تجربه اقامت در زیباترین خانه های درختی کشور ایران

به گزارش جملات زیبا، بیشتر ما در دوران کودکی رویای زندگی در یک خانه درختی را داشته ایم بطوریکه هر زمان در کارتون یک خانه درختی را می دیدیم، احساس خوبی به ما دست میداد و آرزو می کردیم که ای کاش خودمان نیز چنین خانه ای داشتیم. اکنون، باید به شما بگوییم که خوشبختانه این رویا به واقعیت مبدل شده و شما می توانید تجربه ای متفاوت و مجذوب کننده را در خانه های درختی داشته باشید و از اقامت خود در این مکانها نهایت لذت را ببرید. در سراسر جهان هم معماران زیادی برای محقق کردن رویای کودکی ما، خانه های درختی زیبایی را طراحی نموده اند. با ما در مقاله زیباترین خانه های درختی کشور ایران همراه شده تا شما را با شماری از برترین خانه های درختی کشور ایران آشنا نماییم.

تجربه اقامت در زیباترین خانه های درختی کشور ایران

خانه های درختی چه ویژگی هایی دارند؟

خانه درختی در واقع یک نوع اقامتگاه خاص و ویژه است که در دل طبیعت و بر روی درخت ساخته می گردد. شما با اقامت در خانه های درختی می توانید حس سرزندگی و شور کودکی را مجددا تجربه کنید. در کشور ایران نیز خانه های درختی زیادی وجود داشته که علاقمندان به این نوع خانه ها می توانند سری به آنها بزنند و با اقامت در این خانه ها، تجربه ای ناب و به یاد ماندنی داشته باشند. بعضی از خانه های درختی به گونه ای طراحی شده اند که برای چند نفر ظرفیت دارند. شما هم می توانید به همراه خانواده یا دوستان خود به این اقامتگاه های خاص و منحصر بفرد مراجعه کنید و لحظات خوب و خوشی را برای یکدیگر رقم بزنید.

خانه های درختی را به دلایل مختلفی تاسیس می نمایند که اگر بخواهیم مهمترین آنها را به شما معرفی کنیم، می توانیم به کوشش انسان برای زندگی در طبیعت بدون وارد کردن هر گونه آسیب به آن اشاره نماییم. علاوه بر آن، حضور در این مکان آرامش خاصی را به انسان منتقل می نماید و باعث می گردد تا سرحال و سرخوش باشد. بنابراین، اگر شما نیز از زندگی شهری و استرس و دغدغه های کاری خسته شده اید، یک سفر چند روزه به این منطقه ها و اقامت در کلبه های درختی می تواند حال و هوایتان را حسابی عوض کند.

خانه های درختی بسیار دوست داشتنی و مجذوب کننده هستند و حس کنجکاوی را در انسان تحریک می نمایند تا انسان در پی پاسخ این سوال باشد که زندگی در یک خانه درختی و اقامت در آن چگونه است. قابل ذکر است بگوییم که خانه های درختی حس بسیار خوبی دارند و نسبت به سایر اقامتگاه ها کمی متفاوت به نظر می رسند. اما داشتن خانه آن هم بالای یک درخت واقعا مجذوب کننده و جالب است و می تواند برای افراد بسیار هیجان انگیز باشد. بنابراین، اگر شما نیز اهل ماجراجویی هستید و به کارهای هیجان انگیز علاقه خاصی دارید، اقامت درختی می تواند برترین و مناسب ترین گزینه برای سرگرمی و سفر باشد.

زندگی انسان ها از زمان گذشته تا به امروز به گونه ای بوده که ارتباط تنگاتنگی با طبیعت داشته و دارد. از این رو، میل به ساخت سرپناه برای بهره گیری از طبیعت از زمان گذشته در میان انسانها وجود داشته و امروزه نیز در نقاطی از کشور می توانید چنین خانه هایی را پیدا کنید. یکی دیگر از ویژگی های مجذوب کننده خانه های درختی که بد نیست به آن اشاره ای داشته باشیم، برخوردار بودن از منظره زیبا و دیدنیی است. در واقع، قرارگیری خانه های درختی در میان جنگل و طبیعت سرسبز بر زیبایی آن افزوده و در نگاه اول توجه هر کسی را به خود جلب می نماید. علاوه بر این موضوع، بیشتر خانه های درختی در منطقه های واقع شده اند که دسترسی به آنها بسیار راحت است و شما به سادگی می توانید خود را به مکان مورد نظر برسانید.

مجموعه توریستی آلاچیق ماسوله رودخان

بطور کلی، در استان گیلان خانه های درختی زیادی وجود دارند که می توانید در آنها اقامت داشته باشید. خانه های درختی که در جاده فومن واقع شده اند، هر ساله میزبان گردشگران و مسافران زیادی از نقاط مختلف کشور هستند. بنابراین، اگر شما قصد دارید که به استان گیلان سفر کنید، به شما پیشنهاد می نماییم که سری به این خانه های درختی بزنید. در واقع، این خانه های درختی با ساختار جالبی که دارند، در درون یک مجموعه توریستی واقع شده اند. گردشگران هم می توانند برای دسترسی به آنها ابتدا خود را به فومن برسانند و سپس از آنجا به سمت ماسوله حرکت نمایند. آنگاه، به راحتی می توانند این مجموعه را پیدا نمایند.

این مجموعه توریستی آلاچیق هایی را بر روی درختان ایجاد نموده و یک محیط بی مثال را بوجود آورده است. این مجموعه توریستی با عنوان آلاچیق ماسوله رودخان شناخته شده و شما برای سرو غذای مورد علاقه خود هم می توانید به این مجموعه توریستی مراجعه کنید و پس از اقامت در آلاچیق ها، هر آنچه را که تمایل دارید، سفارش دهید تا برایتان آماده نمایند. مطمئنا، غذا خوردن آن هم در بالای درخت و در درون آلاچیق های چوبی بسیار لذت بخش است و می تواند یک تجربه نو و متفاوت را برای شما ایجاد کند.

خانه درختی جیرگوابر

یکی دیگر از اقامتگاه های درختی در ایران، خانه درختی جیرگوابر است. لازم به ذکر هست بگوییم که این خانه درختی در استان گیلان واقع شده و میتوان آن را به عنوان یکی از زیباترین و منحصر بفردترین کلبه های درختی کشور معرفی کرد. یکی از ویژگی های اصلی و مهم خانه درختی جیرگوابر، نمای زیبا و جالب آن است بطوریکه در نگاه اول شما را مجذوب خود می نماید. فضای داخلی این خانه درختی بسیار زیبا طراحی شده و چیدمان منحصر بفردی دارد.

برای دسترسی به خانه درختی جیرگوابر باید خود را به روستای جیرگوابر برسانید. آنگاه، به راحتی می توانید این اقامتگاه درختی را پیدا کنید و در آن ساکن شوید. نکته مهم دیگری که در خصوص خانه درختی جیرگوابر وجود دارد و بد نیست که در اینجا اشاره ای به آن داشته باشیم، مربوط به امکانات و تجهیزات این اقامتگاه است. در این خانه درختی امکانات بسیار زیادی وجود داشته و تقریبا میتوان گفت که یک کلبه مجهز به شمار می آید. بنابراین، شما می توانید با خیالی راحت و آسوده در این خانه درختی اقامت داشته باشید و لحظات آرامش بخشی را سپری کنید.

شاید در اینجا این سوال برایتان بوجود آمده باشد که در خانه درختی جیرگوابر گیلان چه امکاناتی وجود دارند؟ در پاسخ به این سوال مهم باید بگوییم که در این اقامتگاه امکانات زیادی نظیر سرویس خواب کامل، شومینه، تخت خواب، لوازم کامل آشپزخانه، دوش حمام هیزم و...وجود داشته که همگی برای رفاه و آسایش افرادی که در آن اقامت دارند، فراهم شده است. برای پیدا کردن این خانه درختی می توانید از افراد بومی روستای جیرگوابر نیز یاری بگیرید تا آنها شما را هدایت نمایند.

یکی دیگر از نکات بسیار مهمی که در خصوص خانه جنگلی جیرگوابر وجود دارد، مربوط به ظرفیت آن است. در واقع، این اقامتگاه درختی تنها برای 4 نفر ظرفیت دارد. بنابراین، اگر تعدادتان 4 نفر است، می توانید سری به این خانه جنگلی بزنید و در آن ساکن شوید. در غیر این صورت، اقامت در آن امکان پذیر نیست.

خانه درختی جنگل نور

در جنگل نور، یک کلبه و خانه درختی با طراحی جالب و مجذوب کننده وجود دارد که در صورت سفر به استان مازندران پیشنهاد می کنیم که سری به آن بزنید. خانه درختی جنگل نور این امکان را برای شما مسافران و گردشگران عزیز فراهم نموده که تجربه ای مجذوب کننده و عالی از سفرتان به مازندران را داشته باشید. این سازه چوبی با سایر خانه های درختی موجود در کشور فرق دارد. در واقع، اینگونه میتوان گفت که خانه درختی جنگل نور یک نمونه است که شما با دیدن آن می توانید سفارش دهید که کلبه ای با همان ساختار یا آنچه که مدنظر خودتان است، برای شما ساخته گردد.

البته، در صورتی که نحوه ساخت یا ساختار این اقامتگاه را دوست داشته باشید، می توانید اقدام به سفارش آن نمایید. در غیر این صورت، می توانید کلبه چوبی مدنظر خود را برای آنها بفرستید تا مطابق با سلیقه خودتان یک خانه درختی زیبا و مجذوب کننده را تحویل بگیرید. در محل ساخت خانه درختی جنگل نور، شماره تماس شرکت سازنده قرار گرفته است که می توانید در صورت تمایل، با آنها تماس گرفته و هماهنگی های لازم را انجام دهید. به همین دلیل است که گفته می گردد خانه درختی جنگل نور در مازندران با دیگر کلبه های درختی ایران فرق دارد و کاملا منحصر بفرد و مطابق با سلیقه گردشگران ساخته می گردد.

نکته مهمی که در خصوص این مورد از برترین خانه های درختی کشور ایران وجود دارد و بد نیست که در اینجا اشاره ای به آن داشته باشیم، مربوط به نحوه وارد شدن به فضای داخلی کلبه است. در واقع، سازندگان این خانه درختی راهی را برای ورود به داخل آن طراحی ننموده اند و تنها با نردبان میتوان به داخل آن دسترسی پیدا کرد. بنابراین در صورت امکان، یک نردبان با خودتان ببرید تا برای ورود به خانه درختی مسئله ای نداشته باشید و بتوانید به سادگی این کار را انجام دهید.

خانه های درختی روستای غریب محله

اگر بخواهیم یکی دیگر از خانه های درختی موجود در استان مازندران را به شما معرفی کنیم، می توانیم خانه های درختی روستای غریب محله را نام ببریم که بسیار مجذوب کننده و زیبا هستند. گفتنی است بگوییم که روستای غریب محله یکی از زیباترین روستاهای استان مازندران بوده و وجود این اقامتگاه های درختی بر مجذوب کنندهیت و زیبایی آن افزوده است. این خانه های درختی در میان محیطی سرسبز و در دل جنگل و در میان درختان واقع شده اند.

منظره بی نظیر و خیره نماینده آنها هم باعث می گردد که به راحتی نتوانید از آنها دل بکنید و این مکان ها را ترک نمایید. نکته مهمی که در خصوص خانه های درختی روستای غریب محله مازندران وجود دارد، این است که این خانه ها به صورت شخصی ساز هستند. البته، امکان بازدید از فضای درونی آنها برای عموم افراد وجود دارد. این کلبه و خانه های درختی معماری و ساختار متفاوتی در قیاس با سایر خانه های درختی کشور دارند اما به کلبه های درختی درون کارتون هایی که در زمان بچگی دیدن می کردیم، بسیار شبیه هستند.

مجموعه توریستی کلبه درختی گلوگاه

یکی از جاذبه های دیدنیی و دیدنی استان مازندران، مجموعه توریستی کلبه درختی گلوگاه بوده که هر ساله میزبان گردشگران زیادی از نقاط مختلف کشور است. اگر شما نیز علاقمند هستید که از این خانه درختی در استان سرسبز مازندران بازدید کنید و در پی آدرس دقیق آن هستید، باید بگوییم که شما ابتدا باید به سمت منطقه گلوگاه در این استان بروید و سپس، مسیر خود را به سوی جنگلهای این منطقه تغییر دهید. آنگاه، در قسمت ابتدایی جاده این جنگل می توانید یک مجموعه توریستی را با امکانات رفاهی فوق العاده ای که دارد، مشاهده کنید.

در این مجموعه برای آسایش و رفاه مسافران و گردشگران امکانات زیاد و جالبی در نظر گرفته شده تا آنها بتوانند با خیالی راحت و ذهنی آرام از سفرشان به این استان و اقامت در این مجموعه نهایت لذت را ببرند. یکی از جالب ترین و مجذوب کننده ترین امکانات این مجموعه توریستی، کلبه درختی یا همان خانه درختی است که در بالای یک درخت طراحی و ساخته شده است. این منطقه جنگل بزرگی دارد و در آن آلاچیق های زیادی پیدا می شوند که شما می توانید در درون آنها بنشینید و لحظاتی را استراحت کنید.

خانه درختی موجود در این مجموعه توریستی منظره بی نظیری دارد و شما با اقامت در آن می توانید از دیدنی این همه زیبایی که در یک مکان جمع شده، نهایت لذت را ببرید. مورد دیگری که در اینجا بد نیست به آن اشاره ای داشته باشیم، مربوط به اجاره کردن این خانه درختی است. در واقع، اگر قصد بازدید از این اقامتگاه یا حتی اقامت در آن را دارید، می توانید آن را برای چند روز اجاره کنید و در طول این مدت هم از حضور در آن نهایت لذت و بهره را ببرید.

عواملی همانند آب و هوای خوشایند و منظره و منظره زیبا باعث می شوند که تجربه ای ناب و لذت بخش از حضورتان در این خانه درختی داشته باشید. شما برای خواب و رفاه بهتر خود بهتر است که لوازم مورد احتیاج و سرویس خواب را با خود به همراه داشته باشید، چرا که در این اقامتگاه چیزی تحت عنوان سرویس خواب وجود ندارد. اگر شما نیز به شمال کشور رفته و هوس غذای محلی یا سنتی نموده اید، می توانید به مجموعه توریستی کلبه یا خانه درختی بروید و در آنجا غذای مورد علاقه خودتان را سفارش دهید تا برایتان آماده نمایند. این امکان هم برای شما وجود دارد که غذای خود را در خانه درختی و در کنار منظره شگفت انگیز و خیره نماینده ای که در اطراف وجود دارد، نوش جان نمایید.

خانه های درختی کلات

یکی دیگر از خانه های درختی در ایران که قصد داریم آن را به شما معرفی کنیم و به آنالیز آن بپردازیم، خانه های درختی در کلات مشهد است که فوق العاده زیبا و مجذوب کننده هستند. معمولا خانه های درختی در منطقه ها سرسبز یا مکان هایی که درخت فراوان وجود دارد، احداث می شوند. از این رو، در شمال کشور نظیر گیلان و مازندران به وفور میتوان خانه های درختی را مشاهده کرد که هر کدام زیبایی های مخصوص به خود را دارند. در استان زیبای خراسان نیز خانه های درختی وجود داشته که برای دسترسی به آنها باید به مشهد و سپس کلات بروید.

استان خراسان دارای بخش های مختلفی است که بعضی از آنها سرسبز هستند و موقعیت و شرایط لازم را برای احداث و ساخت کلبه یا خانه درختی دارند. کلات از این شرایط یعنی وجود منطقه ها سرسبز و جنگل برخوردار بوده و از این رو، در بالای درختی زیبا می توانید یک خانه درختی را مشاهده کنید که به برترین شکل ممکن طراحی شده است. شما با حضور در این مکان ها می توانید تجربه ای متفاوت از سفرتان به استان خراسان داشته باشید. برای اینکه راحت تر به این خانه های درختی دسترسی پیدا کنید، بهتر است که خود را به دره حمام قلعه که نام منطقه ای در کلات هست، برسانید. نکته مهمی که در خصوص خانه های درختی کلات وجود دارد، مربوط به زیبایی و ظاهر مجذوب کننده آنهاست.

وجود این مورد از زیباترین خانه های درختی کشور ایران در میان انبوهی از درختان و در میان جنگل باعث شده که فضای بسیار زیبایی ایجاد گردد بطوریکه در نگاه اول توجه هر کسی را به خود جلب می نمایند. نکته مهم دیگر در خصوص خانه های درختی کلات مربوط به این موضوع است که یک ملک شخصی به حساب می آیند و همگان نمی توانند از فضای درون خانه بازدید نمایند. اما دیدنی نمای بیرونی آنها برای عموم افراد امکان پذیر است.

منبع: همگردی
انتشار: 2 تیر 1403 بروزرسانی: 2 تیر 1403 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 1796

به "تجربه اقامت در زیباترین خانه های درختی کشور ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تجربه اقامت در زیباترین خانه های درختی کشور ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید