رفیعی: یک عذرخواهی ساده چیزی از عیسی کلانتری کم نمی کند

به گزارش جملات زیبا، رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس با استناد به گزارش این فراکسیون در خصوص حادثه تلخ واژگونی اتوبوس حامل خبرنگاران محیط زیست، با بیان این ادعا که ستاد احیای دریاچه ارومیه یک نمایش تبلیغاتی را تدارک دیده است، گفت: دو خون ریخته شده و این ماجرا اتفاق کمی نیست. یک عذرخواهی ساده چیزی از رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کم نمی کند.

رفیعی: یک عذرخواهی ساده چیزی از عیسی کلانتری کم نمی کند

سمیه رفیعی در گفت وگو با خبرنگاران از قرائت گزارشی در خصوص حادثه تلخ واژگونی اتوبوس حامل خبرنگاران محیط زیست در جاده نقده - ارومیه در جلسه امروز(یکشنبه) کمیسیون کشاورزی مجلس اطلاع داد و گفت: گزارش ما شامل روایت شاهدان عینی واقعه بود. بنده بعلاوه با سازمان محیط زیست و مدیران منطقه ای گفت وگو داشتم و نتیجه آن را به نمایندگان کمیسیون کشاورزی ارائه کردم.

اعزام خبرنگاران از سوی ستاد احیای دریاچه ارومیه یک نمایش تبلیغاتی بود

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس تأکید کرد: به نظرم برنامه ریزی سفر خبرنگاران به ارومیه ضروری نبود. الزام سازمان محیط زیست مجلس برای اعزم خبرنگاران یک نمایش تبلیغاتی بوده است. ابهام ماجرا اینجاست که برنامه ریزی این سفر با سازمان محیط زیست بوده اما متولی مراسم ستاد احیای دریاچه ارومیه بوده است.

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه مسئولان ذی ربط در حال پاس کاری مسئولیت خود در این ماجرا هستند، گفت: هر دستگاه تقصیر را به گردن دیگری می اندازد. خبرنگاران نسبت به حادثه رخ داده، ناراحت هستند. مجلس شورای اسلامی از پیگیری حقوق خبرنگاران کوتاه نخواهد آمد.

رفیعی با بیان این ادعا که مدتی است عملکرد دریاچه ارومیه را مطالعه نموده است، گفت: به نظرم ضروری است تحقیق و تفحصی از عملکرد ستاد احیای دریاچه ارومیه رقم بخورد. حادثه رخ داده با همه تلخی هایی که داشت، انگیزه فراکسیون محیط زیست مجلس برای تحقیق و تفحص از عملکرد ستاد احیای دریاچه ارومیه را بیشتر نموده است. اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس موافق این تحقیق و تفحص هستند.

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس در انتقاد از گفته های اخیر رئیس سازمان محیط زیست کشور که مدعی شده بود، نیازی به عذرخواهی در خصوص حادثه ناگوار نمی بیند، گفت: وظیفه ما نظارت بر عملکرد سازمان ها و دستگاه های اجرایی است. برداشت ما این است که اگر برنامه ریزی درست تری صورت می گرفت، امروز با این حادثه ناگوار روبرو نبودیم. برخورد مدیران و مسئولان از مشی اخلاق اسلامی و انقلابی به دور است. بالاخره دو خون ریخته شده است. این اتفاق کمی نیست. با این فرض که آقای کلانتری مسئولیتی در این اتفاق نداشته است، یک عذرخواهی ساده چیزی از ایشان کم نمی کند. به نظرم عذرخواهی کمترین کاری بود که سازمان محیط زیست می توانست انجام دهد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 تیر 1400 بروزرسانی: 25 تیر 1400 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 1181

به "رفیعی: یک عذرخواهی ساده چیزی از عیسی کلانتری کم نمی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رفیعی: یک عذرخواهی ساده چیزی از عیسی کلانتری کم نمی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید