متوسط قیمت مسکن در تهران؛ متری 19 میلیون تومان!

به گزارش جملات زیبا، براساس گزارش دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی، متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در تهران در خردادماه سال جاری با افزایشی 12.1 درصدی نسبت به ماه قبل، به 19 میلیون و 71 هزار تومان رسیده است.

متوسط قیمت مسکن در تهران؛ متری 19 میلیون تومان!

جهت دریافت خدمات آلاچیق دو طبقه چوبی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

به گزارش فارس، دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی، آمار بازار مسکن خردادماه 99 تهران را منتشر کرد.

براساس این گزارش، متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در تهران 19 میلیون و 71 هزار تومان برآورد شده که نسبت به ماه گذشته که متوسط قیمت هر متر واحد مسکونی 17 میلیون و 6 هزار و 600 تومان بود، افزایش حدود 2 میلیون و 65 هزار تومانی را نشان می دهد. در نتیجه، متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در تهران در اردیبهشت ماه نسبت به ماه قبل آن، 12.1 درصد افزایش یافته است.

همچنین متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در خرداد ماه سال گذشته 13 میلیون و 425 هزار و 400 تومان بود که طی یک سال رشد 5 میلیون و 640 هزار تومانی در هر متر داشته است. به عبارت دیگر، متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در تهران در خردادماه نسبت به ماه مشابه سال قبل، 42 درصد افزایش یافته است.

همچنین تعداد مبایعه نامه های صادر شده در بخش مسکن در خردادماه سال جاری 11 هزار و 46 واحد بوده، در حالی که در خردادماه سال گذشته 6 هزار و 127 واحد مسکونی به فروش رسیده است، بنابراین تعداد مبایعات در خرداد سال جاری نسبت به سال گذشته، معادل 80.3 درصد رشد داشته است.

منبع: فرارو
انتشار: 17 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 497

به "متوسط قیمت مسکن در تهران؛ متری 19 میلیون تومان!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "متوسط قیمت مسکن در تهران؛ متری 19 میلیون تومان!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید