سد سرنی دشت میناب را از سیل نجات داد ، یاری نیروگاه های برقابی به نیروگاه های حرارتی در زمستان

به گزارش جملات زیبا، مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب با بیان اینکه در سیلاب هرمزگان سد سرنی دشت میناب را نجات داد، گفت: نیروگاه های برقابی به دلیل کمبود سوخت گاز به یاری نیروگاه های گازی آمده و به شبکه سراسری برق می دهند.

سد سرنی دشت میناب را از سیل نجات داد ، یاری نیروگاه های برقابی به نیروگاه های حرارتی در زمستان

به گزارش گروه مالی جملات زیبا، بهروز مرادی با اشاره به اینکه در سیلاب هرمزگان اگر سد سرنی آبگیری نشده بود سیل دشت میناب را با مشکل روبرو می کرد، گفت: در حقیقت این سد توانست دشت میناب را نجات دهد.

مرادی ادامه داد: حجم مخازن سد سرنی 60 میلیون مترمکعب است که با بارش های اخیر 35 میلیون متر مکعب آب پشت این سد ذخیره شد و حتی یک قطره آب هم از پشت این سد رها نشد.

مرادی تأکید کرد: این سد هنوز افتتاح رسمی نشده است، اما قطعاً اگر آبگیری نمی شد این 35 میلیون مترمکعب آب با پیک لحظه ای 836 متر مکعب وارد دشت میناب می شد.

مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب در پاسخ به این سوال که آیا فراوری انرژی نیروگاه های برقابی در فصل پاییز و زمستان نیز ادامه دارد، گفت: اتفاقاً در فصل سرما به دلیل افزایش مصرف گاز خانگی تأمین سوخت گاز نیروگاه های برقی کاهش می یابد به همین دلیل نیروگاه های برقابی به یاری نیروگاه های برقی می آیند.

به گفته وی، نیروگاه های برقابی در فصل تابستان تا 11 هزار مگاوات هم برق فراوری می نمایند و در فصل زمستان نیز این میزان فراوری برق به 5 هزار مگاوات هم می رسد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 189

به "سد سرنی دشت میناب را از سیل نجات داد ، یاری نیروگاه های برقابی به نیروگاه های حرارتی در زمستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سد سرنی دشت میناب را از سیل نجات داد ، یاری نیروگاه های برقابی به نیروگاه های حرارتی در زمستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید