موسوی: اکنون قلدر آمریکایی متحدان اروپایی خود را مورد گزند قرار داده است

به گزارش جملات زیبا، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران با اشاره به تحریم پروژه انتقال انرژی به اروپا توسط آمریکا با بیان اینکه قلدر آمریکایی متحدان اروپایی خود را مورد گزند قرار داده، مطرح کرد: عادت آمریکا به قانون شکنی بی حد و حصر تنها به هرج و مرج جهانی منجر می گردد.

موسوی: اکنون قلدر آمریکایی متحدان اروپایی خود را مورد گزند قرار داده است

با ما سفر کنید و با تور ترکیبی اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه سیاست خارجی جملات زیبا، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امشب (دوشنبه) در توئیتی با اشاره به تحریم پروژه انتقال انرژی به اروپا موسوم به نورد استریم دو توسط آمریکا نوشت: همانطور که به دفعات هشدار داده شده بود که اگر در برابر یک قلدر تسلیم شوید، قلدرتر می گردد، اکنون قلدر آمریکایی متحدان اروپایی خود را مورد گزند قرار داده است.

وی اضافه نمود: عادت ایالات متحده به قانون شکنی بی حد و حصر تنها به هرج و مرج جهانی منجر خواهد شد. جهان چه زمانی این واقعیت را درک نموده و در برابر این قلدر به پا خواهد خاست؟

سید عباس موسوی امروز دوشنبه 26 خرداد ماه نیز در نشست خبری با رسانه ها در پاسخ به سؤالی درباره تحریم نورد استریم 2 و واکنش آلمان نیز عنوان نمود: جالب است سال های سال به جامعه جهانی و کشورهای دوست آمریکا و اروپا هشدار می دادیم سکوت در برابر قلدری و یکجانبه گرایی آمریکا روزی گریبان شما را خواهد گرفت و آمریکا برای منافع خود و فشار کشورهای مستقل دم از تحریم پروژه نورث استریم می زند و داد آلمان ها را در آورده است.

وی اضافه نمود: ما واکنش آلمان مبنی بر اینکه آمریکا امنیت انرژی اروپا را به خطر انداخته تایید می کنیم. آمریکا سال های سال نه تنها امنیت انرژی، بلکه با قلدری و تحریم های یکجانبه علیه دیگر کشورها امنیت سیاسی و مالی جهان را به خطر انداخته است و متاسفانه سکوت جامعه جهانی باعث شد اینها پا را فراتر گذاشته و کشورهای دوستی مثل آلمان را نیز تحریم نمایند.(اینجا بخوانید)

نورد استریم 2 یک پروژه مشترک بین شرکت گازپروم روسیه و پنج شرکت اروپایی است و این خط لوله قرار است 1.942 تریلیون فوت مکعب گاز را در سال از روسیه و به وسیله آب های منطقه ای یا مناطق انحصاری مالی دانمارک، فنلاند، آلمان، روسیه و سوئد به آلمان منتقل کند.

آمریکا در این زمینه کوشش داشته تا به هرقیمتی از پروژه گازی نورد استریم 2 جلوگیری کند. این کشور به همراه بعضی کشورهای اروپایی مدعی است که این پروژه اهرمی را برای مسکو در اتحادیه اروپا به وجود می آورد و به همین دلیل، در سال 2019، تحریم هایی را علیه شرکت هایی وضع کرد که در این پروژه مشارکت داشتند

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 22 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 534

به "موسوی: اکنون قلدر آمریکایی متحدان اروپایی خود را مورد گزند قرار داده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موسوی: اکنون قلدر آمریکایی متحدان اروپایی خود را مورد گزند قرار داده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید