ورقایی: با ورود بایدن به کاخ سفید قوانین مهاجرت تسهیل خواهد شد

به گزارش جملات زیبا، انتخابات آمریکا برگزار گردید و تا به امروز پیروزی جو بایدن نامزد حزب دموکرات تقریبا مسجل شده است. این پیروزی با توجه به شعارهای بایدن تسهیل کننده مهاجرت خواهد بود.

ورقایی: با ورود بایدن به کاخ سفید قوانین مهاجرت تسهیل خواهد شد

با پیروزی جو بایدن در انتخابات آمریکا، دولت این کشور باردیگر به حزب دموکرات سپرده خواهد شد. با توجه به سیاست های این حزب، مسلما قوانین سختگیرانه ای که دولت ترامپ وضع نموده بود با توجه به شعارهای انتخاباتی جو بایدن به حالت قبل بازخواهد گشت.

در این رابطه مهدی ورقایی، کارشناس امور کاریابی بین الملل و مشاوره مهاجرتی گفت: در زمان ریاست جمهوری دونالد ترامپ قوانین سختگیرانه ای برای مهاجران 7 کشور مسلمان وضع شد و ورود اتباع این هفت کشور من جمله ایران به آمریکا بسیار محدود و حتی ممنوع شد. مسلما با پیروزی جو بایدن، با توجه به شعارهای انتخاباتی که اعلام نموده است به محض نشستن بر مسند ریاست جمهوری قوانینی را که ترامپ وضع نموده بود لغو خواهد نمود که یکی از آنها ممنوعیت مهاجرت شهروندان 7 کشور مسلمان به آمریکا بود. آقای بایدن با این حرکت به نوعی دموکراسی را در آمریکا زنده خواهد نمود. چون قوانین دونالد ترامپ بخصوص قوانین مهاجرتی از نظر جو بایدن خلاف جهت دموکراسی معروف آمریکا است.

وی ادامه داد: مسلما با حضور بایدن بر مسند ریاست جمهوری شرایط مهاجرت نسبت به دوره دونالد ترامپ آسانتر خواهد شد و شهروندانی که قصد تحصیل، مهاجرت و سرمایه گذاری در کشور آمریکا را دارند با توجه به شرایط جدیدی که بایدن ایجاد خواهد نمود به راحتی می توانند به خواسته خود دست یابند.

ورقایی که موسس شرکت مشاوره مهاجرتی الست گروپ است، درباره قوانینی که با روی کار آمدن جو بایدن تغییر خواهند کرد گفت: یکی از قوانینی که بایدن تغییر خواهد داد، قانونی است که جدیدا دونالد ترامپ تا 22 ژانویه 2020 تمدید نموده و آن قانون این است که کسانی که گرین کارت آمریکا ندارند نتوانند تا آخر سال در این کشور مشغول به کسب و کار شوند و یا به این کشور مهاجرت نمایند. بایدن سعی دارد تا این اشخاص را مشمول این قانون قرار ندهد و مشغول فعالیت در آمریکا شوند.

وی در این زمینه ادامه داد: قانون دیگری که جو بایدن میخواهد آن را تغییر دهد مربوط به شهروندان کشورهایی است که صدور ویزا برای آنها در زمان دونالد ترامپ محدود شده و حتی با داشتن گرین کارت هم سختگیری هایی برای اقامت در آمریکا برای انها ایجاد شده است. جو بایدن سعی دارد تا این قانون را لغو کند و شهروندان کشورهای اعلام شده، من جمله ایران هم بتوانند مجددا به کشور آمریکا برگردند.

ورقایی در مورد کسانی که در آمریکا زندگی می نمایند اما فاقد مدارک هستند نیز گفت: بایدن سعی دارد تا سوابق این افراد را جمع آوری کند. این افراد کسانی هستند که از کودکی در آمریکا زندگی نموده اند اما به دلایلی امکان صدور مدارک شناسایی برای آنها مهیا نبوده است. این قانون در آمریکا با عنوان DACA شناخته می گردد. بایدن در پی این قضیه است که این افراد بتوانند به مدارک لازم دست یابند و بتوانند در آمریکا فعالیت نمایند. اوباما هم در زمان تصدی خود بر دولت آمریکا درگیر برطرف این قانون بود.

این کارشناس مهاجرت در ادامه این مبحث گفت: از سوی دیگر بایدن اعتقاد دارد که با محدود کردن نمی توان جلوی مهاجرت به آمریکا را گرفت و کاهش داد. او معتقد است که باید فقر و خشونت را در جهان، بخصوص در مثلث شمالی آمریکای مرکزی یعنی کشورهای هندوراس، گوآتمالا و السالوادور کاهش داد که این خود هزینه ای سالانه 4 میلیارد دلار برای آمریکا در پی خواهد داشت. اما بایدن که در زمان معاونت اوباما نیز این طرح را دنبال می کرد شدیدا بر این امر معتقد است که کنترل فقر در مثلث شمالی می تواند مهاجرت به آمریکا را کاهش دهد.

ورقایی در خاتمه این مبحث گفت: بایدن شدیدا معتقد است که قوانین وضع شده در زمان دونالد ترامپ در مورد مهاجرت بر خلاف دموکراسی است و همین مساله باعث شده تا عظم خود را جزم کند تا در اولین فرصت این قوانین محدودنماینده را لغو و یا بهبود ببخشد. کاری که به محض تکیه زدن بر جایگاه ریاست جمهوری آمریکا در کاخ سفید انجام خواهد داد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 27 آذر 1399 بروزرسانی: 27 آذر 1399 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 795

به "ورقایی: با ورود بایدن به کاخ سفید قوانین مهاجرت تسهیل خواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورقایی: با ورود بایدن به کاخ سفید قوانین مهاجرت تسهیل خواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید