کره شمالی به انگلیس هشدار داد

به گزارش جملات زیبا، به دنبال تحریم دو نهاد امنیتی کره شمالی از سوی انگلیس، پیونگ یانگ به لندن هشدار داد که هزینه این اقدام خود را پرداخت خواهد نمود.

کره شمالی به انگلیس هشدار داد

روزنامه کوریا هرالد کره جنوبی روز یکشنبه گزارش کرد انگلیس اوایل هفته جاری 49 نفر و سازمان را به بهانه نقض حقوق بشر تحریم کرد که دو سازمان کره شمالی هم که به گمان لندن درگیر کار اجباری، شکنجه و قتل زندانیان در این کشور بوده اند جزو این لیست بودند که در چارچوب این تحریم ها از ورود به انگلیس و انتقال وجه به وسیله بانک های انگلیسی ممنوع شدند.

کره شمالی با انتشار گزارشی به صورت پرسش و پاسخ به وسیله خبرگزاری مرکزی کره شمالی، این تصمیم انگلیس را تحریک آمیز بیان کرد و گفت که انگلیس در این راستا از سیاست های خصمانه ایالات متحده در قبال کره شمالی پیروی می نماید.

پیونگ یانگ دولت پادشاهی بریتانیا را عروسک خیمه شب بازی آمریکا معرفی کرد و گفت: تحریم دو نهاد مرتبط با وزارت کشور و وزارت امنیت کره شمالی بیانگر پیروی انگلیس از آمریکا است.

کره شمالی یاداوری نموده است تمام اطلاعاتی که بر پایه آن این دو نهاد کره شمالی تحریم شده اند جعلی و به دور از واقعیت هستند.

خبرگزاری کره شمالی در خاتمه ضمن مخالفت با چنین تحریم هایی اعلام نموده است این امر دخالت آشکار در امور داخلی کشور ما است.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 20 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 594

به "کره شمالی به انگلیس هشدار داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کره شمالی به انگلیس هشدار داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید