آشنایی با مزایای تحصیل در خارج از کشور

به گزارش جملات زیبا، براساس مقاله فواید فواید تحصیل در کشورهای خارجی باید بدانید که جمله ای وجود دارد که آن را از هر کسی که در کشوری خارجی تحصیل نموده، می شنوید: درس خواندن در یک کشور خارجی مرا تغییر داد. این جمله را از سفیر دانش آموزی تحصیل در خارج از کشور در دانشگاهتان می شنوید یا شاید هم دوستی که این تجربه را داشته، به شما بگوید. آنها همگی بر این بخش از مهمترین مزیت های تحصیل در کشورهای خارجی تاکید می نمایند که سفر به کشوری خارجی، تجربه فوق العاده ای در زندگی بوده و یاری نموده تا خود را پیدا نمایند. براساس مقاله مزایای تحصیل در خارج از کشور شما می خواهید بدانید که معنی این جمله ها چیست، چطور یک نفر می تواند در شهری که کاملا تنهاست، خودش را پیدا کند و آیا این تجربه واقعا تا این حد باعث تحول می شوند؟

آشنایی با مزایای تحصیل در خارج از کشور

هیلی آرنولد Haley Arnold اهل تگزاس Texas و در حال اتمام تحصیلات خود در لیدز Leeds است. او می گوید حقیقت این تجربه از آنچه که قبلا انتظار داشته تا حد بسیار زیادی متفاوت است. او تایید می نماید که زندگی موقت در یک کشور جدید نیاز دارد که خود را با خیلی تغییرات وفق دهید. هر چقدر هم که تحقیقات انجام دهید و خودتان را آماده کنید، تا زمانیکه به آن کشور نرسید و مدتی را در آن نگذرانید، یاد نمی گیرید چگونه زندگی خود را جهت یابی کنید. در کشور جدید می بایست به روشهای جدید آموزش و منابع جدید آموزشی جدید عادت کنید. در همان حال هم از آنجایی که هیچکس را نمی شناسید، می بایست دوستان جدید پیدا کنید.

شوک فرهنگی به انواع روشها روی شما تاثیر می گذارد، اما این مسئله غیر قابل اجتناب است. اینکه بخواهید همزمان با وفق دادن خود با محیط، به کارها و تکالیف دانشگاهی هم بپردازید، کمی سخت است، اما شما از پس آن بر می آیید و مانند بسیاری از موارد پر چالش و سخت دیگر وقتی آن را به اتمام می رسانید، از همه لحاظ بهتر خواهید شد. تحصیل در یک کشور خارجی باعث می گردد تا با همه چیز در جدال باشید و به شما یاد می دهد که این سختی ها را تحمل نموده و از شدت آنها بکاهید و به همین دلیل، وقتی به کشور خودتان باز می شد، برای رویارویی با دنیا واقعی آماده تر هستید. با ما در مقاله فواید فواید تحصیل در کشورهای خارجی همراه باشید تا شما را با مهمترین مزیت های تحصیل در کشورهای خارجی آشنا کنیم.

فهرست مطالب

به خاطر استقلال اجباری، خودتان را بیشتر می شناسیدهمه چیزهایی که در یک کشور خارجی یاد می گیرید، از یک نقطه دید خارجی برآمده اندعاشق چیزهایی خواهید شد که در کشور خودتان وجود ندارندتحصیل در یک کشور خارجی، همواره شیک و باشکوه نیستیاد می گیرید در همه چیز ماجراجویی و هیجان را پیدا کنید

به خاطر استقلال اجباری، خودتان را بیشتر می شناسید

به احتمال زیاد وقتی وارد یک کشور جدید می شوید، هیچکس را نمی شناسید. من کسی را در انگلستان نمی شناختم. با وجودی که دوستان بسیار خوبی در طول تحصیلم در این کشور پیدا کردم، همواره احساس تنهایی داشتم. منظورم احساس تنهایی معمول نیست، منظورم این است که درس خواندن در یک کشور خارجی باعث می گردد به نوع خاصی از تنها تبدیل شوید که هیچکسی را ندارید که شما را نصیحت کند یا در زمان نیاز به شما یاری نماید. هر چقدر هم که قبل از شروع تحصیلات خود در آن کشور خارجی احساس مستقل بودن داشته باشید، سفر به خارج از کشور شما را مجبور می نماید تا یاد بگیرید چگونه به خودتان یاری کنید.

براساس مقاله مهمترین مزیت های تحصیل در کشورهای خارجی باید بدانید که در این موقعیت می آموزید که از منابع خودتان برای فهمیدن موضوعات مختلف و حل مسائل متنوع استفاده نموده و از مادرتان که اغلب از آن مشکل سر در نمی آورد و نمی تواند یاریتان کند، درخواست یاری نکنید. آزمایشات سختی که به تنهایی و بطور مستقل با آنها روبرو می شوید، باعث می شوند تا هر چیزی را که در کشور خودتان تجربه نموده اید، مانند یک نسیم خوشایند به نظر برسد.

همه چیزهایی که در یک کشور خارجی یاد می گیرید، از یک نقطه دید خارجی برآمده اند

وقتی در یک کشور خارجی تحصیل می کنید، چیزی بیشتر از زبان، انواع غذا و موسیقی محبوب آنها را می آموزید؛ در خصوص روش تفکر مردم یاد می گیرید؛ وقتی اخبار موجود در آن کشور را می خوانید، نقطه دیدهای جدیدی در برابر شما قرار می گیرند و در خصوص مسائل و معضلاتی می خوانید که هرگز در کشور خودتان چیزی در خصوص آنها نشنیده اید. این به خصوص در خصوص تحصیلات شما صدق می نماید، زیرا کلاسهایی که در آنها شرکت می کنید، پتانسیل دیدن چیزهای مختلف را از یک نقطه دید متفاوت فراهم می آورند.

من در دوران تحصیلم در کلاسی در خصوص اتحادیه اروپا شرکت کردم و از نقطه نظر یک اروپایی در خصوص سیاست خارجی اروپا آموختم. اگر همین کلاس را در کشور خودم می گذراندم، به احتمال زیاد اطلاعات فیلتر شده ای را دریافت می کردم که از نقطه نظر دور از واقعیتی نشات گرفته بودند.

عاشق چیزهایی خواهید شد که در کشور خودتان وجود ندارند

برخی چیزها در همه جای دنیا وجود دارند. در سرتاسر دنیا می توانید مراکز خرید، رستوران و کافی شاپ را پیدا کنید، اما مهمترین چیزهایی که در طول تحصیل خود در یک کشور خارجی می یابید، چیزهایی هستند که امکان ندارد آنها را در کشور خود بیابید. یکی از این چیزها برای من، تپه نوردی و کوهنوردی بود؛ کاری که در زادگاه خودم تگزاس نمی توانم انجام دهم. وقتی در یورکشایر دیلز Yorkshire Dales در نزدیکی لیدز Leeds، کوه های آلپ Alps اتریش و در میان رشته کوه و صومعه مونسترات Montserrat کوهنوردی می کردم، عاشق این کار شدم.

براساس مقاله مزایای تحصیل در خارج از کشور باید بدانید که حتی کلاسهایی که در یک کشور خارجی وجود دارند، می توانند بسیار متفاوت باشند. شما در این موقعیت یاد می گیرید که درگیر چیزهایی که در زادگاهتان وجود دارند، نشوید، زیرا وقتی که باز می شد، می توانید همه آن کارها را انجام دهید. به جای آن یک علاقه جدید پیدا کنید.

تحصیل در یک کشور خارجی، همواره شیک و باشکوه نیست

قبل از سفر به انگلستان برای تحصیل، تصویری که من از تحصیل در این کشور داشتم، شرکت کردن در مهمانی های چای با پسران خوش تیپ انگلیسی بود و سفر آخر هفته به پایتخت برای دیدار با ملکه. اما، حقیقت کاملا تفاوت داشت. این نکته را از بسیاری جهت دیدم و تجربه کردم. وقتی در یک کشور خارجی تحصیل می کنید، نمی توانید تمام وسایل خود را از زادگاهتان بیاورید و در خریدن کردن محدودیت دارید، زیرا وقتی موقع بازگشت به وطن فرا می رسد، نمی دانید با آنها چه کنید. من به شدت اضافه وزن پیدا کردم، زیرا سعی می کردم غذاهای مختلف را بچشم و تمام مدت در حال جشن و پایکوبی با همکلاسی ها و دوستانم بودم و هیچکس در این زمینه از قبل به من هشداری نداده بود.

نکته دیگر براساس مقاله فواید فواید تحصیل در کشورهای خارجی این است که در یک کشور خارجی پول از همواره مهمتر و در عین حال نایاب تر می گردد. به یاد دارم که بخاطر خرج کردن بیش از اندازه پولم، بسیاری از اوقات مجبور می شدم غذاهای آماده و ارزان بخورم. پیدا کردن تعادل بین پس انداز پولتان و استفاده از آن برای لذت بردن از تجربه در یک کشور دیگر تقریبا غیر ممکن است، مگر اینکه حساب بانکی تان در حد خانواده کارداشیان Kardashian پر باشد.

البته این چیزها خیلی بد هم نیستند. براساس مقاله مزایای تحصیل در خارج از کشور باید بدانید که بالاخره می بایست در طول مسیرتان با کمی ناهمواری روبرو شوید. یک روز در آینده به پشت سر نگاه می کنید و به زمانیکه در آمستردام مجبور شده اید تا شلوار خود را با صابون دست و در سینک آشپزخانه بشویید، می خندید. شما این را می آموزید که منابع شما تجربیاتتان را تعریف نمی نمایند و لازم نیست به تعطیلات لوکس و تجملی بروید تا به شما خوش بگذرد.

یاد می گیرید در همه چیز ماجراجویی و هیجان را پیدا کنید

در طول تحصیل در یک کشور خارجی متوجه خواهید شد که برای پیدا کردن فرصتهای جادویی و تماشا کردن زیبایی های بی نظیر، لازم نیست تا در پاریس یا رم وقت گذرانی کنید. هر شهری دارای خاصیت متفاوت و ویژه ای نسبت به شهر دیگر بوده و هر روز با پتانسیل پیدا کردن چیزی جدید شروع می گردد. من مدتها در شهر لیدز تحصیل کردم و هنوز هم چیزهای جدیدی را در خصوصش کشف می کنم. وقتی در یک کشور خارجی تحصیل می کنید، زمان بسیار سریع می گذرد. بنابراین، یاد بگیرید که هر روزی را که می گذرانید، قدردان باشید و از آن نهایت استفاده را ببرید، زیرا وقتی دیگران به شما می گویند تحصیل در یک کشور خارجی تجربه ای خارق العاده و بی نظیر است، دروغ نمی گویند.

منبع: همگردی
انتشار: 5 بهمن 1399 بروزرسانی: 5 بهمن 1399 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 866

به "آشنایی با مزایای تحصیل در خارج از کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با مزایای تحصیل در خارج از کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید