ترکیه نشست سه جانبه تهران-مسکو-آنکارا درباره سوریه را تأیید کرد

به گزارش جملات زیبا، وزارت خارجه ترکیه ضمن تأیید نشست سه جانبه ایران، روسیه و ترکیه برای بررسی اوضاع سوریه تأکید کرد که سه کشور در حال رایزنی در خصوص زمان برگزاری این نشست هستند.

ترکیه نشست سه جانبه تهران-مسکو-آنکارا درباره سوریه را تأیید کرد

به گزارش گروه بین الملل جملات زیبا، وزارت امور خارجه ترکیه امروز (پنجشنبه) ضمن تأیید نشست سه جانبه ایران، روسیه و ترکیه برای بررسی اوضاع سوریه تأکید کرد که سه کشور در حال رایزنی در خصوص زمان برگزاری این نشست سه جانبه هستند.

بنا به گزارش خبرگزاری روسی تاس، وزارت خارجه ترکیه در این خصوص گفت: سه طرف در تلاش بری توافق در خصوص تاریخ نشست هستند. به محصل حصول توافق میان سه کشور، تاریخ نشست به اطلاع عموم می رسد.

پیزش از این روز گذشته (چهارشنبه)، میخائیل بوگدانوف، معاون رئیس جمهور روسیه در امور غرب آسیا و معاون وزیر خارجه این کشور از نشست سه جانبه ایران، ترکیه و روسیه برای بررسی اوضاع سوریه در روزهای آینده خبر داده بود و گفت که تهران ماه مارس (اسفند ماه) میزبان این نشست خواهد بود و در این نشست، رؤسای جمهور سه کشور یادشده شرکت خواهند کرد.

وی همچنین در ادامه شرح داد که در صورت موافقت ریاست جمهوری ترکیه، این نشست ابتدای ماه مارس (20 روز دیگر) برگزار خواهد شد.

اوضاع شمال سوریه به ویژه استان ادلب این کشور طی بیش از یک ماه گذشته، با آغاز عملیات نظامی ارتش سوریه و موفقیت های آن متشنج است. این تنش ها بعد از آن افزایش یافت که نیروهای ارتش سوریه و ترکیه با یکدیگر درگیر شدند و مواضع طرف مقابل را هدف قرار دادند.

روسیه به عنوان یکی از سه کشور ضامن گفت وگوهای آستانه، گفته است که ارتش سوریه 90 درصد خاک این کشور را آزاد کرده و پیشروی های نیروهای سوری در حلب وادلب زمینه را برای اجرای توافق سوچی فراهم کرده است. این پیشروی ها، ترکیه را از آنجایی که حامی گروه های مسلح است، خشمگین کرده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 16 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 274

به "ترکیه نشست سه جانبه تهران-مسکو-آنکارا درباره سوریه را تأیید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترکیه نشست سه جانبه تهران-مسکو-آنکارا درباره سوریه را تأیید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید