همکاری سازمان زندان ها و وزارت میراث فرهنگی

به گزارش جملات زیبا، ایرنا/ براساس آخرین اخبار بدست رسیده، همکاری سازمان زندان ها و وزارت میراث فرهنگی صورت خواهد گرفت.

همکاری سازمان زندان ها و وزارت میراث فرهنگی

سازمان زندان ها و وزارت میراث فرهنگی تفاهم نامه همکاری امضا کردند

سرپرست معاونت سلامت، اصلاح و تربیت سازمان زندان ها در جلسه امضای این تفاهم نامه گفت: اشتغال و حرفه آموزی زندانیان با نرخ بازگشت مجدد به زندان رابطه معنادار دارد.

سیدعباس جوهری توضیح داد: در هر مرکزی که به اشتغال و حرفه آموزی زندانیان تاکید شده است، نرخ بازگشت مجدد به زندان به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

سرپرست معاونت سلامت، اصلاح و تربیت سازمان زندان ها گفت: در دور جدید مدیریتی در کنار توجه به امنیت زندان ها، توجه ویژه ای به اصلاح و تربیت زندانیان و اجرای فعالیت های فرهنگی شده است.

جوهری ادامه داد: توسعه همکاری با نهادهای متولی و صاحب دانش از جمله صنایع دستی در راستای نگاه اصلاحی و تربیتی در زندان ها و مقدمه ای برای رسیدن به نقطه مطلوب و هدفگذاری اصلی در این زمینه است.

وی با بیان اینکه ظرفیت های لازم را برای مشارکت گروه های مختلف برای توسعه فعالیت های اصلاحی و تربیتی در زندان ها فراهم کردیم، گفت: معتقد هستیم برای بازاجتماعی نمودن زندانیان باید از همه ظرفیت ها و ابزارها استفاده کنیم.

جوهری تاکید نمود: استفاده از ظرفیت دستگاه های متولی در حوزه اشتغال، یکی از اولویت های اصلی در بحث اشتغال و حرفه آموزی است.

معاون سلامت اصلاح و تربیت سازمان زندان ها در بخش دیگری از سخنان خود با اعلام اینکه در سال گذشته 87 هزار نفر در دوره های مختلف مهارت آموزی در زندان های کشور شرکت کردند، گفت: در سال گذشته و با یاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری پیروز شدیم 13هزار زندانی را تحت آموزش های مهارتی در حوزه صنایع دستی و هنرهای سنتی قرار دهیم.

وی اضافه کرد: علیرغم وجود شرایط کرونا خوشبختانه با اجرای شیوه نامه های بهداشتی در زندان ها و مراکز تامینی و تربیتی فعالیت های اشتغال و حرفه آموزی در زندان ها دایر است.

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی وزرات میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیز در این جلسه با اشاره به نقش اشتغال در زندگی افراد به ویژه زندانیان امضای این تفاهم نامه را گامی در جهت یاری به اصلاح زندانیان و معاش خانواده های آنان عنوان نمود.

خانم دکتر محمودیان گفت: در بازدیدهایی که از تعدادی از زندان های کشور داشتیم شاهد اقدامات خوب در حوزه اشتغال و حرفه آموزی بودیم و امیدوارم با توسعه همکاری ها بتوانیم در این زمینه هم افزایی خوبی داشته باشیم.

وی اضافه کرد: طبق آنالیز ها و آمارهای موجود اشتغال در بخش صنایع دستی و هنرهای سنتی مورد توجه و علاقه بسیاری از زندانیان است و ما سعی می کنیم در این زمینه گامهای اثربخشی برای حمایت از زندانیان و خانواده های آنان برداریم.

در این تفاهم نامه بر توسعه همکاری های متقابل در زمینه تامین نیروی انسانی، برگزاری کلاسهای آموزشی و توانمند سازی زندانیان، ایجاد ظرفیتهای فروش محصولات تولیدی زندانیان و... اشاره شده است.

منبع: همگردی
انتشار: 6 آذر 1399 بروزرسانی: 6 آذر 1399 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 753

به "همکاری سازمان زندان ها و وزارت میراث فرهنگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همکاری سازمان زندان ها و وزارت میراث فرهنگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید