جاماندگان یارانه نقدی بخوانند

به گزارش جملات زیبا، خبرنگاران : در پی تصمیم دولت برای ثبت نام از جاماندگان یارانه فعلا با ابلاغ آیین نامه مربوطه باید وزارت رفاه مقدمات ثبت نام را فراهم و در نهایت لیستی را به سازمان هدفمندی یارانه ها ارائه و پرداخت انجام شود. در این شرایط نیازی به مراجعه داوطلبان برای ثبت نام وجود نداشته و باید منتظر اعلام وزارت رفاه جهت ثبت نام الکترونیکی باشند.

جاماندگان یارانه نقدی بخوانند

به گزارش به نقل از ایسنا، خاتمه بعد از چند بار تکلیفی که در قانون بودجه برعهده دولت جهت ثبت نام از جاماندگان یارانه نقدی گذاشته شده بود، هیات وزیران در اوایل خرداد ماه سال جاری نسبت به تصویب آیین نامه مربوط به ثبت نام جاماندگان از یارانه نقدی و معیشتی براساس تبصره 14 قانون بودجه اقدام کرد.

طبق این مصوبه ثبت نام کلیه افراد متقاضی دریافت یارانه نقدی، یارانه حمایت معیشتی خانوار و سایر یارانه ها از جمله افراد تازه، افرادی که تا به امروز ثبت نام نکرده اند و افرادی که منصرف شده اند و همچنین پرداخت یارانه نقدی به افراد واجد شرایط، براساس دستورالعمل مشترک وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان هدفمندی یارانه ها معین و در حد وصولی دریافتی ها (منابع) جدول تبصره (14) انجام خواهد شد.

همچنین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی موظف شد که امکانات مورد استفاده متقاضیان دریافت یارانه نظیر سامانه ثبت اعتراضات، پاسخگویی، آزمون وسع و پیامکی را ضمن انجام آموزش های لازم در اختیار سازمان هدفمندی یارانه ها قرار دهد.

اما طی این مدت برخی داوطلبان برای ثبت نام یارانه به صورت حضوری به سازمان هدفمندی یارانه ها مراجعه کرده و یا این که ابهاماتی در رابطه با نحوه ثبت نام داشته اند، اما لازم به یادآوری است که تا زمانی که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی شرایط وبت نام را فراهم نکرده و در این رابطه اطلاع رسانی نکند هیچ ضرورتی برای مراجعه وجود ندارد.

این در شرایطی است که طبق اعلام اخیر حاجتی -رئیس سازمان هدفمندی یارانه ها - پیش از این طی جلسات متعددی که بین سازمان هدفمندی یارانه ها و وزارت رفاه برگزار شده توافقاتی در رابطه با تبادل بانک های اطلاعاتی اجرا شده و وزارت رفاه مسئولیت آماده سازی بستر ثبت نام از جاماندگان را برعهده دارد و هر زمان که ثبت نام نهایی اجرا شده و لیست متقاضیان به سازمان هدفمندی یارانه ها ارسال شود، آنگاه این سازمان پرداخت را در یارانه آن ماه اعمال خواهد کرد.

رئیس سازمان هدفمندی یارانه ها گفته بود که منابع لازم جهت ورود افراد تازه با استفاده از ظرفیت جابه جایی 10 درصد منابع که در قانون وجود دارد، فراهم شده و این سازمان آمادگی پرداخت تازه را خواهد داشت.

براین اساس با فراهم شدن بسترهای لازم از سوی وزارت رفاه ثبت نام باز هم حضوری نبوده و از طریق آدرس الکترونیکی انجام می شود که آن را این وزارتخانه اطلاع رسانی خواهد کرد. بنابراین هیچ یک از متقاضیان نباید هیچ گونه مراجعه حضوری به وزارت رفاه یا سازمان هدفمندی یارانه ها داشته باشند.

در حالی قرار است تعدادی تازه به لیست یارانه بگیران اضافه شود که در حال حاضر بیش از 77 میلیون نفر در قالب 24 میلیون خانوار یارانه نقدی 45 هزار و 500 تومانی دریافت می کنند که شروع پرداخت آن از سال 1389 بوده و تا به امروز مبلغ تغییری نکرده است. این در حالی است که بارها در قانون بودجه دولت مکلف به حذف سه دهک بالای درآمدی بوده ولی موفقیت چندانی در آن نداشت و در سال جاری هم این تکلیف در قانون بودجه حذف شده است.

از سویی طبق گزارش سازمان هدفمندی یارانه ها در حال حاضر 19.7 میلیون خانوار شامل حدود 60 میلیون نفر در هر ماه یارانه معیشتی دریافت می کنند که از آبان ماه سال 1398 با افزایش در دستور کار پرداخت قرار گرفته است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 26 تیر 1400 بروزرسانی: 26 تیر 1400 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 1183

به "جاماندگان یارانه نقدی بخوانند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاماندگان یارانه نقدی بخوانند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید