سوزاندن پرچم چین در اعتراضات میانمار

به گزارش جملات زیبا، معترضان به کودتا از مواضع چین در مخالفت با تحریم های گسترده جهانی علیه میانمار خشمگین هستند. چین در جلسه گذشته شورای امنیت با فشار یا درخواست تحریم بیشتر بر میانمار مخالفت کرد.

سوزاندن پرچم چین در اعتراضات میانمار

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

تظاهرنمایندگان در شهر یانگون میانمار (برمه) در مخالفت با مواضع چین در جلسه هفته گذشته شورای امنیت سازمان ملل پرچم این کشور را آتش زدند.

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، سازمان صلح جهانی تا کنون در دو بیانیه نگرانی خود را در خصوص خشونت علیه معترضان میانمار اعلام نموده است.

ژانگ جو سفیر چین در جلسه هفته گذشته شورای امنیت سازمان ملل پیشنهاد تحریم علیه میانمار را موجب تشدید تنش ها در این کشور خواند.

تصاویر زیر لحظاتی قبل از سوزاندن و زمان آتش دریافت پرچم چین در شهر یانگون میانمار را نشان می دهد- معترضان به کودتای میانمار از مواضع چین در شورای امنیت نسبت به رهبران کنونی میانمار خشمگین هستند/ عکس: رویترز

عکس: رویترز

نماینده دائمی چین در سازمان ملل هرگونه فشار یا درخواست تحریم را رویارویی با شرایط پیچیده تر و تنش های بیشتر خواند و آنها را غیر سازنده عنوان نمود.

بیزنس تایمز نوشت: ژانگ در جلسه هفته گذشته شورای امنیت سازمان ملل اضافه نمود: تمامی طرفین در میانمار باید مسئولیت حفظ ثبات و توسعه ملی را بر عهده داشته باشند، برای منافع اساسی مردم کوشش نمایند و به وسیله مصاحبه و مشورت به دنبال یافتن راه حلی برای بحران این کشور در چارچوب قانون اساسی باشند.

نماینده چین گفته بود: پکن امیدوار است که میانمار در اسرع وقت صلح، ثبات و نظام قانون اساسی را بازگرداند و در انتقالی دموکراتیک، با ثبات به حرکت خود ادامه دهد.

او تأکید نموده بود: خشونت و خونریزی به نفع هیچ فردی نیست و این مردم میانمار هستند که رنج می برند.

ژانگ جون سفیر چین در سازمان ملل در جلسه شورای امنیت اظهار داشت که چین با تمام طرفین در میانمار برای کاهش تنش ها کار خواهد نمود.

او همچنین با تأکید بر اینکه چین حمله به میانمار یا اموال آنها، خارجی ها یا شرکت های خارجی را در این کشور نمی پذیرد، خواهان محافظت و حمایت از این افراد شد.

ارتش و بعضی از مقامات میانمار در روز اول فوریه امسال (13 بهمن 1399) علیه دولت منتخب آنگ سان سوچی کودتا کرد و قدرت را در دست گرفت.

اینک تصاویر منتشر شده در شهر یانگون (از بزرگترین شهرهای میانمار) سوزانده شدن پرچم چین در خیابان ها و خشم معترضان به مواضع این کشور را نشان می دهد. بسیاری از معترضان به کودتا امیدوارند با اعتصاب و تحریم های بین المللی باعث شکست کودتاگران شوند.

معترضان میانمار با برخورد خشن و خونین نیروهای امنیتی روبرو شده اند. طبق برآورد فعالان میانمار، تا کنون بیش از 550 نفر در جریان تظاهرات جان خود را از دست داده و هزاران نفر بازداشت شده اند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 14 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 14 اردیبهشت 1400 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 1060

به "سوزاندن پرچم چین در اعتراضات میانمار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سوزاندن پرچم چین در اعتراضات میانمار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید