ارتباط خوردن آجیل با کاهش وزن

به گزارش جملات زیبا، خوردن آجیل روزانه ارتباط مستقیمی با کاهش احتمال چاقی و ابتلا به بیماری های مرتبط با آن دارد. این نتیجه گیری به وسیله دانشمندان دانشگاه هاروارد در ایالات متحده اجرا شده است.

ارتباط خوردن آجیل با کاهش وزن

دانشمندان دانشگاه هاروارد طی تحقیقاتی به مطالعه تاثیر مصرف آجیل بر روی کاهش خطر چاقی پرداختند، در این تحقیق 51529 مرد 40 تا 75 ساله که در بخش بهداشت و سلامت مشغول به کار هستند و 238، 386 پرستار 24-44 ساله شرکت کردند.

سلامت داوطلبان به مدت 20 سال کنترل شد. شرکت کنندگان هر چهار سال یک بار وزن و دفعات خوردن یک وعده آجیل (28 گرم) را در سال قبل گزارش کردند. بعلاوه در این تحقیقات سطح تمرینات هفتگی از جمله پیاده روی، دویدن، دوچرخه سواری و شنا نیز ارزیابی شد.

معلوم شد که استفاده مکرر از آجیل از هر نوع با کاهش وزن همراه است. بنابراین، یک نیمه وعده اضافی، خطر افزایش وزن را به اندازه دو کیلوگرم در طی چهار سال کاهش می دهد. اندازه مشابهی از گردو، 15 درصد خطر ابتلا به چاقی را کاهش می دهد.

دانشمندان خاطرنشان کردند که این مطالعه مشاهده ای بوده، به این معنی که قادر به شناسایی دقیق دلیل و معلول نیست. با این حال، داده های مشاهدات دیگر را تأیید می نماید. اعتقاد بر این است که آجیل به اتلاف زیاد انرژی در هنگام جویدن یاری می نماید و فیبر بالای آن باعث احساس سیری طولانی تر می گردد.

منبع: اسپوتنیک

منبع: فرارو
انتشار: 26 بهمن 1400 بروزرسانی: 26 بهمن 1400 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 1442

به "ارتباط خوردن آجیل با کاهش وزن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتباط خوردن آجیل با کاهش وزن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید