دیپلمات روس: برگزاری نشست فردای کمیسیون برجام تایید شد

به گزارش جملات زیبا، نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین اتریش در پیامی توییتری گفت که برگزاری نشست فردای کمیسیون مشترک برجام مورد تایید قرار گرفته است.

دیپلمات روس: برگزاری نشست فردای کمیسیون برجام تایید شد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین اتریش گفت که برگزاری نشست فردای کمیسیون مشترک برجام در وین مورد تایید قرار گفت.

وی در پیامی توییتری نوشت: تایید شد که نشست کمیسیون مشترک برجام روز 15 آوریل (25 فروردین) در وین برگزار خواهد شد.

اولیانوف گفت: این نشست با نشست های غیر رسمی در شکل های مختلف و همچنین نشست هایی در سطح گروه کارشناسی در زمینه برداشته تحریم ها و موضوعات هسته ای تکمیل می گردد.

سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که روز سه شنبه به منظور شرکت در نشست ایران و گروه 1+4 و اتحادیه اروپا در رأس هیأتی وارد وین شده بود، اعلام نموده که براساس برنامه قبلی قرار بود جلسه مذاکره با 1+4 روز چهارشنبه (25 فروردین) برگزار گردد، ولی به دلیل ابتلای یکی از اعضای هیأت سیاسی اتحادیه اروپا به کرونا و ضرورت رعایت پروتکل های مراقبتی، جلسه مزبور روز پنجشنبه 26 فروردین ماه در وین برگزار می گردد.

دور جدید نشست کمیسیون مشترک برجام 13 فروردین ماه به صورت مجازی برگزار و پس از توافق حاصله مقرر شد روز سه شنبه 17 فروردین این گفت وگوها به صورت حضوری و رو در رو دنبال گردد و در نهایت هم این نشست برگزار و پس از آن توافق شد دو کارگروه در حوزه تحریم ها و هسته ای تشکیل و آنالیز ها را انجام دهد. نتایج آنالیز های این دو کارگروه به نشست کمیسیون برجام در روز آدینه 20 فروردین منعکس و اعلام شد که هیأت های برای تنفس و مشورت به پایتخت ها برمی گردند و مقرر شد روز چهارشنبه 25 فروردین دوباره در وین گردهم بیایند.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 16 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 16 اردیبهشت 1400 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 1063

به "دیپلمات روس: برگزاری نشست فردای کمیسیون برجام تایید شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیپلمات روس: برگزاری نشست فردای کمیسیون برجام تایید شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید