فراخوان گوترش برای رفع موانع حقوقی، اجتماعی و اقتصادی معلولان

به گزارش جملات زیبا، تهران (پانا) - دبیرکل سازمان ملل متحد در پیامی به مناسبت روز بین المللی افراد دارای معلولیت (سوم دسامبر 2021 برابر با 12 آذرماه)، همه کشورها را ترغیب کرد که کنوانسیون حقوق افراد معلول را به طور کامل اجرا کنند.

فراخوان گوترش برای رفع موانع حقوقی، اجتماعی و اقتصادی معلولان

به گزارش دفتر کنندگی سازمان ملل متحد در ایران، متن کامل پیام آنتونیو گوترش به شرح زیر است:

درک حقوق، توان و رهبری افراد دارای معلولیت، آینده مشترک ما را پیش خواهد برد.

برای دستیابی به آرمان های توسعه پایدار به همه از جمله افراد دارای معلولیت نیاز داریم. در سرتاسر جهان، افراد دارای معلولیت و سازمان های کننده آنان در حال انجام اقداماتی هستند تا این فراخوان را تحقق بخشند: هیچ چیز در مورد ما، بدون ما.

کووید-19 موانع و نابرابری های مداومی را آشکار کرده است که یک میلیارد نفر افراد دارای معلولیت جهان با آن رو به رو هستند، این افراد بین کسانی بسر می برند که بیشترین آسیب را به خاطر همه گیری متحمل شدند.

پاسخ و بهبودی نسبت به همه گیری و معلولیت از نظر کلی، باید از طریق خود افراد دارای معلولیت هدایت شود، مشارکت ایجاد کند، با بی عدالتی و تبعیض مقابله کند، دسترسی به فناوری را توسعه دهد و نهادها را برای ایجاد جهانی فراگیرتر، در دسترس تر و پایدارتر پس از کووید-19 تقویت کند.

اینجانب همه کشورها را ترغیب می کنم که کنوانسیون حقوق افراد دارای معلولیت را به طور کامل اجرا کنند، دسترسی را افزایش دهند و موانع حقوقی، اجتماعی، اقتصادی و غیره را با مشارکت فعال افراد دارای معلولیت و سازمان های کننده آنان از بین ببرند.

در روز بین المللی افراد دارای معلولیت، بیایید متعهد شویم که آینده ای پایدار، فراگیر و عادلانه برای همه بسازیم تا کسی نادیده انگاشته نشود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 26 دی 1400 بروزرسانی: 26 دی 1400 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 1410

به "فراخوان گوترش برای رفع موانع حقوقی، اجتماعی و اقتصادی معلولان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراخوان گوترش برای رفع موانع حقوقی، اجتماعی و اقتصادی معلولان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید