بیش از 50 میلیون نفر از جمعیت کشور چاق هستند

به گزارش جملات زیبا، رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: بیش از 50 میلیون نفر از جمعیت کشور چاق هستند که ابتلا به بیماری های غیرواگیر به خصوص دیابت و فشار خون بالا را به شدت افزایش می دهد.

بیش از 50 میلیون نفر از جمعیت کشور چاق هستند

به گزارش ایرنا، عبدالرضا پازوکی در یک نشست خبری که در مرکز همایش های رازی برگزار گردید، اضافه نمود: اکنون 12 درصد جمعیت کشور به دیابت و یک چهارم افراد جامعه نیز به فشار خون بالا مبتلا هستند که منشا آن چاقی است.

وی گفت: وقتی نمایه توده بدنی بالای 35 سال در افراد باشد چاقی مفرط محسوب می گردد و احتیاج به جراحی متابولیک دارد.

پازوکی ادامه داد: از سنین کودکی تا سنین میانسالی و کهولت، چاقی سلامت و کیفیت زندگی افراد را تحت تاثیر قرار دهد و منجر به بروز بیماری هایی گردد که طول عمر را کوتاه می نماید در چاقی مفرط تا 20 سال کاهش طول عمر وجود دارد و احتیاج به جراحی دارد.

جراحی چاقی زیبایی نیست

رئیس پنجمین کنگره بین المللی جراحی های چاقی و متابولیک توضیح داد: جراحی چاقی زیبایی نیست برای سلامت بدن انجام می گردد، آنالیز های علمی نشان داده اندازه عوارض و مسائل با جراحی چاقی کمتر از جراحی های کیسه صفرا یا آپاندیس است و از سال 84 دوره های کوتاه مدت و از سال 86 دوره فلوشیپ جراحی چاقی را در سطح منطقه ایجاد کردیم بیمارستان حضرت رسول اکرم اولین قطب جراحی چاقی در منطقه است.

به گفته پازوکی، اکنون دانشگاه های علوم پزشکی ایران، تهران، شهید بهشتی و اصفهان در حال تربیت فلوشیپ جراحی چاقی هستند و شعار سال جاری برای پنجمین کنگره بین المللی جراحی های چاقی و متابولیک نوآوری ها برای جراحی متابولیک است و این نوآوری ها را شرکت های دانش بنیان برای تکنیک های نو جراحی متابولیک دارند و ایران از کشور های مطرح در سطح بین المللی در بحث جراحی های چاقی و متابولیک است.

منبع: فرارو
انتشار: 12 آذر 1401 بروزرسانی: 12 آذر 1401 گردآورنده: khaneh-jok-sms.ir شناسه مطلب: 1654

به "بیش از 50 میلیون نفر از جمعیت کشور چاق هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیش از 50 میلیون نفر از جمعیت کشور چاق هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید