پیچ و رولپلاک راهی برای جلوگیری از ریزش سنگ نما

به گزارش جملات زیبا، یکی از سریع ترین و مناسب ترین راه های استحکام نما، پیچ و رولپلاک نما و پیچ و رولپلاک سنگ نما بدون احتیاج به داربست از طریق تکنیک راپل می باشد.

پیچ و رولپلاک راهی برای جلوگیری از ریزش سنگ نما

به گزارش خبرنگاران، بنابر اعلام ارتفاع کاران، این سایت ارائه دهنده خدمات پیچ و رولپلاک سنگ نما می باشد. یکی از خطرات در کمین، سقوط سنگ نما میباشد که مالکین نسبت به ایمن کردن آن باید اقدام نمایند.

گروه ارتفاع کاران سایت ارائه دهنده خدمات پیچ و رولپلاک نما بدون داربست

امروزه با کاربرد بسیار سنگ نما در نمای ساختمان ها جهت زیباسازی گاه به دلیل عدم اجرای صحیح سنگ نما و نظارت مهندس شاهد افتادن و ریزش سنگ نما هستیم که باعث به وجود آمدن خسارت به خودروها و همچنین گاه به عابرین منجر می شود که باعث به وجود آمدن مسائل عدیده برای ساکنین و مالکین میشود جهت جلوگیری از به وقوع پیوستن این گونه حوادث پیشنهاد می شود پیش از هر گونه حادثه نسبت به ایمن کردن سنگ نما با استفاده از پیچ و رولپلاک سنگ نما اقدام فرماید.

پیچ و رولپلاک سنگ نما بدون داربست راه کاری برای استحکام سنگ نما

چنانچه شما به مشکل ریزش سنگ نما ویا مشاهده فرمودید سنگ های نما شما تبله نموده و در حال ریزش می باشد می توانید با تماس با شرکت ارتفاع کاران سایت بدون احتیاج به داربست نسبت به استحکام سنگ نمای خود اقدام فرماید که پیش از انجام این کار چند نکته ضروری باید بدانید که شامل موارد زیر است.

نوع پیچ برای پیچ و رولپلاک سنگ نما

پیچ مورد استفاده برای پیچ و رولپلاک سنگ نما باید داری خصوصیات زیر باشد.

1- پیچ مورد استفاده برای استحکام سنگ نما از نوع روکش گالوانیزه گرم باشد تا در مقابل رطوبت مقاوم بوده و پس از چند سال پیچ استفاده شده زنگ نزند و از بین نرود به همین دلیل سعی شود پیچی که مورد استفاده قرار میگیرد حتما پیچ روکش گالوانیزه که به رنگ سفید میباشد استفاده شود.

یکی دیگر از خدمات نما توسط گروه ارتفاع کاران سایت شستشوی نما میباشد

2- طول پیچ مورد استفاده: سنگ نما مورد استفاده برای نما عموما دارای ضخامت 1.6 الی 1.8 سانتیمتر می باشد که برای این ضخامت سنگ نما پیچ مورد استفاده میباید دارای طول 6 سانتیمتر باشد و به اندازه 4 سانتی متر در داخل ملات پشت سنگ نما گیرائی داشته باشد تا بتواند از جدا شدن سنگ نما جلوگیری نماید در صورتی که طول پیچ 5 سانتیمتر باشد طول گیرائی کم شده و احتمال جدا شدن سنگ را زیاد میکند و در صورتی پیچ با طول بیشتر استفاده شود لزوما احتیاجمند استفاده از مته بزرگتر است که در این صورت باعث شکستن و ایجاد اسیب به سنگ میشود توصیه می شود از پیچ 560 روکش گالوانیزه استفاده نمائید.

3- چهار سو بودن پیچ: پیچ مورد استفاده باید از نوع چهار سو باشد تا بتوان به راحتی تا خاتمه بسته شود زیرا در صورتی که پیچ دو سو استفاده شود پیچ به دلیل آنکه تا خاتمه بسته نمیشود جای نفس به سنگ میده و پس از تبله سنگ سقوط می کند.

رولپلاک مورد استفاده برای پیچ و رولپلاک سنگ نما باید از نوع تو کار و سایز 4 سانتی باشد یعنی دقیقا به اندازه عمق گیرائی پیچ باشد رولپلاک بزرگتر از 4 سانتیمتر عملا کارایی نداشته و فقط منجر به میشود که سایز مته مورد استفاده بزرگتر شود که در این صورت باعث اسیب به سنگ نما میشود و همچنین رولپلاک کوچکتر نیز کارایی لازم را نداشته و ممکن است نتواند سنگ در جای خود نگهدارند.

مته مورد استفاده برای پیچ و رولپلاک سنگ نما باید داری خصوصیات ذیل باشد

مته مورد استفاده برای سوراخ کاری سنگ نما باید از نوع چهار شیار بود و از نوع دو الماس تا بتواند به راحتی سنگ را سوراخ نماید و همچنین دارای کیفیت مناسب باشد و از استفاده از مته های نا مرغوب چینی شدیدا اجتناب شود زیرا مته چینی پس از چند سوراخ کند شده و همچنین موجب میشود که سنگ اسیب جدی ببیند در همین خصوص پیشنهاد میشود از مته های مرغوب آلمانی و یا دیاجر استفاده شود طول مته مورد استفاده از نوع 11 سانتی باشد تا عمق سوراخ کاری دقیقا به اندازه طول پیچ یعنی 6 سانتی باشد و استفاده از مته بلندتر توصیه نمیشود زیرا باعث به وجود اومدن خطای انسانی می شود.

بتونه روی پیچ: بتونه روی پیچ باید دارای خواصیت ضد آب تا از رسیدن رطوبت به پشت سنگ جلو گیری شود تا در زمستان سنگ بر اثر یخ زدگی از بین نرود.

بیمه مسئولیت یکی از نکات ضروری که باید دقت شود داشتن بیمه مسؤلیت حوادث پرسنل انجام دهنده پیچ و رولپلاک نما است چنانچه پرسنل بیمه نداشته باشند در صورت بروز حادثه مالکین ملزم به جبران خسارت هستند لذا پیشنهاد میشود پیش از هر اقدامی از بیمه بودن پرسنل اطمینان حاصل بفرمائید.

خاتمهی رپرتاژ آگهی

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 24 اردیبهشت 1400 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 1077

به "پیچ و رولپلاک راهی برای جلوگیری از ریزش سنگ نما" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیچ و رولپلاک راهی برای جلوگیری از ریزش سنگ نما"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید