ماجرای پاداش نجومی در شهرداری و تکذیب آقای شهردار، امتناع از انتشار فیش حقوقی مدیران!

به گزارش جملات زیبا، اخباری مبنی بر پاداش های نجومی در دفتر شهردار تهران منتشر شد و هر چند حناچی این موضوع را رد کرد اما مشخص نیست چرا شهرداری که مدعی شفافیت است می گوید انتشار فیش حقوقی مدیران به صلاح نیست.

ماجرای پاداش نجومی در شهرداری و تکذیب آقای شهردار، امتناع از انتشار فیش حقوقی مدیران!

به گزارش گروه رسانه های خبرنگاران، به نقل از فارس، یکی از شعارهای مدیریت فعلی شهری ایجاد شفافیت است و معتقدم که در این دوره مدیریت شفاف سازی های لازم اجرا شده است. البته اطلاعاتی در خصوص برخی پروژه ها بر روی سامانه شفافیت قرار گرفته است. اما نحوه اطلاع رسانی به گونه ای است که خیلی از افراد عادی از آن سر در نمی آورند.

اطلاعات نصفه و نیمه در خصوص حقوق معاونین شهردار، وعده اعلام مقدار حقوق مدیران در سال 97

بسکمک از اطلاعات هم به صورت نصفه و نیمه منتشر شده است مانند مقدار حقوق دریافتی شهردار و معاونینش، این در حالی است که در بهمن 97 بهاره آروین رئیس کمیته شفافیت شورای شهر گفت: در وبسایت شفافیت به زودی حقوق دریافتی مدیران، سوابق شغلی و تحصیلی شان منتشر می شود و حتی گفت که سفرهای خارجی کارکنان هم بر روی سامانه بارگذاری می شود.

نخستین مورد منتشره در این سامانه اطلاعات قراردادهای بالای یک میلیارد تومان بود

یک سال بعد در آذر 98 بهاره آروین گفت که سامانه شفافیت بر مبنای یکی از اولویت های اصلی مدیریت شهری در فروردین 97 ایجاد شد و نخستین مورد منتشره در این سامانه اطلاعات قراردادهای بالای یک میلیارد تومان بود و پس از آن اطلاعات قراردادهای بالای 250 میلیون تومان هم بر روی سامانه قرار گرفت و در مراحل بعدی اطلاعات شهرسازی مصوبه بودجه، عملکرد بودجه در قالب استاندارد و اکسل، اطلاعات مدیران و کارکنان از جمله سفرهای آنها و دیگر فیلدهای اطلاعاتی روی سامانه شفافیت قرار گرفت.

آروین: اطلاعات منتشرشده از سوی مدیران شهرداری هنوز کامل نیست ، به شخصه معتقدم اطلاعات دریافتی واقعی مدیران باید منتشر شود

وی در همان سال گفت که اطلاعات منتشرشده از سوی مدیران شهرداری هنوز کامل نیست و گفت مثلا اطلاعات تحصیلی، سمت، سابقه و مبلغ پایه حکم منتشر شده اما برخی فیلدهای اطلاعاتی همچنان نیاز به تکمیل دارد و به شخصه معتقدم اطلاعات دریافتی واقعی مدیران باید منتشر شود. اما مجری مصوبات شورای شهر تهران، شهرداری است و معاونت منابع انسانی دلایلی برای عدم انتشار دریافتی های واقعی مطرح می کند. البته مخالفان انتشار دریافتی ها می گویند لازم است مقدمات این کار فراهم شود.

سه سال گذشت، مقدار دریافتی ها اعلام نشد، شهردار تهران:انتشار فیش حقوقی مدیران به صلاح نیست

سه سال گذشت و همچنین بر روی سامانه شفافیت حقوق دریافتی های دقیق مدیران شهری که مدعی شفافیت هستند منتشر نشد و حتی پیروز حناچی شهردار تهران در باره حقوق و دستمزد مدیران شهری و انتقادهای وارده مبنی بر منتشر شده فیش حقوقی آنها در سایت شفافیت گفت: در دستمزد و حقوق یک حقوق ثابت و یک حقوق متغیر داریم که به فعالیت مدیران بستگی دارد، اگر مجمع شرکت یا سازمان ها به موقع برگزار شود، در این زمینه تأثیر گذار است و از آنجایی که منافع شهر مهم است تشویقی برای مدیران در صورت موفقیت ها در نظر می گیریم که مقدار ثابتی نیست.

وی ادامه داد:انتشار فیش حقوقی مدیران به صلاح نیست و برخی نمی خواهند فیش شان منتشر شود. چون یا وام گرفته اند یا مسائل دیگری مطرح است که رغبت به انتشار آن ندارند. البته مقدار حقوق پایه را می توان تعیین کرد که آن هم عدد تعیینی نیست و مسائل مختلف در آن تأثیرگذار است.

تکذیب خبر پاداشت های نجومی در دفتر شهردار !

البته چند روزی است خبری در فضای مجازی مبنی بر پاداش های آن چنانی در دفتر شهردار مطرح شده است و برخی می گویند که در اداره کل دفتر شهردار در سال 99 عدد بالایی پاداش و بن شهروند به کارمندان این اداره کل پرداخت شده است.

شهردار تهران در این باره گفت: بخشی از پرداخت ها بر اساس ماده 17 انجام می شود و این بخش هم دو ردیف دارد؛ یک بخش کمک به اشخاص حقیقی و یک بخش هم به افراد حقوقی. افراد حقیقی می توانند در طول یک سال برای یک مرتبه مبلغ 15 میلیون تومان را از ماده 17 دریافت بکنند و در رابطه با کمک به اشخاص حقوقی هم طبق ماده 17، خیریه ها و سمن ها تعیین هستند که آنها هم می توانند برای یک مرتبه در سال مبلغ 50 میلیون تومان به نام کمک دریافت بکنند اما در خبر اشاره شده مبنی بر پرداخت پاداش های نجومی و میلیاردی، خبر کاملا تکذیب می شود و این خبر نادرست است.

پیروز حناچی که مدام از شفافیت سخن می گوید این خبر را رد کرد و جالب است که تأکید کرده انتشار فیش مدیران به صلاح نیست.

سامانه شفافیت برای نمایش است یا واقعا شفافیت به وجود می آورد، موضوع حقوق و مزایا و پاداش بر اساس قانون است و چرا مردم را از آن مطلع نمی کنند

پرویز سروری عضو شورای چهارم شهر تهران در پاسخ به این پرسش که اخباری مبنی بر پاداش های نجومی در دفتر شهردار در فضای مجازی منتشر شده است و البته مدیران ارشد این موضوع را رد کرده اند می گوید: شورای پنجم مدیریت شهری مدام موضوع شفافیت را برجسته می کنند و معتقدند که سامانه شفافیت را ایجاد کرده اند. حال سؤال من این است که سامانه شفافیت برای نمایش است یا واقعا شفافیت به وجود می آورد. موضوع حقوق و مزایا و پاداش بر اساس قانون است و چرا مردم را از آن مطلع نمی کنند.

داد سامانه شفافیت شهردار در آمد، داده به این سامانه بدهید، مدیران مدعی شفافیت همه چیز را شفاف اعلام کنند

وی ادامه داد: البته در خصوص موضوع شفافیت نه شهرداری بلکه باید تمام سیستم های دولتی انجام دهند، این باعث می شود که یک مجموعه سالم حرکت کند و بهتر است که مجموعه پاداش ها و حقوق ها در سامانه شفافیت بارگذاری شود. داد سامانه شفافیت شهرداری درآمده است، خب بهتر است که به این سامانه یک سری داده، داده شود.

وی تأکید کرد: وقتی مدیران مدعی شفافیت هستند، پس همه چیز را شفاف اعلام کنند.

البته بحث شفافیت نصفه و نیمه در شهرداری صدای شورای شهری ها را هم در ماه های سرانجام فعالیت شان درآورده است تا جایی که حجت نظری عضو شورای شهر تهران در خصوص مدل شفافیت شهرداری در تزریق واکسن کرونا گفت: این مدل شفافیت شهرداری و اعلام کد ملی چه نسبتی با شفافیت دارد و کجای این اقدام شفافیت است؟

آیا نمی شود تصور کرد که عده ای قصد مسخره کردن سامانه شفافیت را داشتند، امکان تشخیص نیست

وی ادامه داد: آیا نمی شود تصور کرد که عده ای قصد مسخره کردن سامانه شفافیت را داشتند؛ چراکه با اطلاعات بارگذاری شده امکان تشخیص اینکه چه کسی واکسن را دریافت کرده و یا در اولویت بوده وجود ندارد.

بر اساس این گزارش در چند وقت اخیر موضوع شفافیت در شهرداری زیاد مطرح شده است. بعد از رسوایی واکسن خواری در شهرداری و اینکه مدیران شهری به صورت نصفه و نیمه اطلاعات دریافت کنندگان واکسن را بر روی سامانه قرار دادند که باعث اعتراض خود شورای شهری ها هم شد، این بار موضوع پرداخت پاداش های نجومی مطرح است هر چند که شهردار تهران این موضوع را تکذیب کرده است اما زمانی که سامانه شفافیت وجود دارد چرا از انتشار فیش حقوقی معاونین، شهردار و مدیران امتناع می کنند؟

اخبار گروه سایر رسانه ها صرفا بازنشر اخبار سایت ها و خبرگزاری هاست و خبرنگاران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.

بازگشت به صفحه رسانه ها

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 6 مرداد 1400 بروزرسانی: 6 مرداد 1400 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 1203

به "ماجرای پاداش نجومی در شهرداری و تکذیب آقای شهردار، امتناع از انتشار فیش حقوقی مدیران!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای پاداش نجومی در شهرداری و تکذیب آقای شهردار، امتناع از انتشار فیش حقوقی مدیران!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید