رشد محسوس اقتصاد آمریکا در سه ماه اول سال 2021

به گزارش جملات زیبا، خبرنگاران : واکسیناسیون گسترده و کمک های مالی بزرگ دولت کمک کرد تا اقتصاد آمریکا سال 2021 را با قدرت آغاز کند و به سطح قبل از پاندمی نزدیک تر شود.

رشد محسوس اقتصاد آمریکا در سه ماه اول سال 2021

به گزارش خبرنگاران به نقل از مهر ، واکسیناسیون گسترده و کمک های اقتصادی بزرگ دولت کمک کرد تا اقتصاد آمریکا سال 2021 را با قدرت آغاز کند و به سطح قبل از پاندمی نزدیک تر شود.

سی ان بی سی گزارش داد، وزارت تجارت آمریکا در گزارش جدید خود اعلام کرد که اقتصاد این کشور در سه ماهه اول سال 2021 با رشدی 6.4 درصدی روبرو شده است.

این نرخ رشد به جز رشد اقتصادی سه ماهه سوم سال گذشته که به علت بازگشایی اقتصاد از قرنطینه ثبت شد، بهترین نرخ از سه ماهه سوم سال 2003 تا کنون است.

اقتصاددانان شرکت کننده در نظرسنجی داوجونز پیش بینی می کردند رشد اقتصادی آمریکا در این سه ماهه به 6.5 درصد برسد. رشد اقتصادی آمریکا در سه ماهه چهارم سال 2020 به 4.3 درصد رسیده بود.

مارک زندی، اقتصاددانان ارشد شرکت تحلیلی مودیز می گوید: این نشان می دهد اقتصاد به خوبی رو به بهبود است. مصرف کننده آمریکایی با قدرت سوخت قطار اقتصاد را تأمین می کند و شرکت ها در حال سرمایه گذاری هستند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 6 خرداد 1400 بروزرسانی: 6 خرداد 1400 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 1102

به "رشد محسوس اقتصاد آمریکا در سه ماه اول سال 2021" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد محسوس اقتصاد آمریکا در سه ماه اول سال 2021"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید