تور ارزان روسیه: روسیه ادعای عدم اجازه برداشت ایران از 8 حلقه چاه گازی در خزر را کذب خواند

به گزارش جملات زیبا، سفارت روسیه در تهران ضمن تکذیب ادعای مطرح شده درباره اینکه روسیه اجازه برداشت از هشت حلقه چاه گازی در دریای خزر را به ایران نداده، این ادعا را تحریک عمدی با هدف تضعیف روابط محبت آمیز دو کشورخواند.

تور ارزان روسیه: روسیه ادعای عدم اجازه برداشت ایران از 8 حلقه چاه گازی در خزر را کذب خواند

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی روسیه گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، سفارت روسیه در ایران ادعای مطرح شده مبنی بر این که روسیه اجازه برداشت از هشت حلقه چاه گازی در دریای خزر را به ایران نداده است، تکذیب کرد.

در واکنش به انتشار خبری در یکی از خبرگزاری های ایرانی در ارتباط با سخنان منتسب به اردشیر دادرس رئیس انجمن صنفی سی ان جی با موضوع وجود توافقی میان ایران و روسیه مبنی بر سلب اختیار روسیه از ایران برای برداشت از چاه های گازی در محدوده آبی کشورمان در دریای خزر، سفارت روسیه این ادعا را کذب خواند و اضافه کرد سفارت روسیه در ایران این اختیار را دارد که اعلام کند این موارد خلاف واقع بوده و یک تحریک عمدی با هدف تضعیف روابط محبت آمیز روسیه و ایران است.

به گزارش فارس، شرکت نفت خزر هم توضیحاتی را درباره شایعه ایجاد شده ارائه داد.

در توضیحات شرکت نفت خزر آمده است: سخنان منتسب به آقای اردشیر دادرس، رئیس انجمن صنفی سی ان جی با موضوع وجود توافقی میان ایران و روسیه مبنی بر سلب اختیار روسیه از ایران برای برداشت از چاه های گازی در محدوده آبی کشورمان در خزر، مصداق نشر اکاذیب، کاملا بی پایه و در تضاد با اصل نهم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران است؛ چنانچه اخیرا نیز دکتر کاظم جلالی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه در صحبت هایی اظهار داشت منافع ملی ایران مستقل است و به هیچ کشوری گره نخورده و سیاست خارجی ما به هیچ بلوک خاصی وابسته نبوده و همواره تلاشمان این بوده که بر اساس منافع ملی خودمان عمل کنیم.

فارس در گزارشی به آنالیز این ادعا پرداخت و نوشت در حالی گفته شده روسیه اجازه برداشت از هشت حلقه چاه گازی در دریای خزر را به ایران نداده که تا به امروز ایران اصلا میدان گازی ای در این منطقه کشف نکرده است. (جزئیات بیشتر)

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 13 آذر 1400 بروزرسانی: 13 آذر 1400 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 1362

به "تور ارزان روسیه: روسیه ادعای عدم اجازه برداشت ایران از 8 حلقه چاه گازی در خزر را کذب خواند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان روسیه: روسیه ادعای عدم اجازه برداشت ایران از 8 حلقه چاه گازی در خزر را کذب خواند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید