گیلان دل سفیر قزاقستان را برد!

به گزارش جملات زیبا، سفیر قزاقستان با بیان اینکه برگزاری جشنواره های فرهنگی نقش مهمی در معرفی ایران و گیلان دارد، گفت: گیلان همه زیبایی های دنیا را در خود دارد.

گیلان دل سفیر قزاقستان را برد!

خبرنگاران: اسخت اورازبای امروز پنج شنبه 7 دی ماه در بزرگترین رویداد خوراک ایران که در تالار مرکزی رشت در حال برگزاری است، ضمن قدردانی از شهردار رشت به علت برگزاری چنین رویدادی اظهار کرد: علاقه زیادی به شهر رشت دارم.

سفیر قزاقستان گفت: در طول مدت خدمتم در ایران به بیشتر نقاط و استان های کشور سفر نموده ام اما گیلان و رشت متفاوت تر است لذا همه اهالی رشت و گیلان باید شکر خداوند را بجا آورند که این سرزمین همه قشنگی ها و زیبایی های جهان را در خود جای داده است.

اورازبای اضافه کرد: طبیعت بکر، مردم مهمان نواز، دریا، جنگل و رودهای جاری باعث شده که گیلان از همه جا زیباتر باشد، برای مردم گیلان سلامتی، تندرستی و توفیقات روز افزون آرزو می کنم و جا دارد از طرف دیپلمات های خارجی به خاطر این میزبانی و دعوت تشکر و قدردانی کنم.

سفیر قزاقستان توضیح داد: برگزاری جشنواره های فرهنگی نظیر این نقش مهمی در معرفی فرهنگ ایران و گیلان دارد.

بعلاوه در این مراسم فیرات بایار، رایزن فرهنگی سفارت ترکیه در ایران اظهار کرد: از میزبانی شما مردم رشت و فضایی که فراهم کردید تشکر و می کنم، از سرزمین و دولت ترکیه برای شما سلام های فراوان دارم.

رایزن فرهنگی سفارت ترکیه در ایران گفت: با وجود اینکه حدود 10 روز است که ماموریتم در ایران شروع شده، رشت اولین شهری است که به همراه همسرم بازدید می کنیم لذا هیچ وقت خاطره این شهر را فراموش نمی کنیم و خاطره آن در قلبمان ماندگار می گردد.

وی اضافه کرد: تا امروز ملت ایران و ترکیه برادر و دوست بودند و از این پس هم خواهند بود، اگر از ما تقاضایی داشته باشید درهای سفارت ترکیه در تهران بر روی شما باز خواهد بود.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 9 دی 1402 بروزرسانی: 9 دی 1402 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 1787

به "گیلان دل سفیر قزاقستان را برد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گیلان دل سفیر قزاقستان را برد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید