تهران شرایط میزبانی برگزاری آزمون ها را ندارد ، ضرورت کاهش فعالیت ادارات

به گزارش جملات زیبا، رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با درخواست از وزیر بهداشت برای دادن اختیارات بیشتر به ستاد کرونا در تهران، گفت: باید فعالیت کاری ادارات تقلیل یافته و برگزاری آزمونها تعطیل گردد.

تهران شرایط میزبانی برگزاری آزمون ها را ندارد ، ضرورت کاهش فعالیت ادارات

به گزارش خبرنگاران از فارس، علیرضا زالی رئیس ستاد مقابله با کرونا کلانشهر تهران در جلسه اضطراری ستاد فرماندهی و مدیریت کرونا که با حضور وزیر بهداشت در حال برگزاری است، با اشاره به آخرین شرایط شهر تهران، گفت: بر اساس آمارها 44.7 درصد از مردم برای انجام کارهای روزانه خود و 25.2 درصد برای خرید به بیرون از خانه مراجعه می نمایند که می توان با طراحی خریدهای مجازی بخش زیادی از این ترددها را کنترل کرد.

وی ادامه داد: همچنین 62 درصد مردم معتقد هستند که فاصله گذاری اجتماعی در مترو به صورت کم انجام می گردد؛ ضمن این که 92 درصد مردم نیز گفتند که مراکز درمانی اطراف خود را می شناسند. همچنین 77.9 درصد مردم گفته اند که کرونا با گرما ضعیف نمی گردد.

رئیس ستاد مقابله با کرونا کلانشهر تهران با بیان اینکه از هشتم تیرماه کم کم آمار مراجعه به مراکز درمانی افراد مبتلا به کرونا و افراد بستری شده در حال افزایش بوده است، گفت: عمده فوتی های ما در تهران مربوط به مناطق 2،4، 14 و 15 بوده است.

زالی با ارائه درخواست هایی از وزیر بهداشت، اعلام نمود: این درخواست را داریم تا هر آنچه می توانید در افزایش اختیارات ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران ابرام بورزید و باید با فراغ بال و آزادی عمل بیشتری فعالیت خود را داشته باشیم؛ چراکه بعضا دچار تعارض و نفی بسیاری از مصوبات ستاد بوده ایم.

وی با اشاره به حجم زیاد فعالیت های کادر درمان در مراکز درمانی شهر تهران، اعلام نمود: متأسفانه تعداد قابل توجهی از همکاران ما مجددا به کرونا مبتلا شده اند و 4 هزار و 400 نفر از پرسنل مراکز درمانی در تهران به این ویروس مبتلا شده؛ به طوری که فقط در روز جاری 250 نفر از نیروهای مجموعه دانشگاه های علوم پزشکی تهران مرخصی استعلاجی گرفته اند؛ در نتیجه در خواست داریم تا در مورد افزایش نیروی انسانی، نیروهای بهداشتی، افزایش نیروهای پرستاری، و استفاده بهینه از افرادی که در قالب قراردادهای 89 روزه و قرارداد مشخص فعالیت می نمایند توجه گردد و این از احتیاجهای جدی ماست.

رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به نارضایتی پنهان نیروهای حوزه بهداشت و درمان از عدم تحقق مشوق های مالی، بیان داشت: امیدواریم این پرداخت ها انجام گردد؛ ضمن اینکه در تهران بین 30 تا 75 درصد از بیمارستان ها که در تناسب با درمان کرونا فعالیت داشته اند با کاهش درآمد روبرو بوده اند؛ البته تا به امروز مشکل تخت عادی و ویژه نداشته ایم.

زالی با تأکید بر تأمین کامل بسته های حمایتی برای اقشار ضعیف جامعه، یادآور شد: باید بسته های حمایتی مانند پرداخت تسهیلات و بیمه این اقشار مورد توجه قرار گیرد و در مورد مسائل مالی و اجتماعی شتاب بیشتری داشته باشیم.

وی با گلایه از اینکه مصوبات ستاد کرونا تهران به طور کامل اجرا نمی گردد، گفت: درخواست ما در دو فاز است؛ اول اینکه باید به شدت پروفایل اجرایی در تهران تغییر کند و ظرفیت 50 درصدی فعالیت در ادارات صورت گرفته و از شنبه بتوانیم این موضوع را ابلاغ کنیم تا برای مدت یک هفته بار بیمارستانی را مدیریت کنیم.

رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران متذکر شد: شهردار تهران اعلام آمادگی نموده است تا به مدت یک هفته طرح ترافیک را در تهران ملغی نمایند؛ ضمن این که با توجه به صندلیی که برای شهرداری در ستاد ملی مقابله با کرونا در نظر گرفته شده است، بودجه ای برای شهرداری در نظر گرفته نشده است.

زالی با اشاره به موضوع اختصاص 500 اتوبوس به ناوگان حمل و نقل عمومی شهر تهران، اعلام نمود: با توجه به این موضوع تا به امروز یک اتوبوس نیز به ناوگان حمل و نقل عمومی اضافه نشده و هیچ سوبسیدی در حمل و نقل عمومی برای شهرداری اختصاص نیافته و احتیاج است تا صندلی سوبسیدی برای شهرداری در نظر گرفته گردد.

وی بیان داشت: از 48 ساعت گذشته جریان جهادی برای ضد عفونی کردن اماکن عمومی و پایانه ها در تهران شاهد هستیم و از امروز نیز حرکت نمادین توزیع ماسک بین رانندگان تاکسی شروع شده است.

رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به ضرورت تعطیل شدن آزمون های مختلف، اعلام نمود: قرار است 23 هزار نفر در آزمون سوادآموزی و نزدیک به 4 هزار نفر در آزمون پی اچ دی وزارت بهداشت شرکت نمایند؛ در حالی که اکنون تهران شرایط لازم را برای میزبانی این تعداد و برگزاری آزمون ندارد و باید تعلیق آزمون ها صورت بگیرد و همه تجمعات تعطیل گردد.

زالی اضافه نمود: آخرین پیشنهاد ما بعد از انجام این شرایط اعمال محدودیت بیشتر در تهران به مدت یک هفته است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 16 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 585

به "تهران شرایط میزبانی برگزاری آزمون ها را ندارد ، ضرورت کاهش فعالیت ادارات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تهران شرایط میزبانی برگزاری آزمون ها را ندارد ، ضرورت کاهش فعالیت ادارات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید