چین امروز به ایران نامه نوشت؛قفل تجارت دام وطیور با چین باز می گردد

به گزارش جملات زیبا، رئیس سازمان دامپزشکی کشور با تاکید بر اهیمت موافقت نامه بهداشتی با چین در توسعه و بهبود کیفی تجارت محصولات دامپزشکی گفت: پیش نویس موافقت بهداشتی دامپزشکی که توسط ما به همتایان چینی ارسال شده بود با ایجاد تغییراتی به کشور باز گردانده شد.

چین امروز به ایران نامه نوشت؛قفل تجارت دام وطیور با چین باز می گردد

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید.

مهدی خلج در گفت و گو با خبرنگار مالی خبرنگاران، با اشاره به اقدامات این سازمان برای امضای تفاهم نامه بهداشتی بین ایران و چین برای صادرات و واردات محصولات دام، طیور و آبزیان، اضافه نمود: وزارت جهاد کشاورزی به دنبال آن است که بازاری گسترده و با تنوع محصولات بیشتر برای صادرات محصولات دام، طیور و آبزیان ایجاد کند.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور با اشاره به اینکه به دنبال توسعه و بهبود شرایط صادرات و واردات از چین هستیم ادامه داد: امروز نامه ای را از مقامات چینی دریافت کردم که پیش نویس موافقت بهداشتی بود که توسط دامپزشکی کشور ما به همتایان چینی ارسال شده بود.

خلج افزود: در صورتی که این پیش نویس با پیشنویش اولیه ما مطابقت کند می توان اظهار داشت که شرایط حصول به توافق بهداشتی نهایی با این کشور در دسترس است.

وی خاطر نشان کرد: پیشنهاد من این است که بتوانیم با دیپلماسی بیشتر قبل از آنکه به موافقت نامه بهداشتی که نیازمند تصویب مجالس دو کشور است یک پروتکل بهداشتی دامپزشکی که مقدمه رسیدن به توافق نهایی است داشته باشیم.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: به واردکنندگان چینی نیز اعلام شده است که برای صادرات همه محصولات دامی خود به ایران باید باید مهر و امضا مسئولان دامپزشکی این کشور را برای تایید داشته باشند .

صاردات آبزیان چین به ایران کند و پای مرغ ما به چین متوقف شد

وی اظهار کرد :بر اساس توافقات اجرا شده، ما بازدید زمان بندی شده قبل از ارسال محصولات چینی از مزارع فراوری، بسته بندی و بارگیری انجام می دهیم که این امر باعث شده فرایند واردت از چین به کشور ما کند گردد.

این مقام مسئول گفت: فراوری کنندگان ما نیز تنها پای مرغ خود را به وسیله کشور ثالث به این کشور صادر می کردند که در حال حاضر متوقف شده است.

وی افزود: در عرصه فرآورده های طیور مانند پای مرغ و همچنین آبزیان می خواهیم صادرات مستقیمی به کشور چین داشته باشیم که راه آن همین امضای موافقتنامه بهداشتی است.

خلج در انتها تاکید نمود: براساس پیگیری های بنده به وسیله سفیر ایران در چین، چینی ها پرسش نامه های ما را پر نموده و با ایجاد اصلاحاتی به ما برگرداندند.

منبع: تسنیم
انتشار: 7 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 92

به "چین امروز به ایران نامه نوشت؛قفل تجارت دام وطیور با چین باز می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین امروز به ایران نامه نوشت؛قفل تجارت دام وطیور با چین باز می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید