مرکز تخصصی ادبیات کودک و نوجوان در مشهد راه اندازی می گردد

به گزارش جملات زیبا، به گزارش خبرنگاران در خراسان رضوی، مهدی مشفق معاون توسعه و نیروی انسانی کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان کشور در این مراسم با گرامی داشت یاد و خاطر امام خمینی(ره) گفت: کار برای بچه ها و نوجوانان بسیار مبارک است چراکه هم سختی دارد و هم شیرینی. خدا توفیقی نصیب ما نموده تا در این ایام بتوانیم خدمتگزار بچه ها باشیم.

مرکز تخصصی ادبیات کودک و نوجوان در مشهد راه اندازی می گردد

مشفق با اشاره به بیماری کویید 19 و محدودیت های آن اضافه نمود: سال جاری سال سخت و پرفرازونشیبی بود و به تبع آن یکی از فعالیت هایی که از ویروس کرونا ضربه جدی خورد فعالیت های فرهنگی و آموزشی بود که این دو حوزه کارویژه اصلی کانون پرورش فکری است اما با همت مدیران کانون پرورش فکری، خیلی سریع فضای مجازی جای خالی آموزش و فرهنگ را در بین خانواده ها پر کرد و علی رغم تمام مسائل نرم افزاری و زیرساختی، کانون پرورش فکری خود را به سرعت با شرایط جدید تطبیق داد که جای تشکر دارد.

در ابتدای این مراسم ابراهیم زره ساز مدیرکل کانون پرورش فکری بچه ها خراسان رضوی با تبریک ایام الله دهه مبارک فجر گفت: در مورد ضرورت توسعه کمی، کیفی و ساختاری کتابخانه ها و کانون های پرورش فکری، صحبت های زیادی می توان کرد؛ اما امیدواریم اهداف اصلی از ساختِ این مرکز با همت و پشتکار همکارانم به مرور زمان به منصه ظهور برسد، به همین جهت در فاز اول، کتابخانه این مجموعه افتتاح شد تا مردم این منطقه بتوانند از فعالیت های کتابخانه ای این مجموعه استفاده نمایند.

ابراهیم زره ساز با بیان اینکه قرار است مرکز تخصصی ادبیات کودک و نوجوان هم به زودی در این مکان مستقر گردد، توضیح داد: جای این مرکز در مشهد خالی است و امیدوارم با کمک خدا بتوانیم به این مهم نیز دست یابیم.

مدیرکل کانون پرورش فکری بچه ها خراسان رضوی با اشاره به تجهیز مرکز تخصصی بازی و اسباب بازی در این مجموعه، ادامه داد: به زودی شرکت های دانش بنیان در حوزه بازی در این ساختمان مستقر خواهند شد تا شاهد خانه بازی و اسباب بازی با تجهیزات کامل در این ساختمان باشیم.

زره ساز در مورد موقعیت مرکز فرهنگی هنری شماره 10 کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان خراسان رضوی، اعلام کرد: این بنا در غرب مشهد و در زمینی به مساحت 1500 متر مربع با 1980 متر زیربنا در دو طبقه (که طبقه همکف آن کتابخانه ای است)، از امروز آغاز به کار می نماید.

وی گفت: از سال 93 گام های نخست ساخت و احداث این ساختمان توسط اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان رضوی آغاز شد و امروز یعنی 20 بهمن ماه 99 شاهد افتتاح رسمی مرکز کتابخانه ای آن هستیم و این مرکز واسط خوبی بین بچه ها و نوجوانان خواهد بود؛ همچنین اینکه در اینجا مربیان حاذقی برای آموزش حضور دارند.

زره ساز با اشاره به کتاب خانه این مجموعه اضافه نمود: هفت هزار جلد کتاب تا هفته آینده به کتابخانه مرکز فرهنگی هنری شماره 10 کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان خراسان رضوی اضافه نموده خواهد شد که ناشر تمامی کتاب ها انتشارات کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان است و رویکرد تمامی فعالیت ها در این مرکز کتاب محور خواهد بود.

ابراهیم زره ساز اعلام کرد: در آینده نزدیک شاهد افتتاح مرکز تخصصی ادبیات کودک و نوجوان و مرکز عرضه اسباب بازی و بازی با حضور نخبگان و شرکت های دانش بنیان در این مجموعه خواهیم بود.

ابوالقاسم بابایی مدیرکل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس خراسان رضوی نیز در ادامه مراسم گفت: تفکر نعمت عظیمی است که خدا در اختیار ما قرار داده و باعث خوشحالی است که در خدمت بچه های هستیم که مثل لوحی بی آلایش هستند. یکی از مجموعه های دارای نقش اساسی بر تفکر و تفکر انتقادی بچه ها، کانون های پرورش فکری هستند.

بابایی با بیان این مراکز تا حد زیادی توانسته اند در ایجاد خلاقیت نقش داشته باشند، اعلام کرد: آنالیز شده که بچه ها بهره مند از مراکز کانون های پرورش فکری، 30درصد در خلاقیت و 50 درصد در نوآوری رشد بیشتری داشته اند.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 21 اسفند 1399 بروزرسانی: 21 اسفند 1399 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 958

به "مرکز تخصصی ادبیات کودک و نوجوان در مشهد راه اندازی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرکز تخصصی ادبیات کودک و نوجوان در مشهد راه اندازی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید