وزیر دفاع آلمان از استقرار تسلیحات اتمی آمریکا در خاک کشورش حمایت کرد

به گزارش جملات زیبا، وزیر دفاع آلمان درخواست ها برای خروج تسلیحات اتمی آمریکا از خاک کشورش را رد نموده و وجود این تسلیحات را عامل تقویت موضع کشورش در مذاکرات در این باره دانست.

وزیر دفاع آلمان از استقرار تسلیحات اتمی آمریکا در خاک کشورش حمایت کرد

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از نشریه دی سایت، آنگرت کرامپ- کارن بائر، رئیس حزب دموکرات مسیحی و وزیر دفاع آلمان درخواست حزب سوسیال دموکرات برای خروج تسلیحات اتمی آمریکا از خاک آلمان را رد کرد.

وی در این باره گفت: تا زمانی که کشورهایی با سلاح های هسته ای وجود دارند که نمی خواهند به جامعه ارزشی ما وارد شوند ما به یک موضع مذاکره قوی احتیاج داریم.

وزیر دفاع آلمان تاکید نمود که مشارکت هسته ای مرتبط با شایستگی بازدارندگی هسته ای در این راستا کاربرد دارد. وی اضافه نمود: کسی که می خواهد این هدف را واگذار کند امنیت ما را تضعیف می نماید.

وزیر دفاع آلمان تاکید نمود که حزب سوسیال دموکرات با موضع رد خود در این باره از سیاست واقع گرایی روی گردانده است.

حزب سوسیال دموکرات آلمان اخیرا تسلیحات اتمی آمریکا در خاک آلمان را یک خطر امنیتی ارزیابی نموده و خواهان خروج این تسلیحات از خاک آلمان شده است.

در واکنش به این درخواست حزب سوسیال دموکرات یک سخنگوی وزارت خارجه آلمان روز دوشنبه اظهار داشت که همچنان به این توافق ائتلاف عظیم پایبند است که در آن مذاکرات خلع سلاح اتمی پیروز پیش شرطی برای خروج تسلیحات اتمی آمریکا از خاک آلمان محسوب می گردد.

در حالی که مقامات حزب سوسیال دموکرات خواهان بازگشت کلاهک های هسته ای آمریکا از خاک آلمان هستند، اما حزب دموکرات مسیحی این مسئله را قابل مذاکره نمی داند.

این موضع گیری رئیس فراکسیون حزب سوسیال دموکرات بحث ها درباره تسلیحات اتمی آمریکا در خاک آلمان را داغ نموده است.

حزب سبز و چپ آلمان از این موضع گیری حمایت می نمایند. رئیس حزب سوسیال دموکرات هم خواهان خروج این تسلیحات از خاک آلمان شده است.

در مقابل کارل هاینز برونر از نمایندگان حزب سوسیال دموکرات اظهار داشته است: اگر آلمان از بازدارندگی هسته ای از طرریق مشارکت هسته ای عقب نشینی کند ما نفوذ خود روی استراتژی هسته ای ناتو را از دست می دهیم.

مسئله استقرار تسلیحات اتمی در خاک آلمان مدتهاست که مسئله ای بحث برانگیز در این کشور است. مجلس آلمان هم در سل 2010 خواهان خروج این تسلیحات از خاک آلمان شده بود.

مارتین شولتز، نامزد صدر اعظمی آلمان از حزب سوسیال دموکرات هم در جریان مبارزات انتخاباتی در سال 2017 خواهان این مسئله شده بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 462

به "وزیر دفاع آلمان از استقرار تسلیحات اتمی آمریکا در خاک کشورش حمایت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر دفاع آلمان از استقرار تسلیحات اتمی آمریکا در خاک کشورش حمایت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید