در کنار هم لحظات زیباتری برای ایران بسازیم

به گزارش جملات زیبا، غلامحسین شافعی، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران به مناسبت سال 1400 پیامی منتشر کرد.

در کنار هم لحظات زیباتری برای ایران بسازیم

متن این پیام به شرح زیر است:

ای دگرگون کننده سال و احوال، حال ما را به بهترین حال بگردان...

آغاز بهار طلیعه ای است که امید به نو شدن را در دل ها زنده می کند. گرداننده فصل ها با پیشکش بهار، اثبات می کند که فاصله میان نیستی و هستی می تواند کوتاه باشد. درختانی که تا چند روز پیش، همچون تکه چوبی بی جان نمود داشتند، حالا با جوانه های سبز به نماد زندگی و پویایی بدل شده اند. این معجزه طبیعت که آموزگار جهان به نمایش گذاشته، بزرگ ترین دلیل برای امیدواری است.

حفظ امید در شرایط سخت مفهوم واقعی خود را نشان می دهد. در سالی که سختی ها دوچندان شد و جهتهای عبور از چالش ها محدودتر بود، اهمیت حفظ امید را بیشتر دریافتیم چه اگر این چنین نباشد، قانون طبیعت را نادیده انگاشته ایم.

اقتصاد ایران در سال 1399 سومین سال رکود را پشت سر گذاشت که آثار آن در میان تمامی اقشار جامعه پدیدار است. در شرایطی که تحریم های ناجوانمردانه بلای جان اقتصاد ایران شده بود، کرونا نیز از راه رسید و سلامت جامعه و اقتصاد را توأمان مورد تهدید قرار داد.

باوجود تمامی سختی ها، فعالان اقتصادی در صف نخست مقابله با تحریم و کرونا، پیروز شدند چرخ تولید و صادرات را بگردانند و به سهم خود از افزایش سختی ها جلوگیری کنند.

در آخرین روزهای این سال سخت، نشانه های مثبتی برای ایجاد گشایش در روابط بین المللی نمایان شد که امیدها را برای سرانجام تحریم های ظالمانه زنده کرده است. از طرف دیگر با رواج واکسن های کرونا، امیدواری زیادی برای سرانجام پاندمی این ویروس در سال جدید ایجاد شده است.

بروز این نشانه های مثبت در آغاز بهار 1400، نویدبخش کاهش سختی ها در جهت ورود به قرن تازه است.

در این روزهای سبز بهار برای تمامی هم وطنانم آرزوی سلامتی و بهروزی دارم و امیدوارم در کنار هم در سال جدید و قرن تازه، روزها و لحظات زیباتری برای ایران عزیزمان بسازیم.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 17 فروردین 1400 بروزرسانی: 17 فروردین 1400 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 1009

به "در کنار هم لحظات زیباتری برای ایران بسازیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در کنار هم لحظات زیباتری برای ایران بسازیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید