با معرفی جاذبه های کانادا همراه ما باشید

به گزارش جملات زیبا، کانادا با داشتن منظره ها طبیعی زیبا، شهرهای تاریخی و فرهنگی، ساحل های طولانی و آبشارهای خیره کننده، جاذبه های توریستی بسیاری دارد. در ادامه به بعضی از برترین مقاصد گردشگری کانادا اشاره شده است:

  1. شهر ونکوور: این شهر در سواحل غربی کانادا واقع شده و با منظره ها طبیعی زیبا و فرهنگ متنوع خود، یکی از برترین مقاصد گردشگری کاناداست. باغ فرهنگی سرزمین وحش، پارک استنلی، موزه علوم و دانشگاه بریتیش کلمبیا، برج تلویزیونی ونکوور و پارک سوکیس هم از جمله جاذبه های شهر ونکوور هستند.

  2. آلبرتا: استان آلبرتا با پارک ملی بانف، چشم اندازهای طبیعی اسپاند و چشم اندازهای دیدنی دیگر، جاذبه های گردشگری فراوانی دارد. پارک ملی جاسپر، کانیون لیسیدو، دره بنف و پارک ملی واترتون هم از مکان های دیدنی آلبرتا هستند.

  3. شهر تورنتو: با داشتن برج کندی، موزه رویال انتاریو، کناره دریاچه اونتاریو و دیگر جاذبه های گردشگری، شهر تورنتو نیز یکی از برترین مقاصد گردشگری کاناداست.

  4. شهر کبک: این شهر با بناهای تاریخی و زیبا، بازارهای قدیمی و موزه های مختلف، یکی از جاذبه های مهم تاریخی و فرهنگی کاناداست.

با معرفی جاذبه های کانادا همراه ما باشید

معرفی کشور کانادا

کشور کانادا یکی از زیباترین و بزرگترین کشورهای جهان است که بعلت داشتن طبیعتی بکر و مکان های زیبا و جاذبه های جهانگردی، مورد توجه توریستان بسیاری در سراسر جهان قرار گرفته، بگونه ای که روزانه افراد بسیاری برای طبیعت و جاذبه های توریستی کانادا به این کشور سفر می نمایند.کانادا (به فرانسوی: Canada) کشوری در شمال قاره آمریکای شمالی است که از ده استان و سه قلمرو تشکیل شده است. این کشور از شرق تا اقیانوس اطلس، از غرب تا اقیانوس آرام و از شمال تا اقیانوس منجمد شمالی گسترده است و از جنوب با ایالات متحده امریکا همسایه است. کانادا با مساحت 9٬984٬000 کیلومتر مربع، دومین کشور پهناور جهان از نظر مجموع مساحت و چهارمین کشور پهناور جهان از نظر مساحت خشکی است.

مرز مشترک کانادا با ایالات متحده، طولانی ترین مرز زمینی در جهان است. مرکز کانادا اتاوا و تورنتو بزرگترین شهر آن کشور است. بخش زیادی از خاک کانادا به علت سرمای هوا و نزدیکی به قطب شمال، خالی از سکنه است. در تور کانادا بازدید از کوه های راکی، شهرهای ونکوور، ویکتوریا، کلگری یخچالهای الاسکا،چمانیوس و ویستلر که منطقه های بسیار زیبایی هستد که در این تور میتوانید بازدید کنید.

در تورهای شرق کانادای شما از تورنتو،مونترال، اوتاوا، کبک،آبشار نیاگارا،هزارجزیره،جزیره بروس و مراکز خرید، هالی فاکس، گشت اقیانوسی و مشاهده وال ها، فردیک شن،شارلتون واتاوا، و کبک سیتی از محبوب ترین مقاصد هستند. برای کسانی که به سمت استان های دریایی کانادا در شرق مشرف می شوند ملاقات میکنید.

شمال کانادا هم زیبایی های خاص به خود را دارد و جهانگرد های زیادی را جذب میکند. جایی که رودخانه های بزرگی به سمت اقیانوس قطبی سرازیر می شوند و برخی از قلمرو های باورنکردنی را برای قایق رانی ها ایجاد می نمایند، و جایی که خرس های قطبی در طبیعت دیده می شوند. مسافران می توانند زیبایی های دورافتاده مکان هایی مانند پارک ملی ناهانی و شهرهای چرچیل، وایت هورس و زردکنف را کشف نمایند.

معرفی برترین مقاصد توریستی وجاذبه های کانادا

1. آبشار نیاگارا

آبشار نیاگارا مشهورترین جاذبه طبیعی کانادا است که هر ساله میلیون ها بازتماشاماینده را به خود اختصاص می دهد. این جاذبه توریستی در نزدیکی شهر تورنتو واقع شده است که با 1 ساعت رانندگی می توانید از حیرت انگیز آبشار جهان تماشا نمایی.این سقوط بزرگ تقریباً 57 متر سقوط می کند. شما می توانید سقوط های اب را در مسیری حیرت انگیز و نزدیک از چند نقطه کلیدی مشاهده کنید.

آبشارهای نیاگارا و دره نیاگارا بیش از یک قرن است که توریستان و جهانگرد های زیادی را در تورکانادا به خود جلب می کند. این آبشارها با رنگ سبز خود منظره ها خارق العاده ای خلق می نمایند و با تابش خورشید رنگین کمان های زیبایی در اطراف آبشار پدید می آید. هر ساله میلیون ها توریست برای بازدید از این آبشارهای بزرگ با تهیه ویزای جهانگردی کانادا به این کشور سفر می نمایند. آبشار نیاگارا یکی از تماشای های کانادا است که علاقه مندان به تاریخ می توانند از موزه تاریخ در خیابان لاندی تماشا نمایند. بعلاوه برج اسکای لان، پارک ملکه ویکتوریا، زمین های گلف و رستوران گردان که چشم اندازی به آبشار دارد، از سایر نقاط تماشای نزدیک به نیاگارا محسوب می شوند.

2. پارک ملی بنف و کوه های راکی

نام قدیمی ترین پارک ملی در کشور کانادا است. این پارک ملی در میان رشته کوه راکی در نزدیکی شهر بنف در استان آلبرتا، کانادا واقع شده است.پارک ملی بنف به عنوان یکی از پربازدیدترین پارک های ملی جهان شناخته می گردد که یکی ازمجذوب کنندهیت های تور کانادا است که هر توریستی را به وجد می آورد.پارک ملی بنف به همراه سه پارک ملی دیگر به نام های پارک ملی جاسپر، پارک ملی کوتنی و پارک ملی یوهو تحت عنوان پارک های رشته کوه راکی در میراث جهانی یونسکو به ثبت جهانی رسیده است.

عواملی از جمله وجود یخچال های طبیعی، دشت های یخی و جنگل های مخروطی و منظره ها زیبا باعث می گردد تا این پارک هر ساله میزبان تعداد زیادی توریست از سرتاسر جهان باشد. دشت یخی پارک از دریاچه لویز تا پارک ملی جاسپر ادامه دارد. پارک ملی بنف از غرب به پارک ملی یوهو، از جنوب به پارک ملی کوتنی و از جنوب شرقی به منطقه کاناناسکیس پایان می یابد. بزرگترین مرکز کسب عایدی این پارک در دره رودخانه باو در شهر بنف واقع شده است.

جواهر این پارک دریاچه لوئیز است که آبهای سبز انعکاس کوهها و یخچالهای اطراف آن را نشان می دهد و بازدید نمایندگان می توانند به راحتی در اطراف سواحل قدم بزنند. دریاچه Moraine با فاصله کمی کوتاه، یکی دیگر از دریاچه های جالب کوهستانی آلپ با محاصره ای حتی کمی نمایشی تر است.

بانف بعلاوه یک منطقه مهم ورزشی در زمستان و محل اقامت در دریاچه لوئیز اسکی توچال و روستای Sunshine، دو مورد از برجسته ترین مقصد اسکی کانادا است.

3. پارک ملی جاسپر

کانادا پر از پارک های ملی تماشایی و رویایی است که در آن ها می توانید همه زیبایی های طبیعی را یکجا ببینید.مطمئنا چشم اندازهایی که در این پارک های ملی می بینید از بی نظیرترین و ناب ترین منظره ها طبیعی اند که شما در تور کانادا ملاقات خواهید کرد.

جاسپر بزرگترین پارک ملی در رشته کوه راکی در کانادا می باشد که 10٬878 کیلومتر مربع وسعت دارد.

این پارک در استان آلبرتا، شمال پارک ملی بنف و غرب شهر ادمونتون قرار گرفته است.این پارک شامل یخچال های طبیعی از منطقه یخی کلمبیا، چشمه های آب گرم، دریاچه ها، آبشارها و کوه های متعدد است.

4. برج CN تورنتو

یکی از زیبایی های توریستی تور کانادا ملاقات برج زیبای CN تورنتو می باشد که دومین برج بلند و حیرت انگیز جهان می باشد که سالیانه یکی از پر بازدیدترین مقاصد جهانگردی می باشد.که سالیانه حدود سه میلیون نفر بازدید نماینده را به سمت خود جذب می کند. در سواحل دریاچه انتاریو در بزرگترین شهر کانادا، برج CN نمادین، یکی از مشهورترین نقاط تماشای کانادا است

در قسمت بالا این برج، می توانید ناهار خوری خوبی در رستوران چرخشی 360 پیدا کنید و هنگام تماشای شهر و دریاچه از یک وعده غذایی لذت ببرید. LookOut و کف شیشه ای منظره ها زیبایی را در تمام منطقه ارائه می دهد. اما حتی کسانی که تصمیم به بالا رفتن از برج را نمی گیرند، خود را متوقف می نمایند تا به ساختمان خیره شوند، که تقریباً در همه جای شهر قابل مشاهده است. در شب، برج در رنگ های مختلف روشن می گردد و لحظات زیبایی را برای توریستان می سازد.

5. کبک

یکی از استان های کانادا است. مرکز آن شهر کبک و بزرگ ترین شهر آن مونترال است. کبک تنها استان کانادا با جمعیت غالباً فرانسوی زبان و تنها استان این کشور است که تنها زبان رسمی آن در سطح استانی فرانسوی است.این استان از نظر مساحت بزرگ ترین استان کانادا است و از نظر جمعیت دومین استان کانادا به شمار می رود. کبک با وجود تاریخ 400 ساله اش، شهری است تماشای، پر از فضاهای پرجنب وجوش شهری و آثار تاریخی ارزنده است.

Old Quebec یکی از منطقه ها تاریخی محبوب کانادا است و برای توریستی به خوبی پیشرفته است. علاوه بر اماکن تاریخی، برجسته های دیگر شامل هنرمندانی است که آثار خود را در Rue du Trésor به نمایش می گذارند. موزه های جالب، مانند Musée de la Civilization؛ و مغازه ها و رستوران های بی نظیری دارد که باعش شده است به یکی برترین مکان های توریستی در تور کانادا تبدیل گردد.

6. ویستلر

شهری است در استان بریتیش کلمبیای کانادا که در محدوده جنوب اقیانوس آرام و سلسله کوه های شمال غربی آمریکای شمالی واقع شده است.

این مکان زیبا یک پیست اسکی معروفی دارد که تنها با دو دقیقه رانندگی از ونکوور می توان به آنجا رسید. بیش از دو میلیون نفر سالانه از ویسلر بازدید می نمایند ویستلر همواره یک منطقه مهم ورزشی در زمستان بوده است، اما با گلف، دوچرخه سواری در کوهستان و فضای شهری پر جنب و جوش در طول سال به یک مکان محبوب تابستانی نیزتبدیل شده است.

این روستا در سال 2010 هنگامی که به یکی از مکانهای بازیهای المپیک زمستانی 2010 تبدیل شد، توجه بین المللی را به خود جلب کرد. این منطقه اسکی امکانات بسیار زیادی هتل ها و ناهار خوری و بعلاوه انواع فرصت های سرگرمیی در فضای باز و منظره ها زیبا از کوه را ارائه می دهد.

7. سنت جان سیگنال هیل

سیگنال هیل کانادا مکانی تاریخی می باشد که اولین سیگنال بی سیم در آن دریافت شده. این تپه در ورودی بندر سنت جان در رو به روی دریا قرار گرفته است. برج کابوت به عنوان یکی از مهم ترین مکان های سیگنال هیل کانادا معروف است.ورودی بندر سنت جان جایی مشرف به شهر و دریا، محلی است که مکان تاریخی ملی سیگنال هیل در آن واقع شده است.

8. قدیمی مونترال

مونترال قدیم منطقه ای تاریخی در شهر مونترال استان کبک کانادا است و برخی از ساختمان های آن متعلق به دوره فرانسه نو (1534-1763) است.منطقه قدیمی مونترال، که با ساختمانهای تاریخی بسیار دوست داشتنی توجه افراد بسیاری را به خود جذب میکند.

محلی بسیار مناسب برای خرید عالی و ناهار خوری خوب است این منطقه تاریخی جاذبه ها و تماشای های زیادی دارد در حالی که مونترال خود یک شهر مدرن پر جنب و جوش است. منطقه مونترال قدیم بیش از هرجای دیگر شهر حال و هوای پاریسی و فرانسوی دارد. این منطقه تاریخی در طول سال ها بارها بازسازی شده و به محله ای بسیار مجذوب کننده و تماشایی برای توریستان تبدیل شده است.

برای بازدید از تماشای های مونترال قدیم برترین راه قدم زدن در این محله تاریخی است. آثار تاریخی و بناهای باشکوه در فاصله نزدیکی از هم قرار دارند و با قدم زدن در این منطقه می توانید در یک روز از تمام آن ها بازدید کنید. علاوه بر بناهای تاریخی، مراکز خرید، گالری های هنری و رستوران های مجلل زیادی در مونترل قدیم وجود دارد.، اولد مونترال، کنار دریاچه، جایی است که بیشتر توریستان را مجذوب خود می کند

یکی دیگر از تماشای های مونترال قدیم خیابان سن پل است که قدیمی ترین خیابان شهر هم محسوب می گردد.امروزه این خیابان قدیمی یکی از جاذبه های توریستی منطقه مونترال قدیم است و در طول خیابان انواع و اقسام فروشگاه ها و مغازه ها واقع شده است.برخی از مکانهای تماشای در Old Montreal شامل Rue Bonsecours و نشانه مارتی Bonsecours در ساختمان تالار شهر قدیمی، فضای داخلی باسیلای زیبای نوتردام، فضای مجذوب کننده جک-کارتیه و سالن شهر 1870 است.

9. خرسهای قطبی چرچیل، مانیتوبا

یکی از منحصر به فرد ترین جاذبه های تور کانادا مهاجرت خرس قطبی است که می بیند این موجودات زیبا راه خود را از روی یخ در خلیج هادسون، در نزدیکی شهر چرچیل در شمال مانیتوبا به نمایش می گذارند.این اجتماع کوچک هر پاییز خود را در معرض دید توریستان قرار می دهد. در تورها کانادا برای برخورد نزدیک با خرس های قطبی، بازدید نمایندگان را در مکان ها و یا ماشین های مجهز شده با پنجره های قفل شده می گذراند تا منظره ها زیبا را مشاهده نماینده منظره های که شاید در هیچ جای جهان قابل مشاهده نباشد زمان مشاهده اصلی در ماه اکتبر یا نوامبر اتفاق می افتد در حالی که خرس ها در انتظار یخ زدن آب هستند قبل از رفتن به یخ.

10. جزیره ونکوور

جزیره ونکوور واقع در در ساحل غربی کانادا و بخشی از استان بریتیش کلمبیا است.جزیره ونکوور مثل دیگر نقاط استان بریتیش کلمبیا در کانادا، بهشتی است در تور کانادا برای آنهایی که عاشق طبیعت و ماجراجویی هستند. بیشتر مردم برای بازدید از گشت و گذار و فرهنگ به سمت ویکتوریا، مرکز پیش از میلاد می روند، اما اگر از شمال به سمت منظره ها وحشی و دورافتاده بروید، این جزیره تجربیات غیر منتظره و فراموش نشدنی را در اختیار شما قرار میدهد. دوستداران طبیعت می توانند به برترین مسیرهای پیاده روی در جزیره ونکوور برسند و خود را در برخی از مکان های زیبای کمپینگ مستقر نمایند. کسانی که در پی راحتی بیشتری هستند، همواره می توانند به یکی از اقامتگاه ها و استراحتگاه های جزیره مراجعه نمایند.

جزیره ونکوور در سال های اخیر به یکی از مقاصد توریستی محبوب، به خصوص برای علاقه مندان به طبیعت تبدیل شده است. این جزیره یک مقصد ایده آل توریستی برای سرگرمی و استراحت و فرار کردن از هیاهو و شلوغی زندگی شهری برای کانادایی ها است. به لطف وجود دانشگاه و ساکنان تابستانی این منطقه، رنگ و بویی از حضور و شور و اشتیاق جوانان را در گوشه و کنار این جزیره دیده می گردد.

در جزیره ونکوور از سواحل زیبا، مسیرهای پیاده روی با چشم اندازهای تماشای، دریاچه های متعدد، رودخانه ها، کوه ها و مزارع چشم نواز لذت خواهید برد. این جزیره یک مقصد ایده آل برای سفرهای تابستانی است. این راهنمای سفر به شما یاری می کند تا برای سفر به این منطقه تماشای برنامه ریزی کنید.

مقاصد دیگر در جزیره، شامل Nanaimo، Parksville، و ساحل Qualicum، همه در ساحل شرقی است و به دریای سالیش نگاه می نمایند. اگر واقعاً می خواهید از همه اینها دور شوید، به شمال دور جزیره بروید و پارک استانی کیپ اسکات را کشف کنید.

منبع: کانادا
انتشار: 21 اسفند 1401 بروزرسانی: 21 اسفند 1401 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 1703

به "با معرفی جاذبه های کانادا همراه ما باشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با معرفی جاذبه های کانادا همراه ما باشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید