چند نکته مراقبتی که والدین باید این روزها در خانه رعایت نمایند

به گزارش جملات زیبا، یک استاد دانشگاه و پژوهشگر حوزه آموزش وپرورش با اشاره به مهارت های ماندن در خانه در تعطیلات ناشی از شیوع ویروس کرونا گفت: اگر آرامش داشته باشیم می توانیم فرزندان آرامی را تربیت کنیم پس آرامش مادر و رفتار بهنجار والدین در منزل می تواند تأثیرات مثبت و مهمی در روان فرزندان باقی گذارد.

چند نکته مراقبتی که والدین باید این روزها در خانه رعایت نمایند

جهت دریافت خدمات نقاشی کاری با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش جملات زیبا، محسن ایمانی درباره مهارت های مقابله با استرس و اضطراب ناشی از شیوع ویروس کرونا گفت: اضطراب، ناراحتی روانی و جسمانی همراه با پیش آمد رویدادی ناگوار است که می تواند در دو نوع هنجار و ناهنجار در افراد بروز پیدا کند.

وی ادامه داد: اضطراب هنجار میزان قابل قبولی از اضطراب است که در مواقع خاص در فرد ظاهر می گردد ولی اضطراب نابهنجار نوعی بیمارگونه از اضطراب است که بیش از حد است و فرد هرچقدر کوشش می نماید نمی تواند با آن روبرو گردد مثل دانش آموزی که از شدت اضطراب در امتحان قادر به پاسخگویی صحیح و تسلط بر شرایط نیست.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه در گفت وگوی امروز منظور از اضطراب، اضطراب بهنجار در افراد است، گفت: اگر در روبروه با یک بیماری دچار اضطراب می شویم به علت نوع دیدگاهی است که با آن بیماری روبرو می شویم.

ایمانی ادامه داد: درمانگرها باید بتوانند افکار اتوماتیک را در ذهن بیمار خط بزنند و افکار منطقی را جایگزین نمایند.

وی با تاکید بر اینکه والدین باید اقدامات لازم در خصوص پیشگیری از شیوع بیماری را در منزل انجام دهند، اظهار کرد: پدر و مادران باید بدانند که دانش آموزان در گروه های سنی مختلف، کمتر در معرض آسیب ناشی از ویروس کرونا هستند و اگر خدایی ناکرده کسی مبتلا بگردد می تواند پس از طی بیماری درمان گردد پس نباید بیش ازحد، نگران مسئله ای بود.

ایمانی تأکید کرد: اگر آرامش داشته باشیم می توانیم فرزندان آرامی را تربیت کنیم پس آرامش مادر و رفتار بهنجار والدین در منزل می تواند تأثیرات مثبت و مهمی در روان فرزندان باقی گذارد.

پژوهشگر حوزه آموزش وپرورش و دانشیار دانشگاه تربیت مدرس تهران گفت: داشتن توقعات بیش از حد از فرزندان باعث بروز رفتار ناهنجار در فرزندان می گردد بنابراین باید والدین سطح توقعات و انتظارات خود را از دانش آموزان منطقی و معقول نمایند. برای مثال شستن دست ها در پیشگیری از ابتلا به این بیماری بسیار مؤثر است ولی اگر شستن دست ها تبدیل به وسواس یا بیماری وسواس گونه برای والدین گردد می تواند برای فرزندان ناهنجاری های زیادی را در برداشته باشد و در نهایت بچه ها را دچار تشویش و اضطراب کند.

ایمانی در مجله تصویری نگاه وزارت آموزش و پرورش گفت: والدین باید سعی نمایند در صحبت با یکدیگر، آرامش را به فرزندان خود منتقل نمایند و برای آنان نقش الگویی داشته باشند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 228

به "چند نکته مراقبتی که والدین باید این روزها در خانه رعایت نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چند نکته مراقبتی که والدین باید این روزها در خانه رعایت نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید