حناچی: فکر نمی کردم روزی مجبور شوم ارادتم به شهدا و امام شهدا را به زبان بیاورم

به گزارش جملات زیبا، شهردار تهران در گردهمایی فرماندهان و پیشکسوتان مهندسی رزمی دوران دفاع مقدس از برخی ادعاها علیه شهرداری گلایه کرد.

حناچی: فکر نمی کردم روزی مجبور شوم ارادتم به شهدا و امام شهدا را به زبان بیاورم

پیروز حناچی شهردار تهران که عصر امروز برای حضور در اولین گردهمایی مشترک فرماندهان و پیشکسوتان مهندسی رزمی دوران دفاع مقدس به مرکز همایش های برج میلاد رفته بود، ضمن خوش آمدگویی به فرماندهان و رزمندگان پیشکسوت حاضر در مراسم، گفت: از فرماندهانی که در عملیات ها و مناطق عملیاتی در حوزه مهندسی و مهندسی رزمی حضور داشتند و امروز به این مراسم آمده اند، تشکر می کنم که دعوت ما را پذیرفتند. به مناسبت فرارسیدن هفته دفاع مقدس خاطره شهدا و امام شهدا را گرامی می داریم؛ امیدواریم به وقت لاینفع مال و لا بنون دستگیر ما باشند.

او اضافه نمود: عرصه دفاع بخش های مختلفی داشت که مهندسی یکی از آن ها بود؛ عرصه ای که از روزهای اول جنگ و محاصره اهواز، تا آخرین روزهای جنگ در غرب و جنوب کشور نقش داشت؛ عرصه ای که شاید به آن کمتر از بخش های دیگر جنگ پرداخته شده است، درحالی که آن کوشش ها برای نسل امروز بسیار جذاب است.

حناچی ادامه داد: وقتی خاطرات ساخت پل خیبر و بیمارستان های صحرایی را تعریف می کنم، می بینم که نسل جوان با چه لذتی گوش فرا می دهند؛ ان شاءالله این روایت ها را به نسل های بعد نیز منتقل کنیم چرا که در دوران دفاع مقدس هیچ غیرممکنی وجود نداشت.

شهردار تهران با اشاره به تشکیل قرارگاه مهندسی خاتم الانبیاء گفت: تشکیل این قرارگاه یک نقطه عطف بود که از تاریخ تشکیل آن، هماهنگی بین همه قوای نظامی خیلی منسجم تر و موثرتر انجام شد و به نتیجه رسید. در این زمینه حضور جناب آقای فروزنده بدون اغراق بسیار تاثیرگذار بود. آن موقع ما در میانه تحصیل بودیم و دلمان می خواست در جنگ مؤثر باشیم و به همین خاطر مراجعه می کردیم؛ دست روزگار ما را به آقای فروزنده رساند، ایشان نیز عرصه را باز می کردند و با افق بلند آن را گسترش دادند. به عنوان مثال آن موقع با مشکل کمبود ادوات روبرو بودیم اما می خواستیم آن چه را که داریم، بیشتر نشان دهیم؛ به توصیه ایشان بود که ماکت سازی از ادوات جنگی باب شد تا جنگنده های عراقی را گمراه کند.

او ساخت زنجیره بیمارستان های صحرایی و پل های بزرگی را که در عملیات های مختلف استفاده می شد، نتیجه کوشش های گروه مهندسی دانست و ادامه داد: آن قدر در این حوزه پیشرفت داشتیم که به گفته آقای فروزنده رکورد ما در فاصله زمانی لحظه جراحت تا اتاق عمل، یعنی زمان طلایی رسیدگی به مجروحین، از رکورد آمریکایی ها در جنگ ویتنام بهتر بود؛ این را مدیون زنجیره بیمارستان های صحرایی بودیم. اگر امروز یک مرکز تحقیقات ترومای بزرگ داریم، ریشه در بیمارستان های صحرایی دوران دفاع مقدس دارد. به سهم خود از همه عزیزانی که در این عرصه نقش داشتند، مخصوصا از فرماندهی معظم قرارگاه مهندسی خاتم الانبیاء به طور ویژه تشکر می کنم.

پیروز حناچی در انتها اظهاراتش ضمن گلایه از بعضی برخوردها با شهرداری تهران، گفت: در تمام زندگی ام هیچ گاه فکر نمی کردم مجبور شوم عشق و ارادتم به رزمندگان و شهیدان و ایثارگران را به زبان بیاورم، یا مجبور شوم بگویم که به عهد خود با شهیدان و امام شهیدان پایبندیم. ان شاءالله خداوند این شرایط را ذخیره آخرت ما قرار دهد.

منبع: انتخاب
انتشار: 23 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 48

به "حناچی: فکر نمی کردم روزی مجبور شوم ارادتم به شهدا و امام شهدا را به زبان بیاورم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حناچی: فکر نمی کردم روزی مجبور شوم ارادتم به شهدا و امام شهدا را به زبان بیاورم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید