سقف برداشت از حساب های بانکی افراد زیر 18 سال معین شد

به گزارش جملات زیبا، تهران(پانا)-بانک ملی امروز معین سقف تراکنش های غیرحضوری افراد زیر 18 سال را روزانه 15 میلیون تومان و ماهانه 50 میلیون تومان معین کرد.

سقف برداشت از حساب های بانکی افراد زیر 18 سال معین شد

به گزارش ایرنا، این اقدام که از سوی بعضی بانک های دیگر نیز اعمال شده، پیرو دستورالعمل شفاف سازی تراکنش های بانکی اشخاص صورت پذیرفته است که در اسفند ماه سال گذشته بانک مرکزی به شبکه بانکی و موسسات مالی ابلاغ کرد.

این دستور العمل طبق تکلیف قانون بودجه سال 1398 و قانون مبارزه با پولشویی به بانک مرکزی در جهت افزایش شفافیت تراکنش های بانکی، کاهش سطح ریسک پولشویی و جلوگیری از فرار مالیاتی صادر شد و علاوه بر معین سقف روزانه 15 میلیون تومان و ماهانه 50 میلیون تومان برای خدمات غیرحضوری افراد زیر 18 سال، تکالیف دیگری را هم برای شبکه بانکی و موسسات مالی معین نموده است.

تفکیک حساب های سپرده تجاری از سپرده شخصی در شبکه بانکی کشور و محدود شدن اعطای درگاه های پرداخت یا ابزارهای پذیرش صرفا به مشتریان حقوقی واجد شرایط و مشتریان حقیقی دارای حساب تجاری و شناسه مالی مورد تایید سازمان امور مالیاتی کشور از دیگر تکالیف این دستورالعمل برای شبکه بانکی کشور است.

همچنین مطابق این دستورالعمل در کلیه جابجایی وجوه بالاتر از یک میلیارد تومان درون بانکی و بین بانکی مشتری حقوقی یا دارای حساب سپرده تجاری و نیز نقل و انتقال بالاتر از 200 میلیون تومان درون بانکی و بین بانکی مشتری حقیقی، انتقال وجه منوط به تکمیل فیلد بابت در فرم های مربوط و ارائه اسناد اثبات کننده انجام معامله، قرارداد و یا علت انتقال وجه است.

معین سقف روزانه برداشت 100 میلیون تومان از درگاه های غیرحضوری برای مشتریان حقوقی و حقیقی بالای 18 سال، سقف برداشت ماهانه 500 میلیون تومانی برای مشتری حقیقی فاقد سپرده تجاری، محدودیت خرید هر کارت متعلق به مشتری حقیقی بالاتر از 18 سال به 50 میلیون تومان و در مجموع روزانه 100 میلیون تومان از دیگر محدودیت های اعمال شده در این دستورالعمل هستند.

در این بخشنامه ضمن آنکه تمامی عملیات بانکی برای مشتری، منوط به دریافت شناسه شهاب به وسیله سامانه نهاب شده است، کلیه نقل و انتقال حضوری مشتریان حقیقی کمتر از 18 سال مکلف به حضور نماینده قانونی وی اعم از ولی یا قیم شده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 13 آبان 1399 بروزرسانی: 13 آبان 1399 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 702

به "سقف برداشت از حساب های بانکی افراد زیر 18 سال معین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سقف برداشت از حساب های بانکی افراد زیر 18 سال معین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید