خبرنگاران شرایط در آبیک برای مقابله با کرونا انگلیسی تحت کنترل است

به گزارش جملات زیبا، قزوین - خبرنگاران - جانشین ستاد مقابله و پیشگیری از کرونا استان قزوین گفت: شرایط در آبیک برای مقابله با کرونا انگلیسی یا جهش یافته تحت کنترل این ستاد و تیم بهداشت و درمان استان است.

خبرنگاران شرایط در آبیک برای مقابله با کرونا انگلیسی تحت کنترل است

منوچهر حبیبی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران با اشاره به ابتلای یک شهفرایند آبیکی و فوت وی بر اثر ابتلا به کرونا انگلیسی در هفته گذشته،گفت: روستای حسین آباد آبیک به عنوان زادگاه و محل رفت و آمد این فرد کماکان در قرنطینه کامل واقع شده است.

وی ادامه داد: تا سرانجام هفته جاری از همه اهالی این روستا تست مجدد کرونا گرفته می گردد و در مورد ادامه قرنطینه این روستا تصمیم گیری خواهد شد.

این مسوول گفت: قدرت سرایت و انتقال کرونا انگلیسی بسیار بالا و مشابه سرعت باد و نور است بنابراین باید مراقبت های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی تشدید گردد.

جانشین ستاد مقابله و پیشگیری از کرونا استان قزوین گفت: کرونا شهر و روستا و عظیم و کوچک نمی شناسند و در قضیه شیوع کرونا انگلیسی شاهد بودیم که ابتلای یک فرد از روستایی کوچک، کل استان و کشور را دچار نگرانی و اضطراب کرد.

حبیبی با بیان اینکه مهار کرونا به رفتار ما وابسته است،اضافه نمود: تا زمانی که به شکل شایسته از این ویروس میزبانی و پذیرایی می کنیم، ماسک نمی زنیم، عروسی می گیریم و در اجتماعات شرکت می کنیم و نکات بهداشتی را رعایت نمی کنیم، این ویروس و بیماری میهمان ما باقی خواهد ماند.

وی با بیان اینکه 2 هفته طلایی را در کنترل کرونا و جلوگیری از موج جدید آن در پیش داریم،اضافه نمود: اگر رعایت دستورالعمل های بهداشتی ضعیف باشد بدون شک وارد موج جدیدی از شیوع این بیماری می شویم که می تواند سهمگین تر و خطرناک تر از موج های قبلی باشد.

این مسوول در ادامه با اشاره به شرایط فوق العاده کرونایی در استان قزوین به دنبال مشاهده ویروس کرونا انگلیسی در آبیک، گفت: بازار از ساعت 8:30 تعطیل است و سایر اصناف به جز صنوف و مشاغل ضروری نیز باید از ساعت 9 شب تعطیل شوند.

وی اضافه نمود: برگزاری هرگونه مراسم عروسی و ترحیم و هرگونه گردهمایی تا اطلاع بعدی در استان ممنوع است و با خاطیان برخورد خواهد شد.

حبیبی گفت: ممنوعیت تردد شبانه خودروها از ساعت 21 شب تا 4 صبح کماکان ادامه دارد و خودروهای متخلف توسط پلیس و دوربین های نظارتی جریمه خواهند شد.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین از شهفرایندان خواست تا برای تداوم فرایند کاهش شیوع و جلوگیری از موج جدید این بیماری از میهمانی رفتن و میهمانی دادن و حضور غیرضروری در خارج از منزل خودداری نموده و در زمان حضور در مکان های عمومی و فضاهای سربسته حتما از ماسک استفاده نموده و فاصله 2 متری بین افراد دیگر را مراعات نمایند.

کرونا از ابتدای شیوع خود تا به امروز جان بیش از 1300 شهفرایند قزوینی را گرفته است.

منبع: ایرنا
انتشار: 30 اسفند 1399 بروزرسانی: 30 اسفند 1399 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 976

به "خبرنگاران شرایط در آبیک برای مقابله با کرونا انگلیسی تحت کنترل است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران شرایط در آبیک برای مقابله با کرونا انگلیسی تحت کنترل است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید