در این زمان ها از ترازو برای وزن کردن استفاده نکنید!

به گزارش جملات زیبا، وزن ما در زمان های خاصی دچار نوسان می شود و این نوسانات می توانند باعث دلسردی و بی انگیزگی ما شوند. توصیه می شود در 7 زمان، برای پی بردن به وزن دقیق تان از ترازو استفاده نکنید:

در این زمان ها از ترازو برای وزن کردن استفاده نکنید!

روزهای خاصی از هفته: در مطالعه ای که از طریق محققان دانشگاه کورنل انجام شد، معین گشت وزن افراد در روزهای خاصی از هفته و بخصوص در روزهای آخر هفته دچار نوسانات زیادی می گردد و ترازوها افزایش وزن را نشان می دهند. به نام مثال وزن شرکت کنندگان در این مطالعه، در روز دوشنبه بسیار بیشتر از روز جمعه بوده است. محققان توصیه می کنند که یک روز معین را برای وزن کردن خود با ترازو انتخاب کنید و از وزن کردن خود در روزهای مختلف هفته بپرهیزید.

عدم تخمین لباس هایی که می پوشیم: به گفته محققان، لباس مردان باعث می گردد که به طور ماز طریق، 1,1 کیلوگرم به وزن واقعی آنها اضافه گردد. وزن زنان هم با محاسبه لباس، 0.9 گرم بیشتر از میزان واقعی است.

عدم محاسبه عضلات: وزن ماهیچه ها از چربی ها بیشتر است اما چربی ها حجم بیشتری را نسبت به ماهیچه ها در بدن اشغال می کنند. به همین دلیل افرادی که چربی بیشتری دارند، نسبت به کسانی که دارای ماهیچه هستند، چاقتر نشان می دهند. انجام ورزش های استقامتی باعث عضله سازی می گردد و ترازو عددی بیش از حد انتظار را به ما نشان می دهد. با این که این عدد بالا رفته، سایز بدن در حال کاهش است و فرد فاصله کمتری با رسیدن به تناسب اندام دارد.

نوشیدن آب زیاد: نوشیدن 475 میلی لیتر آب در روز، وزن را تا نیم کیلوگرم افزایش می دهد بنابراین هیچگاه بعد از نوشیدن آب، خود را وزن نکنید.

انجام ورزش های شدید: وزن کردن بعد از انجام یک جلسه ورزش شدید همراه با تعریق، وزن ما را کمتر از حد معمول نشان می دهد زیرا مایعات زیادی را از دست داده ایم. وزن واقعی در این هنگام نیم تا یک کیلوگرم بیشتر از وزنی است که ترازو نشان می دهد.

مصرف بیش از حد کربوهیدرات یا نمک: مصرف غذاهای شور، باعث احتباس آب در بدن می گردد و وزن را به طور موقت افزایش می دهد. کربوهیدرات ها هم همین خاصیت را دارند. مقادیر اضافی آنها به شکل گلیکوژن در کبد ذخیره می گردد. کلیکوژن آب را جذب می کند. بنابراین بعد از مصرف این دو گروه غذایی، خود را وزن نکنید.

ابتلا به یبوست: عدم اجابت مزاج بین دو تا سه روز، در حدود نیم تا دو کیلوگرم وزن کاذب به شما اضافه می کند. با اجابت مزاج وزن شما به حالت طبیعی بر می گردد.

منبع: readersdigest

منبع: ایرنا زندگی
انتشار: 9 شهریور 1400 بروزرسانی: 9 شهریور 1400 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 1248

به "در این زمان ها از ترازو برای وزن کردن استفاده نکنید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در این زمان ها از ترازو برای وزن کردن استفاده نکنید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید