خبرنگاران سدهای تهران آمادگی کنترل سیلاب های احتمالی را دارند

به گزارش جملات زیبا، تهران - خبرنگاران - مدیر دفتر بهره برداری و نگهداری تاسیسات آبی و برق آبی شرکت آب منطقه ای تهران گفت: همه سدهای تهران با توجه به بارش های پیش بینی شده، آمادگی کنترل سیلاب های احتمالی را دارند.

خبرنگاران سدهای تهران آمادگی کنترل سیلاب های احتمالی را دارند

محمد شهریاری روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی جملات زیبا افزود: مدیریت مخازن سدهای تحت پوشش شرکت آب منطقه ای تهران از بهمن ماه پارسال در دستور کار قرارگرفت، به گونه ای که با توجه به حجم ذخیره در سد ماملو برنامه ریزی و تخلیه جهت ایجاد ظرفیت ذخیره سازی سیلاب های احتاقتصادی از اواخر بهمن ماه اجرا شده است.

وی گفت: آب تخلیه شده از این سد برای تامین بخشی از نیاز آب کشاورزی و تغذیه مصنوعی دشت ورامین استفاده شده و در عمل هیچ آبی هدر نمی رود.

به گفته شهریاری، اکنون ذخیره سدهای پنجگانه تهران 701 میلیون متر مکعب است در حالیکه این حجم در روز مشابه سال گذشته 727 میلیون مترمکعب بوده است.

مدیر دفتر بهره برداری و نگهداری تاسیسات آبی و برق آبی شرکت آب منطقه ای تهران ادامه داد: اکنون مخازن سدهای تهران نسبت به پارسال با کسری 26 میلیون مترمکعبی روبرو هستند.

وی میزان ورودی سدها از ابتدای فروردین امسال تا نوزدهم این ماه را 124میلیون مترمکعب بیان نمود و گفت: سال گذشته در همین بازه زمانی ورودی سدها 265 میلیون مترمکعب بوده و با کاهش 53 درصدی روبرو هستیم.

شهریاری موجودی سدامیرکبیر را 132 میلیون مترمکعب، سد لتیان 49میلیون مترمکعب، سد لار 31 میلیون مترمکعب، سد طالقان 317میلیون مترمکعب و سد ماملو را 173میلیون مترمکعب خاطرنشان کرد.

این مقام مسوول میزان بارندگی استان تهران را از ابتدا تا بیستم فروردین ماه 71 میلیمتر بیان نمود که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته کاهش 24 درصدی را نشان می دهد.

منبع: ایرنا
انتشار: 11 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 423

به "خبرنگاران سدهای تهران آمادگی کنترل سیلاب های احتمالی را دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سدهای تهران آمادگی کنترل سیلاب های احتمالی را دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید