روسیه: آمریکا واقعیت برنامه غنی سازی ایران را تحریف نموده است

به گزارش جملات زیبا، وزارت خارجه روسیه با انتقاد شدید از اظهارات خصمانه برایان هوک علیه برنامه غنی سازی ایران، آن را اسطوره سازی و تحریف واقعیت خواند.

روسیه: آمریکا واقعیت برنامه غنی سازی ایران را تحریف نموده است

به گزارش، وزارت امور خارجه روسیه به شدت از ادعا های برایان هوک، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در مورد معیار های سازمان ملل که ایران را از فعالیت های غنی سازی منع می نماید انتقاد و آن را اسطوره سازی و تحریف واقعیت توصیف کرد.

در بیانیه وزارت خارجه روسیه آمده است: باعث تاسف است که چنین اسطوره سازی در سخنان هوک به نوعی به رویکرد آمریکا درباره عدم انتشار هسته ای تبدیل شده است. افسوس که پیچاندن آشکار حقایق شناخته شده، به کار معمول نماینده یکی از بزرگترین قدرت های دنیا تبدیل شده و اختیاراتی را درباره عدم اشاعه هسته ای ادعا می نماید.

بر اساس گفته وزارت امور خارجه روسیه، اظهارات هوک در واقع شورای امنیت سازمان ملل را متهم به تصویب قطعنامه ای نموده که بر خلاف معاهده عدم اشاعه هسته ای است.

: اظهارات خصمانه هوک علیه ایران

جوزپ بورل: سازوکار حل اختلاف برجام مبهم است

وزارت خارجه روسیه تاکید نمود: این پیمان به تمامی کشور هایی که آن را امضا نموده اند حق استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای را می دهد. ماده چهارم این پیمان اعلام می نماید که هیچ چیزی در این پیمان نباید به گونه ای تفسیر گردد که بر حق خلل ناپذیر تمامی اعضای این پیمان برای توسعه تحقیقات، فراوری و استفاده از انرژی هسته ای برای مقاصد صلح آمیز بدون تبعیض و در انطباق با ماده اول و دوم این معاهده تاثیر بگذارد.

در ادامه این بیانیه آمده است: ما کوشش ها برای معرفی کردن رویکر های ملی آمریکا و نیازمندی هایش به عنوان معیار های بین المللی را به خصوص تحت نام سازمان ملل را رد می کنیم و هیچ کسی به آمریکا این اختیار را نداده که چنین اقدامی نماید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 17 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 196

به "روسیه: آمریکا واقعیت برنامه غنی سازی ایران را تحریف نموده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه: آمریکا واقعیت برنامه غنی سازی ایران را تحریف نموده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید