن می توانید میزانی آب به آن اضافه کنید تا راحت تر میکس شوند. بهتر است این کار را به آرامی انجام دهید تا میزان آبی که به سوربه اضافه می کنید، زیاد نشود.

*به منظور شیرین کردن سوربه هندوانه می توانید به جای شکر از میزانی عسل، شربت افرا و یا هر شیرین کننده خانگی دیگری که در دسترس دارید استفاده کنید.

*برای این که سوربه هندوانه شما بافتی شبیه به بستنی پیدا کند می توانید در زمان میکس کردن هندوانه میزانی شیر نارگیل، شیر گاو یا خامه به آن اضافه کنید.

*برای درست کردن سوربه هندوانه باید تکه های هندوانه کاملاً منجمد شوند، وگرنه سوربه شما بافت نرم و آبکی پیدا می کند.

*در صورتی که برای شیرین کردن سوربه هندوانه از شکر استفاده می کنید، باید شکر و آب را به میزان مساوی با هم ترکیب کنید. سپس آن را داخل قابلمه بریزید و با حرارت ملایم روی گاز قرار دهید تا شکر کاملاً حل شود و بافت غلیظ و یکدستی پیدا کنید. سپس اجازه دهید شربت شما خنک شود و بعد آن را به سوربه هندوانه اضافه کنید.

*طرز تهیه سوربه طالبی و خربزه نیز درست به همین روش انجام می شود و شما می توانید با این روش انواع بستنی سوربه های میوه ای را درست کنید.

*برای تهیه سوربه هندوانه می توانید هندوانه میکس شده را در دستگاه بستنی ساز نیز بریزید و بعد سرو کنید.

*بعد از آماده کردن سوربه هندوانه بهتر است آن را در همان روز و یا نهایتان بعد از 3 روز میل کنید.

*اگر بعد از قرار دادن سوربه هندوانه شما بعد از قرار گرفتن در فریزر بیش از حد سفت شده است، می توانید آن را برای حدود 10 دقیقه در فضای آشپزخانه قرار دهید تا کمی نرم شود.

*در صورتی که سوربه هندوانه در فریزر قرار می دهید، حتماً آن را در ظرف درب بسته بریزید و یا روی آن را بپوشانید تا طعم و مزه سوربه تغییر نکنید.

*مقاله را هم مطالعه کنید.

سوالات متداول

سوربه هندوانه را چگونه درست کنیم؟

در دستور تهیه سوربه هندوانه شما تنها به میزانی هندوانه خرد شده و آب لیموترش تازه نیاز دارید. تکه های هندوانه را در فریزر قرار دهید و بعد با لیموترش در غذاساز بریزید و آن ها را میکس کنید و بعد سوربه هندوانه خوشمزه تان را میل کنید.

آیا برای تهیه سوربه هندوانه باید به آن آب اضافه کنیم؟

در صورتی که بافت سوربه بسیار سفت شده و یا تکه های هندوانه به راحتی در غذاساز میکس نمی شود، می توانید کم کم به آن آب اضافه کنید تا هم غلظت مناسبی پیدا کند و هم راحت تر میکس شود.

منابع: thethingswellmake، kirbiecravings

منبع: افق کوروش
انتشار: 10 مرداد 1401 بروزرسانی: 10 مرداد 1401 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 1590

به "طرز تهیه سوربه هندوانه به 2 روش خوشمزه کافی شاپی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرز تهیه سوربه هندوانه به 2 روش خوشمزه کافی شاپی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید