پمپئو: تحریم های بیشتر علیه بلاروس را بررسی می کنیم

به گزارش جملات زیبا، وزیر خارجه آمریکا گفته دولت این کشور قصد دارد با همکاری شریکان و متحدانش تحریم های بیشتری علیه بلاروس اعمال کند.

پمپئو: تحریم های بیشتر علیه بلاروس را بررسی می کنیم

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا بامداد چهارشنبه آنچه به ادعای او اقدام دولت بلاروس علیه رهبران مخالف این کشور خوانده شده را محکوم کرده و گفته واشنگتن اعمال تحریم های بیشتر علیه بلاروس را بررسی می کند.

پمپئو گفته دولت آمریکا از اقدام روز دوشنبه مینسک علیه ماریا کالسنیکاووا، از مخالفان شناخته شده دولت بلاروس، به شدت نگران است.

وزیر خارجه آمریکا در این بیانیه مدعی شده کالسنیکاووا به همراه دو نفر دیگر از رهبران مخالف بلاروس روز 7 سپتامبر در بلاروس ربوده شده اند.

شورای هماهنگی بلاروس که سازمان دهی تظاهرات های اخیر در بلاروس را بر عهده دارد دوشنبه در بیانیه ای مدعی شده بود افراد ناشناس در مینسک اقدام به ربودن سه نفر از مخالفان دولت بلاروس کرده است.

وزیر خارجه آمریکا در بیانیه ای گفت: ایالات متحده به منظور ارتقاء پاسخگویی افراد دخیل در نقض حقوق بشر و سرکوبگری در بلاروس، اعمال تحریم های هدفمند علیه این کشور را با هماهنگی شریکان و متحدان خود بررسی می کند.

هفته گذشته هم یک مقام ارشد آمریکایی گفته بود واشنگتن به دنبال اعمال تحریم علیه 7 شهروند بلاروس است که ادعا می شود در جعل نتایج انتخابات ریاست جمهوری این کشور مشارکت داشته اند.

این مقام آمریکایی که با خبرگزاری رویترز مصاحبه می کرد گفت: هدف از این اقدامات تنبیهی پاسخگو کردن افرادی است که انتخابات را ربوده و به خشونت علیه تظاهرات کنندگان مسالمت آمیز متوسل شده اند.

این منبع گفته بود دولت آمریکا یک هفته قبل تر نام افرادی را که قرار است هدف تحریم قرار گیرند معین کرده و طی روز های آینده آن را اجرایی خواهد کرد.

کمیسیون ملی انتخابات بلاروس چند هفته پیش الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهور فعلی این کشور را با بیش از 80 درصد آرا پیروز اعلام کرد، اما مخالفان مدعی شده اند که اسوتلانا تیخانوسکایا، رقیب اصلی او در این انتخابات پیروز شده است.

تیخانوسکایا به دنبال اعلام شکست خود در انتخابات، از بلاروس به کشور همسایه لیتوانی گریخت و در آنجا ضمن اتهام زنی درباره بروز تقلب در انتخابات رایزنی ها و دیدار هایی را با مقام های آمریکا و برخی کشور های اروپایی علیه لوکاشنکو آغاز کرد.

لوکاشنکو در مصاحبه ای روز سه شنبه گفت معتقد است تظاهرات های آغازشده در بلاروس، با استفاده از پیام رسان روسی تلگرام و توسط واشنگتن سازمان دهی می شوند.

او همچنین هشدار داد که دخالت آمریکا در بلاروس مقدمه ای برای تلاش آینده واشنگتن برای بی ثبات کردن روسیه است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 3 آبان 1399 بروزرسانی: 3 آبان 1399 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 680

به "پمپئو: تحریم های بیشتر علیه بلاروس را بررسی می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پمپئو: تحریم های بیشتر علیه بلاروس را بررسی می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید