توسعه اقتصاد دیجیتال به برقراری عدالت اجتماعی یاری می نماید

به گزارش جملات زیبا، رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: توسعه اقتصاد دیجیتال به برقراری عدالت اجتماعی یاری خواهد نمود.

توسعه اقتصاد دیجیتال به برقراری عدالت اجتماعی یاری می نماید

عزت الله اکبری تالارپشتی رئیس کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی در تبادل نظر با فارس با تاکید بر ضرورت توسعه تجارت الکترونیک در کشور و استفاده از ظرفیت های آن در شرایط خاص بویژه ایام همه گیری ویروس کرونا، گفت: رشد خیره نماینده سهم خرده فروشی آنلاین در دوران شیوع ویروس کرونا در دنیا بیانگر ضرورت توسعه این بستر برای تجارت الکترونیک است به طوریکه این سهم در آمریکا 14.5 درصد و در چین عدد قابل توجه 45 درصد است، اما در کشورمان علیرغم افزایش 60 درصدی در دوران کرونا، این سهم به 3.2 درصد رسیده که بیانگر آن است که 97 درصد خرید های مردم کماکان از بازار های سنتی انجام می گردد.

وی اضافه کرد: چالش هایی مانند پاندمی کرونا، آلودگی هوا و افزایش آلاینده های زیست محیطی، ترافیک و ... از جمله معضلاتی است که این روز ها با آن دست و پنجه نرم می گردد، در حالی که سهم قابل توجهی از این مسائل با توسعه تجارت الکترونیک و خرده فروشی آنلاین قابل رفع شدن است.

رئیس کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در کشور حدود 50 هزار فروشگاه آنلاین داری نماد اعتماد الکترونیکی و ده ها هزار فروشگاه آنلاین غیر رسمی و بدون مجوز در شبکه های اجتماعی فعالیت می نمایند، اسم کرد: از ظرفیت فروشگاه های آنلاین عظیم در داخل کشور می توان برای توسعه کسب و کار های داخلی استفاده حداکثری کرد به طوریکه فقط در بستر فروشگاه دیجی کالا بیش از 150 هزار کسب و کار فعال ایرانی برای فروش محصولات خود به مردم در سراسر کشور و حتی منطقه ها محروم استفاده می نمایند و ماهانه هم 30 میلیون ایرانی از کسب و کار های آن ها در سطح ملی بازدید می نمایند که ظرفیت عظیمی برای توسعه تجارت الکترونیک است.

اکبری تالارپشتی با بیان اینکه رشد تعداد مشترکان اینترنت و کاربران تلفن های همراه در دهه گذشته حاکی از ظرفیت بالای توسعه اقتصاد دیجیتال است، گفت: چنین فروشگاه هایی که می توانند خدمات سراسری فروش کالا را حتی به دورافتاده ترین نقاط کشور ارائه دهند، می توانند خود عاملی برای برقراری عدالت اجتماعی و دسترسی همگان به کالای مورد نظرشان باشد.

وی در سرانجام با بیان اینکه خدمات فروشگاه های آنلاین علاوه بر توسعه خدمات، رشد و توسعه دانش و فناوری را هم در پی دارد، گفت: توسعه فناوری های انبارداری و پشتیبانی و بهره گیری از زیرساخت های دانش بنیان در مراکز پردازش کالا مانند آنچه که فروشگاه دیجی کالا ایجاد نموده و عظیمترین زیرساخت دانش بنیان منطقه است، از دیگر ثمرات توسعه فروشگاه های آنلاین در کشور است.

منبع: فرارو
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 1227

به "توسعه اقتصاد دیجیتال به برقراری عدالت اجتماعی یاری می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توسعه اقتصاد دیجیتال به برقراری عدالت اجتماعی یاری می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید