تاکید برخی از نمایندگان کنگره آمریکا بر خروج نظامی از افغانستان

به گزارش جملات زیبا، شماری از نمایندگان کنگره آمریکا از رئیس جمهور این کشور خواستند تا به حضور نظامی در افغانستان انتها دهد زیرا با شکست بیشتر روبرو خواهد شد.

تاکید برخی از نمایندگان کنگره آمریکا بر خروج نظامی از افغانستان

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، شماری از نمایندگان محافظه کار کنگره آمریکا از ترامپ خواستند که هرچه زودتر به حضور نظامی در عراق و افغانستان خاتمه دهد.

این نمایندگان در نامه ای تاکید کردند که اگر آمریکا به حضور نظامی در افغانستان ادامه دهد، با شکست روبرو خواهد شد.

در این نامه به ترامپ گفته شد که نیروهای نظامی آمریکا باید از جنگ های بی خاتمه دور نگهداشته شوند و در داخل کشورشان ماموریت خود را انجام دهند.

نمایندگان آمریکایی تاکید کردند که پس از این هیچ تهدیدی از افغانستان و عراق متوجه آمریکا نخواهد شد بنابراین حضور نظامی و جنگ برای دیگران غیرضروری است.

به گزارش جمهور، گفتنی است که پیش از این نیز شماری از نمایندگان آمریکا بطور جداگانه خواستار خروج نظامی از افغانستان شده بودند.

ترامپ برای افزایش شانس پیروزی اش در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بار دیگر در نظر دارد تا از حربه خروح نیروهای آمریکایی از افغانستان استفاده کند اما براساس گزارش ها پافشاری برای خروج سریع باردیگر موجب بروز اختلاف میان وی و تیم امنیتی و نظامی اش شده است.

به همین دلیل ترامپ در شرایط دشواری برای جلب اعتماد رأی دهندگان قراردارد زیرا مردم آمریکا دیگر به وعده های پوچ ترامپ توجه ندارند و همین دلیل ترامپ درصدد است با علنی کردن خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان حداقل یکی از شعارهای گذشته خود را عملیاتی کند.

با این حال، هفته گذشته کمیته نیروهای مسلح سنای آمریکا به لایحه جدیدی رأی دادند که براساس آن بر سر خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان توسط ترامپ موانعی ایجاد می شود.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 587

به "تاکید برخی از نمایندگان کنگره آمریکا بر خروج نظامی از افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید برخی از نمایندگان کنگره آمریکا بر خروج نظامی از افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید