اخبار اقتصادی

آیا ایران می تواند جریمه قرارداد کرسنت را پرداخت نکند؟

درباره جریمه شدن شرکت ملی نفت ایران در قرارداد کرسنت، این سوال مطرح است که اگر این جریمه به وسیله ایران پرداخت نشود، چه اتفاقی رخ می دهد؟

15 مهر 1400

تور روسیه ارزان: فرایند تأیید اسپوتنیک ادامه می یابد، بازدید کارشناسان سازمان جهانی بهداشت از کارخانه فراوری واکسن روسیه در آینده نزدیک

کارشناسان سازمان جهانی بهداشت ممکن است بزودی در زمینه واکسن اسپوتنیک وی از روسیه تماشا نمایند.

9 مهر 1400

مردم و نانوایی ها، هر دو ناراضی، دخل و خرج نانوایی ها با هم نمی خواند

خبرنگاران/ایلام رئیس اتحادیه صنف نانوایان ایلام گفت: در حال حاضر ما در شهرستان ایلام 170 باب نانوایی داریم که از این تعداد 40 نانوایی اضافه بر ظرفیت محسوب می شوند و چون دخل و خرج آنها با هم نمی خواند و سهمیه آرد آنها هم کم است، قانون ساعات کاری را رعایت نمی...

5 مهر 1400

ثبت نام مسکن خبرنگاران شروع شد

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی از شروع ثبت نام مسکن خبرنگاران اطلاع داد.

4 مهر 1400

لازمه توسعه مالی و فرهنگی، فضای مجازی و شبکه ملی اطلاعات پایدار است

تهران (پانا) - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید نمود فضای مجازی و شبکه ملی اطلاعات پایدار و باکیفیت در جای جای کشور لازمه توسعه فرهنگی، مالی و ایجاد کسب وکارهای متنوع است.

1 مهر 1400

ضرورت شفافیت مختصات مدل های همکاری با دانشگاه آزاد در طرح های کسب و کار

قائم مقام معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری در نوزدهمین جلسه شورای مدیریت فعالیت های دانش بنیان بر لزوم شفاف بودن مختصات مدل های همکاری با دانشگاه آزاد اسلامی در طرح های کسب و کار تاکید نمود.

24 شهریور 1400

پنج نکته مهم درباره برنامه دولت برای مسکن

ناصر ذاکری - کارشناس اقتصادی؛ سه شنبه گذشته رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی، در نشستی مجازی با مدیران کل راه و شهرسازی استان ها کلیات رویکرد دولت سیزدهم در حوزه مسکن را به روشنی بیان نمود. او عوامل پیش احتیاج فراوری مسکن را زمین، خدمات، تأمین منابع اقتصادی،...

22 شهریور 1400

عنایتی: طرفدار بریز و بپاش نمی کند

سرمربی تیم فوتبال طرفدار می گوید این تیم در نقل وانتقالات بریز و بپاش نمی کند.

21 شهریور 1400

کامیون های سرم موجود در گمرک شهریار فاقد مجوز واردات از وزارت بهداشت

تهران (پانا) - روابط عمومی سازمان غذا و دارو اظهار داشت که وزارت بهداشت مسئول نظارت بر تمامی محصولات سلامت محور واردتی به کشور است و واردات این اقلام تنها با ثبت سفارش امکان ترخیص از گمرک را دارند، بنابراین کالاهای فاقد مجوز اجازه ترخیص نخواهد داشت.

15 شهریور 1400

اعداد و ارقام مالی در هفته اول شهریورماه 1400

در هفته ای که پشت سر گذاشتیم، اعداد و ارقام متعددی در ارتباط با اقتصاد، تجارت و کسب وکار در اقصی نقاط دنیا، از سوی رسانه ها، نهادهای مالی ملی و بین المللی و مراکز تحقیقاتی منتشر شد که مهم ترین آنها را می توان در موارد ذیل خلاصه کرد:

8 شهریور 1400

کارسازی چک های نو، منوط به ثبت در سامانه صیاد است

قانون اصلاح قانون صدور چک که با هدف اعتبار بخشی به چک و به حداقل رساندن صدور چک بلامحل از ابتدای سال 1400 اجرایی می شود، صادرکنندگان و دریافت کنندگان چک های تازه را به رعایت برخی فرایندها ملزم کرده است.

1 شهریور 1400

توسعه اقتصاد دیجیتال به برقراری عدالت اجتماعی یاری می نماید

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: توسعه اقتصاد دیجیتال به برقراری عدالت اجتماعی یاری خواهد نمود.

20 مرداد 1400

شاید سود سهام عدالت کامل پرداخت نشود، آخرین اخبار از اجرای بسته 3

به گزارش خبرنگاران، محمدعلی دهقان دهنوی عصر دیروز (سه شنبه) در حاشیه مراسم رونمایی از پنجره واحد خدمات بازار سرمایه در جمع خبرنگاران در مورد آخرین شرایط اجرای پیشنهاد 3+7 گفت: هنوز مصوبه آن ابلاغ نشده است و همچنان در انتظار ابلاغ آن برای اجرا هستیم.

19 مرداد 1400

مرکز نوآوری گیربکس نیرومحرکه ایران خودرو افتتاح شد

مرکز نوآوری گیربکس شرکت صنعتی نیرومحرکه با حضور معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و استاندار قزوین به بهره برداری رسید.

13 مرداد 1400

دلیل بحران بورس در سال گذشته چه بود؟

به گزارش خبرنگاران، اوایل تابستان سال گذشته شاخص کل بورس حدود دو میلیون واحد بود اما بر اثر سیاست گذاری دولت و چالش کسری بودجه، سود بین بانکی از زیر 10 درصد تا 17 درصد افزایش پیدا کرد؛ به اعتقاد برخی از کارشناسان، این تصمیم یکی از عوامل مؤثر ریزش بازار...

11 مرداد 1400

قیمت لحظه ای اتریوم امروز چهارشنبه 16 تیر 1400

قیمت اتریوم امروز چهارشنبه 16 تیر 1400، بین دو هزار و 282 دلار و دو هزار و 397 دلار در نوسان است.

10 مرداد 1400

نقشه غربی برای همسایه شرقی

اوضاع در افغانستان آشفته است. طالبان شهرستان های متعددی را گرفته اند. هنوز خروج ناتو و نیروهای آمریکایی به انتها نرسیده، آنها دست به کار شدند تا فصل گرم را از دست ندهند. واشنگتن 20 سال پیش به این کشور لشکر کشید تا طالبان را ریشه کن کند. هزاران کشته داد.

10 مرداد 1400

موتور استارت آپ های حوزه انرژی های تجدیدپذیر روشن می گردد

آفتاب سوزان در شرق و غرب و جنوب و مرکز، باد مناسب در بسیاری از منطقه ها، انرژی زمین گرمایی مناسب، انرژی بسیار زیاد زیست توده از پتانسیل های انرژی های تجدیدپذیر ایران هستند و به منظور توسعه فناوری های این حوزه از سوی یکی از شتابدهنده ها با اجرای برنامه...

8 مرداد 1400

مالیاتی که مردم کشور را نقره داغ می نماید!

خبرنگاران : درحالی کلیات طرح مالیات بر درآمد سرمایه در مجلس تصویب شده که در آن برای محاسبه درآمد سرمایه کسر مقدار تورم لحاظ نشده است و ایراداتی به آن وارد می گردد که نه تنها آن را از عدالت محوری دور می نماید، بلکه مردم را هم تحت...

7 مرداد 1400

ماجرای پاداش نجومی در شهرداری و تکذیب آقای شهردار، امتناع از انتشار فیش حقوقی مدیران!

اخباری مبنی بر پاداش های نجومی در دفتر شهردار تهران منتشر شد و هر چند حناچی این موضوع را رد کرد اما مشخص نیست چرا شهرداری که مدعی شفافیت است می گوید انتشار فیش حقوقی مدیران به صلاح نیست.

6 مرداد 1400
تعداد: (377)