کرونا در اروپا، از بالا دریافت بحث ها درباره بستن مرزها تا خشم آلمان از بدعهدی های شرکت فایزر

به گزارش جملات زیبا، جدیدترین اخبار اروپا نشان می دهد در حالی که کمیسیون اروپایی با کنترل های مرزی مخالف است برلین همسایه های خود را به بستن مرزها تهدید نموده و وزیر بهداشت آلمان هم از بدعهدی شرکت فایزر در تحویل به موقع واکسن بسیار ناراحت است.

کرونا در اروپا، از بالا دریافت بحث ها درباره بستن مرزها تا خشم آلمان از بدعهدی های شرکت فایزر

با ما سفر کنید و با تور اروپا ارزان از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، کرونا همچنان با سرعت بالا در اروپا جولان می دهد و منجر به تشدید محدودیت ها در بسیاری کشورهای اروپایی شده است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

تمدید قرنطینه سراسری در آلمان

جدیدترین اخبار کرونایی در اروپا حاکی از آن است که آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان مسئله کنترل های مرزی برای مهار ویروس جهش یافته انگلیسی در موارد حاد را رد نمی نماید.

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان در همراهی با نخست وزیران 16 ایالت این کشور در نشست مشترک روز گذشته خود نسبت به لزوم تشدید محدودیت های کرونایی به توافق رسیدند.

محدودیت های پیش بینی شده قرار است دست کم تا روز 14 فوریه ادامه یابد. محورهای توافق صدراعظم آلمان و ایالت های این کشور از این قرار هستند:

رستوران ها، کافه ها و مراکز فرهنگی و تفریحی در آلمان تا روز 14 فوریه تعطیل خواهند بود.

مدارس و مهدکودک های آلمان نیز تا تاریخ اعلام شده تعطیل هستند. در بعضی از ایالت ها مدارس می توانند با رعایت پروتکل ایمنی به طور محدود به فعالیت خود ادامه دهند.

استفاده از ماسک جراحی یا ماسک FFP2 در فروشگاه ها و همچنین در زمان استفاده از اتوبوس ها و متروها الزامی خواهد بود.

تاکید بر دورکاری است. دولت فدرال آلمان از کارفرمایان درخواست نموده است در صورت امکان شرایط مناسب برای دورکاری را فراهم نمایند.

شرکت در مراسم مذهبی در آلمان تنها در صورت امکان رعایت فاصله گذاری و همچنین رعایت اجبار استفاده از ماسک مجاز اعلام شده است.

محدودیت تردد شبانه که در بعضی از ایالت ها مشخص شده، در سراسر آلمان اجرا نخواهد شد.

هشدار مرکل درباره خطرت شیوع ویروس انگلیسی

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان بعد از انتها نشست خود با مقامات ایالات آلمان در یک کنفرانس مطبوعاتی تمدید محدودیت ها را به دلیل خطر بالای ویروس جهش یافته انگلیسی توجیه کرد که بخصوص در ایرلند و انگلیس در حال گسترش است.

مرکل گفت: ما باید حالا عمل کنیم. حالا وقت آن است که جلوی این خطر را بگیریم، وگرنه ممکن است آمارها به شدت افزایش پیدا کند.

وی با تاکید بر اینکه اطلاعات تا به حال به دست آمده نشان می دهد که این ویروس بسیار مسری تر است از کشف مواردی از آلودگی به این ویروس در کشورش اطلاع داد.

مرکل آنچه اکنون دوباره باید از مردم انتظار داشت را تصمیمی سخت عنوان نموده و در عین حال اصل احتیاط را اولویت دانست و گفت: تمدید قرنطینه با اقدامات و محدودیت های بیشتر باید مهار کرونا را تقویت کند.

تهدید برلین علیه کشورهای همسایه برای بستن مرزها

مرکل همچنین کشورهای همسایه را تهدید کرد که اگر اقدامات سختگیرانه مشابه آلمان در این کشورها اعمال نگردد کنترل های مرزی را در دستور کار قرار می دهد.

مخالفت کمیسیون اروپایی با بستن مرزها

این در حالی است که اورزو لا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپایی در سخنانی در مجلس اروپا بستن مرزها را به صورت کلی راه حل مناسبی برای مهار کرونا ندانسته است.

وی گفته است: این اقدام به بازار داخلی اروپا آسیب می رساند و به اندازه اقدامات هدفمند دیگر کارساز نیست.

فون در لاین تاکید نمود که باید یک استراتژی مشترک برای تست گیری و ردیابی زنجیره سرایت ها پیدا کنیم و چنین رویکرد مشترکی برای سفرها و مرزها هم ضرورت دارد.

بیش از هزار مرگ کرونایی دیگر در آلمان طی 24 ساعت

آمار مرگ ها و مبتلایان روزانه در آلمان همچنان بالا است و انستیتو رابرت کخ آلمان صبح امروز از ابتلای 15974 مورد ابتلا به کرونا در 24 ساعت و 1148 مورد مرگ کرونایی دیگر در این مدت اطلاع داد.

مقام آلمانی: شرکت فایزر آمریکا را به بقیه کشورها ترجیح می دهد

مارکوس زودر، نخست وزیر ایالت بایرن و رئیس حزب سوسیال مسیحی آلمان هم برای فراوری بیشتر واکسن کرونا در آلمان و امنیت بیشتر در تامین این ابزار ضد کرونایی تاکید نموده و به صورت غیر مستقیم شرکت آمریکایی فایزر را متهم کرد که آمریکا را به بقیه کشورها ترجیح می دهد.

انجمن مراقبت های ویژه و اورژانس آلمان هم بر لزوم پایین آوردن سریع شمار مبتلایان به کرونا در کشور تاکید نموده و اظهار داشت: در حال حاضر ما در آلمان کمتر از 5 هزار تخت مراقبت های ویژه داریم که تعداد بیماران بستری در این بخش ها باید پایین بیاید.

رئیس این انجمن درباره گسترش ویروس جهش یافته انگلیسی و عواقب آن برای بیمارستان های آلمان هشدار داد.

کاهش چشمگیر بازده مالی آلمان تحت تاثیر قرنطینه سراسری دوم

انستیتو تحقیقات مالی در آلمان هم از تاثیرات عمیق قرنطینه سراسری تنها در ژانویه امسال بر اقتصاد آلمان اطلاع داده و رئیس این انجمن مالی مهم در آلمان اظهار داشت: ما محاسبه نموده ایم که به وسیله قرنطینه سراسری دوم تا انتها ژانویه بازده مالی حدود 1.8 درصد کاهش پیدا می نماید که 90 میلیارد یورو بازده مالی کمتر را به دنبال دارد.

معاون نخست وزیر لهستان در بیمارستان بستری شد

جاسک ساسین، معاون نخست وزیر لهستان هم به دلیل ابتلا به کرونا در بیمارستان بستری شد. این خبر را سخنگوی وی اظهار داشت. روز پنج شنبه گذشته دفتر ساسین از مثبت شدن تست کرونای وی اطلاع داد و حالا هم به دلیل بدتر شدن حالش به بیمارستان منتقل شده است.

واکسیناسیون اجباری نظامیان در دستور کار دولت آلمان

دولت آلمان واکسیناسیون اجباری برای نظامیان را در دستور کار قرار می دهد. وزیر دفاع آلمان در عین حال گفت که تردیدهای شخصی نیروهای نظامی آلمانی باید جدی گرفته گردد.

1610 مرگ کرونایی روزانه در انگلیس

نهادهای بهداشتی انگلیس رکورد جدیدی را در آمار مبتلایان روزانه به کرونا ثبت نموده اند. بر این اساس در عرض 24 ساعت در این کشور 1610 نفر در اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند که از زمان شیوع کرونا در این کشور بی سابقه بوده است.

در این مدت 33355 نفر دیگر هم به کرونا مبتلا شده اند.

تشدید محدودیت ها در دستورکار دولت لتونی

دولت لتونی هم برای مهار کرونا تمدید محدودیت های کرونایی که تا 24 ژانویه مقرر شده بود تا 7 فوریه را در دستور کار قرار می دهد.

نخست وزیر این کشور شرایط در بیمارستان ها را همچنان بحرانی ارزیابی نموده و وزیر بهداشت این کشور هم اعلام نموده که در حال حاضر هیچ دلیلی برای کاهش محدودیت ها وجود ندارد. در لتونی از شروع بحران کرونا بیش از 56 هزار نفر به این بیماری مبتلا شده و 1012 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

خشم آلمان از بد عهدی شرکت فایزر در تحویل واکسن

ینز اشپاهن، وزیر بهداشت آلمان هم به شرکت فایزر به دلیل کاهش تحویل واکسن کرونا انتقاد وارد نموده است. شرکت فایزر هفته گذشته اظهار داشت که به دلیل بازسازی در کارخانه نمی تواند به وعده های خود برای تحویل واکسن کرونا کاملا پایبند بماند.

وی این مسئله را کاملا قابل درک دانست که برای افزایش ظرفیت ها در دراز مدت باید در کوتاه مدت نوسازی ها و تغییراتی ایجاد گردد، اما این را بسیار بسیار ناخوشایند دانست که این مسئله یک شبه به اروپا ابلاغ شده است.

جدیدترین آمار ابتلا به کرونا در کشورهای مهم اروپایی

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال 3466849 نفر در انگلیس به کرونا مبتلا شده و 91470 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در فرانسه هم تا به حال 2938333 نفر به کرونا مبتلا شده و 71342 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در ایتالیا هم بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال 2400598 نفر به کرونا مبتلا شده و 83157 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در اسپانیا هم تا به حال 2370742 نفر به کرونا مبتلا شده و 54173 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در آلمان هم بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال 2071473 نفر به کرونا مبتلا شده و 49244 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 بهمن 1399 بروزرسانی: 27 بهمن 1399 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 906

به "کرونا در اروپا، از بالا دریافت بحث ها درباره بستن مرزها تا خشم آلمان از بدعهدی های شرکت فایزر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در اروپا، از بالا دریافت بحث ها درباره بستن مرزها تا خشم آلمان از بدعهدی های شرکت فایزر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید