اخبار اقتصادی

واکنش رئیس اتاق بازرگانی تهران به طرح گشایش مالی دولت

رئیس اتاق بازرگانی تهران، پیش فروش نفت به مردم را طرح خوبی برای جمع آوری نقدینگی دانست ولی تأکید کرد که این طرح راه علاج تورم نیست.

8 مهر 1399

گردشگری با نمایشگاه های این هفته، پیشنهاد ویژه؛ توانمندی های صنایع کوچک و متوسط شیراز

اگر در این هفته قصد بازدید از نمایشگاه های مختلف را دارید، می توانید براساس فهرست زیر برنامه بازدید خود را تنظیم کنید.

6 مهر 1399

دیپلمات آنالیز کرد: پاکستان در افغانستان به دنبال چیست؟

نشریه دیپلمات نوشت که پاکستان خواهان خروج آمریکا از افغانستان و ایجاد دولتی در این کشور است که هوادار اسلام آباد و راولپندی و نیز مخالف دهلی نو باشد.

2 مهر 1399

قانون گذاری در استرالیا ضد فیس بوک و گوگل

به گزارش خبرنگاران به نقل از آسین ایج، قانون یادشده به صورت پیش نویس تهیه شده و هدف از این کار مقابله با انحصار رسانه ای غول های دنیای فناوری مانند فیس بوک و گوگل اعلام شده است.

2 مهر 1399

آلمان در طرح نظارت بر تحریم لیبی مشارکت می نماید

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری آلمان، آلمان در چارچوب ماموریت دریایی مشترک اتحادیه اروپا برای نظارت بر تحریم تسلیحاتی، یک ناو به سواحل لیبی اعزام خواهد نمود. در این عملیات 250 ملوان نیروی دریایی آلمان موظف به جلوگیری از قاچاق جنگ افزار و همچنین...

1 مهر 1399

بازتعریف صندلی بخش خصوصی در حوزه های بالادستی و پایین دستی گاز پیگیری می گردد

طرح اساس نامه شرکت ملی گاز ایران در نشست اخیر کمیسیون انرژی اتاق ایران مطرح و آنالیز شد. به باور اعضای این کمیسیون و رئیس کمیسیون اقتصاد کلان اتاق ایران صندلی بخش خصوصی، افق بلندمدت بخش گاز در منطقه، رویکرد و اولویت های مصرفی این منبع انرژی در کشور و...

30 شهریور 1399

تعطیلی همیشگی یک سوم موزه های ایالات متحده، خطری جدی

در جریان تحقیقاتی که از سوی اتحادیه موزه های آمریکا در طول ماه ژوئن اجرا شده است، مدیران بیش از 750 موزه در سراسر ایالات متحده از احتمال تعطیلی همیشگی یک سوم موزه های این کشور خبر دادند.

29 شهریور 1399

ایران چهارمین کشور پرتورم جهان شد، افزایش قیمت 475 کالا با نرخ متوسط 26درصد

خبرنگاران: معاون اقتصادی و محاسبات مرکز آمار اعلام کرد: قیمت 475 کالا با توجه به نرخ تورم، با سرعت متوسط 26درصد در حال صعود است که این عدد، ما را در لیست 4 کشور پرتورم جهان قرار می دهد.

29 شهریور 1399

فیلم خون شد؛ بی لکنت حرف راست می زند!

چند لحظه، چند دَم از پیِ هم هست که هست و نیستِ شهر را، خانه را در نگاه ها، باورها، زیرورو می نماید -عوض می نماید. چند تصویر -که پس از آن شهر دیگر شهرِ همواره نیست -دروغ نیست؛ و آدم ها -که ساده از کنار هم می گذریم- آدم های سابق نیستند.

25 شهریور 1399

ماجرای غیر مستاجرانی که تسهیلات ودیعه مسکن گرفتند

خبرنگاران : در شرایطی که بعضی مستاجران در اخذ تسهیلات ودیعه مسکن ناکام بودند بعضی افرادی غیر مستاجر با استفاده از کد رهگیری صوری، پیروز به اخذ این وام شده اند.

25 شهریور 1399

خبرنگاران کشف خودروهای احتکاری و دستگیری تخریب کنندگان جنگل در آستارا

آستارا - خبرنگاران - ماموران نیروی انتظامی آستارا چهار دستگاه خودرو احتکاری را در یک پارکینگ کشف و ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی این شهرستان، 2 نفر را به اتهام ساخت کوره و سوزاندن درختان جنگلی دستگیر کردند.

24 شهریور 1399

داشبورد امنیتی جدید آی بی ام برای سرویس های کلود اقتصادی

به گزارش خبرنگاران به نقل از زد دی نت، داشبورد ایمن سازی شده آی بی ام به طور ویژه برای ارائه خدمات کلود اقتصادی عرضه شده و شرکت های تجاری از این طریق می توانند امنیت روندهای کاری اقتصادی خود را تضمین نمایند.

23 شهریور 1399

هایکو ماس: اروپا به روسیه احتیاج دارد

وزیر امور خارجه آلمان تأکید کرد که اتحادیه اروپا برای حل وفصل مسائل مختلف در عرصه های بین المللی به همکاری با روسیه احتیاج دارد.

23 شهریور 1399

ترامپ حمله سایبری آمریکا به روسیه را تایید کرد

ایالات متحده و دولت های مختلف معمولا در خصوص حملات سایبری خودشان صحبتی به میان نمی آورند، اما این بار ترامپ رسما تایید نموده که فعالیت هایی امنیتی علیه روسیه صورت داده است.

22 شهریور 1399

نقش آمریکا و فرانسه در استعفای وزیر خارجه لبنان

به گزارش خبرنگاران، روزنامه لبنانی الاخبار در گزارشی با تیتر استعفای حتی؛ کوشش جدید برای ساقط کردن دولت لبنان نوشت: استعفای ناصیف حتی وزیر خارجه لبنان ضربه محکمی به دولت حسان دیاب نخست وزیر کشور وارد می آورد. آیا دیاب به همراه حامیان دولتش می تواند از...

22 شهریور 1399

کره شمالی به انگلیس هشدار داد

به دنبال تحریم دو نهاد امنیتی کره شمالی از سوی انگلیس، پیونگ یانگ به لندن هشدار داد که هزینه این اقدام خود را پرداخت خواهد نمود.

20 شهریور 1399

تهران شرایط میزبانی برگزاری آزمون ها را ندارد ، ضرورت کاهش فعالیت ادارات

رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با درخواست از وزیر بهداشت برای دادن اختیارات بیشتر به ستاد کرونا در تهران، گفت: باید فعالیت کاری ادارات تقلیل یافته و برگزاری آزمونها تعطیل گردد.

16 شهریور 1399

سهرابیان در واکنش به شایعه تعلیق بادبانی ایران: هر کسی عطسه کرد، کرونا دارد؟

رئیس فدراسیون قایقرانی می گوید که خطر تعلیق، قایق بادبانی ایران را تهدید نمی کند و نامه ای هم در این باره به فدراسیون ارسال نشده است.

14 شهریور 1399

خبرنگاران استاد پاکستانی:اروپا منتظر تغییر نگرش ضدایرانی آمریکا است

اسلام آباد - خبرنگاران - استاد دانشکده سیاسی و روابط بین الملل پاکستان با اشاره به تاثیرات تحریم های ضد ایرانی آمریکا بر اروپا گفت که اروپا منتظر تغییر نگرش ضد ایرانی واشنگتن برای توسعه روابط با ایران وحفظ برجام است.

13 شهریور 1399

نیکبخت واحدی: 9 ماه دیگر پدر می شوم، خیلی ها در آن پارتی بودند، ولی فقط من محروم شدم

باور کنید عروسی من آنقدر که در فضای مجازی در موردش نوشته شد، لاکچری نبود. مهمانان کاملاً از قبل انتخاب شده بودند و پروتکل های بهداشتی نیز رعایت شد. فقط یک جا فاصله گذاری اجتماعی رعایت نشد که از قضا همان صحنه در فضای مجازی منتشر شد.

13 شهریور 1399
تعداد: (183)