تاثیر مصرف ویتامین بر کاهش استرس

به گزارش جملات زیبا، سیستم عصبی مرکزی انسان هورمون های استرس مانند آدرنالین و کورتیزول را زمانی که احساس اضطراب یا استرس می کنید ترشح می نماید.

تاثیر مصرف ویتامین بر کاهش استرس

سیستم عصبی مرکزی انسان هورمون های استرس مانند آدرنالین و کورتیزول را زمانی که احساس اضطراب یا استرس می کنید ترشح می نماید. قرار گرفتن در یک شرایط استرس مزمن می تواند باعث مسائل سلامتی گردد. علاوه بر احساس اضطراب، بعضی از افراد ممکن است افسرده شوند، برای داشتن یک خواب خوب در شب کوشش نمایند یا مسائل گوارشی را تجربه نمایند.

مطالعات اخیر بر روی مواد مغذی مورد احتیاج مغز برای عملکرد طبیعی متمرکز شده است. این می تواند شامل مواد مغذی مانند آنتی اکسیدان ها یا ویتامین های گروه B باشد.

به عنوان مثال میوه ها و سبزیجات حاوی آنتی اکسیدان ها به همراه سایر مواد مغذی هستند که ممکن است برای ارتقای سلامت با هم کار نمایند و بسیاری از غذا ها انواع ویتامین های B را به طور طبیعی فراهم می نمایند، از جمله این موارد غلات کامل، میوه ها، سبزیجات، محصولات لبنی، حبوبات و گوشت است.

بعضی از مطالعات بعلاوه ارتباط بالقوه ای بین سطوح پایین ویتامین D و استرس را گزارش می دهند. این مطالعات ثابت نکرده اند که آیا سطوح استرس در پاسخ به دریافت ویتامین D افزایش یا کاهش می یابد.

بعضی مکمل ها ادعا می نمایند که به مدیریت استرس یاری می نمایند. با این حال، شواهد حمایت از این مکمل ها محدود است و تحقیقات بسیار بیشتری مورد احتیاج است. قبل از مصرف هر گونه مکمل ویتامین و مواد معدنی با پزشک مشورت کنید. استرس می تواند انسان را ناتوان کند. مشاوران و سایر ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی می توانند درمان هایی را برای یاری به مبارزه با استرس ارائه دهند.

منبع: فرارو
انتشار: 27 خرداد 1401 بروزرسانی: 27 خرداد 1401 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 1551

به "تاثیر مصرف ویتامین بر کاهش استرس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاثیر مصرف ویتامین بر کاهش استرس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید