دستیار ترامپ: تنها کسی که در کاخ سفید ترامپ را پیروز انتخابات می داند، ترامپ است

به گزارش جملات زیبا، به نظر می رسد امیدهای دونالد ترامپ برای رسیدن به دومین دور ریاست جمهوری در حال کمرنگ تر شدن است در حالی که نزدیکترین دستیارانش هم اذعان می کنند: تنها شخص در کاخ سفید که فکر می کند ترامپ می تواند پیروز شود خود ترامپ است.

دستیار ترامپ: تنها کسی که در کاخ سفید ترامپ را پیروز انتخابات می داند، ترامپ است

به نقل از دیلی میل، در حالی که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا یک تور پرشتاب همراه با چهارده توقف را در ایالتهای کلیدی محل رقابت در سراسر این کشور به جریان انداخته، جدیدترین نظرسنجی ها نشان می دهند که جو بایدن، رقیب دموکرات او هشت درصد رجحان دارد در حالی که تا کنون رکورد ثبت 90 میلیون رای در رای گیری زودهنگام برای انتخابات ثبت شده است.

با این حال کسب پیروزی از جانب هر یک از کاندیداها از چند ایالت کوچک با گرایش معلق، شامل فلوریدا و پنسیلوانیا که ترامپ و بایدن در آنها رقابت شانه به شانه ای دارند، نشات می گیرد.

در نظام انتخاباتی آمریکا که در آن ایالتها تعدادی رای الکترال هم دارند و یک کاندیدا نیاز به کسب مجموعا 270 رای الکترال برای کسب پیروزی دارد این امکان هست که یک کاندیدا در بخش آرای مردمی پیروز شود، اما نهایتا شکست بخورد.

چهار سال قبل هیلاری کلینتون در بخش آرای مردمی سه میلیون رای بیشتر از ترامپ کسب کرد اما در نهایت ترامپ با کسب 304 رای الکترال پیروز شد.

یک مسئول شرکتهای نظرسنجی گفت: هیلاری قبل از انتخابات سابق جلوتر بود و همه ما میدانیم در نهایت نتیجه چه شد اما بایدن دو برابر همان رجحان که کلینتون در این مقطع داشت را دارد. بایدن باید پیروز این انتخابات باشد اما ترامپ شعبده باز عرصه سیاسی است و اگر کسی بتواند نتیجه غیرمنتظره ای را رقم بزند فقط خود اوست.

با این حال یک منبع در کاخ سفید شب گذشته تصویری تیره و تار از این رئیس جمهور آمریکا مطرح نمود. او گفت: بیشتر افراد قبول دارند که همه چیز تمام شده است. همه ما شغلهای دیگری را در نظر گرفته ایم. در این مقطع تنها شخص در کاخ سفید که فکر می کند دونالد ترامپ پیروز انتخابات است خود ترامپ است.

او خاطرنشان کرد: اما او یک جنگجوی خیابانی است و جهت کوچکی به سمت پیروزی وجود دارد اگر که او بتواند آرای فلوریدا و پنسیلوانیا را کسب کند. این بعید به نظر میرسد اما قابل انجام است.

انتظار میرود رکورد 150 میلیون آمریکایی در پایان کمپین انتخاباتی که تحت تاثیر عملکرد ترامپ در قبال همه گیری بیماری و اعتراضات خشونت آمیز نشات گرفته از قتل سیاهپوستان غیر مسلح توسط پلیس قرار گرفت، در انتخابات رای داده باشند.

شهرهایی همچون لس آنجلس تا شیکاگو و نیویورک مرخصی های نیروهای پلیس را لغو کرده اند و فرمانداران ایالات زیادی شامل کالیفرنیا گارد ملی را در ارتباط به بروز خشونتهای احتمالی به حال آماده باش در آورده اند.

اگر یک نامزد نتیجه قاطعی کسب نکرده باشد، بعید است نتیجه انتخابات سه شنبه شب تعیین شده باشد. ترامپ قبلا وعده داده پیروزی جو بایدن را به چالش خواهد کشید و گفته که در سیستم رای گیری پستی علیه خودش تقلب میشود.

اگر قرار باشد حسب اتفاق دادگاه عالی درباره نتیجه انتخابات تصمیم بگیرد، ترامپ با توجه به این که سه قاضی جمهوریخواه و در جدیدترین مورد ایمی برت را در این دادگاه منصوب کرده از مزیت برخوردار باشد. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 14 آذر 1399 بروزرسانی: 14 آذر 1399 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 768

به "دستیار ترامپ: تنها کسی که در کاخ سفید ترامپ را پیروز انتخابات می داند، ترامپ است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستیار ترامپ: تنها کسی که در کاخ سفید ترامپ را پیروز انتخابات می داند، ترامپ است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید