افزایش 40 درصدی حق پرستاری و یارانه مراکز غیردولتی در سال 1402

به گزارش جملات زیبا، معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور گفت: بر اساس این تصویب نامه افراد دارای آسیب نخاعی و افراد دارای معلولیت شدید و خیلی شدید از حمایت حق پرستاری به مبلغ دو میلیون و 100 هزار تومان بهره مند می شوند.

افزایش 40 درصدی حق پرستاری و یارانه مراکز غیردولتی در سال 1402

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور از افزایش 40 درصدی تعرفه های حق پرستاری و یاری هزینه ارائه خدمات توانبخشی در مراکز غیردولتی تحت نظارت سازمان بهزیستی کشور در سال 1402 اطلاع داد.

به گزارش ایسنا، فاطمه عباسی با اعلام این خبر گفت: پیرو ابلاغ بودجه سال 1402 کشور به وزارتخانه ها و سازمان های دولتی، این معاونت براساس تبصره یک ماده 7 قانون حمایت از افراد دارای معلولیت با تشکیل جلسه ای با حضور نمایندگان انجمن عالی مراکز غیردولتی، نماینده سازمان برنامه و بودجه، نماینده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و نمایندگان دفاتر تخصصی سازمان بهزیستی اقدام به معین اندازه یاری هزینه یارانه مراکز غیردولتی اعم از مراکز مراقبتی، مراکز روزانه، خانه های حمایتی، حق پرستاری، ویزیت و مراقبت در منزل و حق پرستاری با سقف افزایش 40 درصد از تاریخ اول فروردین امسال با توافق تمام اعضاء کرد.

وی اضافه کرد: با توجه به دستور مؤکد معاون اول رئیس جمهور در جلسه کمیته هماهنگی و نظارت بر اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان در تاریخ فروردین ماه امسال مبنی بر تسریع در اجرای حکم تبصره 1 ماده 7 قانون حمایت از حقوق معلولان(مصوب 1396) تا انتها اردیبهشت ماه، پیش نویس تصویب نامه با قید دو فوریت در تاریخ اول خرداد ماه امسال به وسیله وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سیر مراحل قانونی تصویب نهاده شد و در جلسه 10 خرداد ماه امسال هیئت وزیران تصویب شد.

معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور گفت: بر اساس این تصویب نامه افراد دارای آسیب نخاعی و افراد دارای معلولیت شدید و خیلی شدید از حمایت حق پرستاری به مبلغ دو میلیون و 100 هزار تومان بهره مند می شوند.

عباسی اضافه کرد: به ازای هر توانخواه نیازمند مقیم در مراکز شبانه روزی توانبخشی، بر اساس درجه ارزشیابی مرکز، ماهانه معادل سه میلیون 780 هزار تا چهار میلیون و 200 هزار تومان برای گروه هدف دارای خانواده، چهار میلیون و 620 هزار تومان تا پنج میلیون و 40 هزار تومان برای افراد مجهول الهویه و فاقد سرپرست از سوی سازمان بهزیستی به عنوان یاری هزینه پرداخت می گردد.

وی بعلاوه در مورد مراکز روزانه گفت: هر توانخواه نیازمند در مرکز روزانه آموزشی توانبخشی معادل دو میلیون و 270 هزار تا دو میلیون و 560 هزار تومان و فرد دارای اختلال طیف اتیسم در مراکز روزانه از یاری هزینه سه میلیون و 200 هزار تومان بهره مند خواهند شد.

معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: برای افراد بهره مند از خدمات تخصصی توانبخشی در منزل، یاری هزینه به مبلغ یک میلیون 22 هزار تومان و برای افراد برخوردار از خدمات مراقبت در منزل، یاری هزینه به مبلغ دو میلیون 100 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بهزیستی کشور، عباسی گفت: با اهتمام دولت مردمی در سال 1402 برای اولین بار شاهد تصویب یاری هزینه و پرداخت براساس مصوبه تازه در ماه سوم سال خواهیم بود.

منبع: عصر ایران
انتشار: 26 خرداد 1402 بروزرسانی: 26 خرداد 1402 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 1741

به "افزایش 40 درصدی حق پرستاری و یارانه مراکز غیردولتی در سال 1402" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 40 درصدی حق پرستاری و یارانه مراکز غیردولتی در سال 1402"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید