لازمه توسعه مالی و فرهنگی، فضای مجازی و شبکه ملی اطلاعات پایدار است

به گزارش جملات زیبا، تهران (پانا) - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید نمود فضای مجازی و شبکه ملی اطلاعات پایدار و باکیفیت در جای جای کشور لازمه توسعه فرهنگی، مالی و ایجاد کسب وکارهای متنوع است.

لازمه توسعه مالی و فرهنگی، فضای مجازی و شبکه ملی اطلاعات پایدار است

به گزارش وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، امروز در جمع هیات مدیره، مدیران و معاونان شرکت زیرساخت حضور یافت و با تأکید بر اهمیت و نقش شرکت ارتباطات زیرساخت در توسعه ارتباطی کشور، این شرکت را قلب تپنده شبکه ملی اطلاعات اسم کرد .

در ادامه ملاقات، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نقش شرکت ارتباطات زیرساخت در تأمین زیرساخت های ارتباطی و اطلاعاتی شبکه ملی اطلاعات را حائز اهمیت دانست و از آن به اسم زیرساخت فضای مجازی کشور یاد کرد.

زارع پور با اشاره به نقش کلیدی شرکت ارتباطات زیرساخت در توسعه فضای مجازی گفت: این شرکت در توسعه فضای مجازی و به طور کلی در برقراری دسترسی های ارتباطی نقش محوری دارد و می توانیم آن را به قلب تپنده شبکه ملی اطلاعات تعبیر کنیم. البته فارغ از آن، وظیفه مرزبانی فضای مجازی و برقراری امنیت سایبری را هم برعهده دارد که این مهم اهمیت شرکت ارتباطات زیرساخت را دوچندان می نماید.

وی اضافه نمود: نقش شرکت ارتباطات زیرساخت را برای کشور و توسعه شبکه ملی اطلاعات فوق العاده حیاتی می دانم و این نتیجه زحماتی است که همکاران در سال های متمادی کشیده اند تا داشته های این شرکت سرمایه ای برای کشور باشد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این جلسه خواهان برنامه ریزی مدیران شرکت ارتباطات زیرساخت برای ایجاد آمادگی و آینده نگری در حوزه فناوری های نوین شد.

در ابتدای این ملاقات، حمید فتاحی، معاون وزیر و رئیس شرکت ارتباطات زیرساخت، گزارش جامعی از عملکرد، اقدامات و برنامه های این شرکت ارائه کرد و در ادامه اعضای هیات مدیره و معاونان گزارش مجموعه تحت راهبری خود را ارائه کردند.

زارع پور در ادامه از بخش های مختلف شرکت ارتباطات زیرساخت تماشا و با کارکنان این شرکت گفت وگو کرد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 1 مهر 1400 بروزرسانی: 1 مهر 1400 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 1273

به "لازمه توسعه مالی و فرهنگی، فضای مجازی و شبکه ملی اطلاعات پایدار است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لازمه توسعه مالی و فرهنگی، فضای مجازی و شبکه ملی اطلاعات پایدار است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید