درخواست افزایش سقف اختیارات اقتصادی شهردار

به گزارش جملات زیبا، رئیس شورای اسلامی شهر تهران، جزئیات جلسه تلفیق و هم اندیشی با شهردار تهران را تشریح کرد.

درخواست افزایش سقف اختیارات اقتصادی شهردار

جهت دریافت خدمات اجرای سایبان پشت بام با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. روف گاردن و بام سبز با بهترین قیمت و بهترین کیفیت را از ما بخواهید.

به گزارش گروه اجتماعی جملات زیبا، محسن هاشمی پیش از شروع جلسه علنی روز سه شنبه شورای شهر تهران در جمع جملات زیبا با اشاره به جلسه ای که اعضای شورا با شهردار تهران داشتند، گفت: جلسه صبح ما جلسه تلفیق بود، اما در ساعات میانی تبدیل به جلسه هم اندیشی نیز شد.

وی اضافه نمود: صبح امروز جلسه تلفیق بودجه برای بحث درخصوص مصارف فرهنگی- اجتماعی تشکیل شده بود، زیرا کمیسیون فرهنگی- اجتماعی نظراتی نسبت به لایحه داشتند و تغییراتی را مطرح نموده بودند. با توجه به اینکه نظرات کمیسیون فرهنگی و اجتماعی و کمیسیون برنامه و بودجه یکسان نبود، پیشنهادات در کمیسیون تلفیق مطرح شد و خوشبختانه به توافقات خوبی رسیدیم. عمده بحث ساعت اول تلفیق به نظرات کمیسیون فرهنگی- اجتماعی گذشت.

هاشمی ادامه داد: بعد از ساعت 8 شهردار تهران به جلسه آمد و نظراتی در مورد بودجه عنوان کرد و درخواست کرد با توجه به افزایش قیمت املاک، سقف اختیاراتش در قرارداد ها افزایش پیدا کند. زیرا قیمت ها به شدت افزایش داشته و اختیارات شهردار در امضای قرارداد ها برای حل مسائل اجرایی سقف پائینی دارد؛ بنابراین پیشنهاد شد به دو روش یکی پیشنهاد اصلاح در صحن و دیگری ارسال یک دو فوریتی به شورا، این موضوع مورد آنالیز و تصویب قرار گیرد که لایحه دو فوریتی به شورا ارسال شده که در این جلسه یا جلسه آینده اعلام وصول خواهد شد.

وی گفت: یکی دیگر از موضوعاتی که در جلسه امروز با شهردار مطرح بود، موضوع انتصابات و رنجشی که بعضی از اعضاء در این حوزه داشتند، مطرح شد. همواره در بحث انتصابات گلایه هایی وجود دارد که اعضا این گلایه ها را مطرح و شهردار به آن پاسخ می دهد. شهردار تهران نیز اعلام نمود که یکی از مسائل جدی و آزاردهنده موضع انتصابات است، زیرا تعداد مدیرانی که در شهرداری فعالیت می نمایند بالاست و هر تغییراتی می تواند مسائل و مسائلی ایجاد کند و در این زمینه خواهان همراهی بیشتر اعضاء شدند.

هاشمی در شرح بیشتر این موضوع گفت: 21 نفر اعضا با توجه به اطلاعاتی که نسبت به مدیر قبلی و جدید دارند، نظراتی را هم دارند و این نظرات را منتقل می نمایند و شاید سوءتفاهماتی در این رابطه ایجاد گردد. با توجه به ساختار شهرداری باید در موضوع انتصابات تعامل بیشتری ایجاد گردد.

وی در پاسخ به پرسشی که آیا امروز آنالیز لایحه بودجه به اتمام می رسد؟ گفت: تغییرات در این روز زیاد است و بعید می دانیم امروز رسیدگی به تمام امور را تمام کنیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 26 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 219

به "درخواست افزایش سقف اختیارات اقتصادی شهردار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست افزایش سقف اختیارات اقتصادی شهردار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید