بستر های لازم برای تزریق دز سوم و چهارم واکسن کرونا فراهم است

به گزارش جملات زیبا، معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه نگرانی و کمبودی در زمینه تأمین واکسن وجود ندارد، گفت: بستر های لازم برای تزریق واکسن دز سوم و چهارم نیز فراهم است.

بستر های لازم برای تزریق دز سوم و چهارم واکسن کرونا فراهم است

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی معاون اول رئیس جمهور، جلسه کمیته تخصصی کرونا عصر امروز (چهارشنبه) به ریاست محمد مخبر برگزار گردید.

محمد مخبر در این جلسه با اشاره به گزارش های ارائه شده از آمار واکسیناسیون در کشور های مختلف، از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خواست مستندات علمی و آنالیز های صورت گرفته در کمیته های تخصصی در مورد واکسیناسیون را در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا ارائه دهد تا در این خصوص تصمیم گیری گردد.

معاون اول رئیس جمهور بعلاوه به شرایط موجودی واکسن کرونا در کشور اشاره و اعلام نمود: امروز نگرانی و کمبودی در زمینه تأمین واکسن وجود ندارد و بستر های لازم برای تزریق واکسن دز سوم و چهارم نیز فراهم است.

در این جلسه که وزرای بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس دفتر رئیس جمهور نیز حضور داشتند، عین الهی وزیر بهداشت گزارشی از آخرین مقدار فوتی های ناشی از کرونا و تعداد مبتلایان ارائه کرد و به تشریح آخرین شرایط رنگ بندی شهر های کشور پرداخت.

براساس گزارش وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تزریق واکسن در کشور از 109 میلیون دز عبور نموده و تا به امروز 86 درصد از جمعیت دز اول را دریافت نموده و برای 72 درصد نیز دز دوم تزریق شده است.

در این جلسه گزارشی نیز در مورد واکسیناسیون فرهنگیان و دانش آموزان ارائه و اعلام شد امکان رصد شرایط واکسیناسیون دانش آموزان به صورت روزانه در مدرسه قابل انجام است.

در ادامه این نشست بعضی پیشنهادات وزارت بهداشت و قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا مورد بحث و آنالیز نهاده شد و مقرر شد این پیشنهادات که شامل تصویب برنامه یک ساله مقابله با کرونا، کاهش مراکز تجمعی واکسیناسیون و موضوع مقابله با پیامد های مالی کرونا بود، در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا مورد آنالیز و تصمیم گیری نهایی قرار گیرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1401 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 1507

به "بستر های لازم برای تزریق دز سوم و چهارم واکسن کرونا فراهم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بستر های لازم برای تزریق دز سوم و چهارم واکسن کرونا فراهم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید