واکسن کرونا با بوتاکس تداخل دارد؟

به گزارش جملات زیبا، با گذشت بیش از یک سال از آغاز تزریق سراسری واکسن کرونا، تداخل دارویی و تاثیر آن بر زندگی روزمره مورد توجه قرار گرفته است. یکی از این موارد احتمال تداخل واکسن کرونا با تزریق های زیبایی مثل بوتاکس و فیلر است.

واکسن کرونا با بوتاکس تداخل دارد؟

به گزارش ایندیپندنت، بسیاری از متخصصان پوست به مراجعان خود توصیه می نمایند که زمان دو تا سه هفته ای را بین واکسیناسیون و تزریق فیلر ها (ژل هایی که برای حجیم کردن اندام ها استفاده می گردد) قرار دهند.

براساس مقالات و گزارش های آرشیو مجله پوست و زیبایی در مواردی بسیار نادر واکسن های ام آر ان ای MRNA با واکنش های التهابی، قرمزی و تورم به تزریق های زیبایی مبتنی بر اسید هیالورونیک که رایج ترین نوع این فیلر ها است، مرتبط شده اند.

احتمال تشدید این موارد در ادامه فصل سرد و از آنجایی که شیوع اومیکرون تزریق دوز سوم و چهارم را افزایش داده است، وجود دارد.

گرگوری گرکو، رئیس انجمن جراحان پلاستیک آمریکا می گوید: مردم باید دو تا سه هفته بین تزریق بوتاکس یا فیلر و واکسن کووید-19 فاصله بگذارند تا از خطر تورم در نقاطی که بوتاکس یا فیلر تزریق شده است، در امان بمانند.

او بیماران را تشویق می نماید که واکسن را به علت تزریق زیبایی به تعویق نیندازند و با زبانی ساده تر اولویت، تزریق واکسن باشد و بعد از طی شدن دوره اثربخشی واکسن که به عنوان مثال برای فایزر و مدرنا بعد از دو هفته است، برای تزریق زیبایی اقدام نمایند.

البته احتمال واکنش واکسن به بوتاکس و فیلر بسیار نادر است.

پزشکان متخصص تخمین می زنند کمتر از یک درصد بیماران تورم مرتبط با واکسن را در مناطقی که فیلر تزریق نموده اند، تجربه نمایند.

عوارض ناشی از تداخل واکسن کووید-19 و تزریق زیبایی امروزه به صورت یک احتمال در نظر گرفته می گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 11 اسفند 1400 بروزرسانی: 11 اسفند 1400 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 1458

به "واکسن کرونا با بوتاکس تداخل دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکسن کرونا با بوتاکس تداخل دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید